Plugins - Breadcrumb NavXT - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (178 entries)

en: $post global is not of type WP_Post
fi: $post global ei ole typpiä WP_Post

en: %s Archive Display
fi: %s Arkistonäkymä

en: %s Hierarchy
fi: %s Hierarkia

en: %s Hierarchy Display
fi: %s Hieraria näkymä

en: %s Root Page
fi: %s Aloitussivu

en: %s Template
fi: %s Lomakepohja

en: %s Template (Unlinked)
fi: %s Lomakepohja (linkkaamaton)

en: %sDonate%s: Love Breadcrumb NavXT and want to help development? Consider buying the author a beer.
fi: %sLahjoita%s: Jos nautit Breadcrumb NavXT:sta ja haluat tukea sen kehitystä, harkitse tarjota kehittelijälle oluen.

en: %sOnline Documentation%s: Check out the documentation for more indepth technical information.
fi: %sDokumentaatio verkossa%s:Tarkista verkkosivuilta tarkemmat dokumentaatiot.

en: %sReport a Bug%s: If you think you have found a bug, please include your WordPress version and details on how to reproduce the bug.
fi: %sVirheraportit%s: Jos uskot löytäneen ohjemasta virheen muista mainita käytössä-olevan WordPress versiosi sekä kuvauksen miten löysit virheen.

en: %sTranslate%s: Is your language not available? Visit the Breadcrumb NavXT translation project on WordPress.org to start translating.
fi: %sTranslate%s: Puuttuuko oma kielesi? Vieraile Breadcrumb NavXT käännösprojektin sivuilla WordPress.org:ssa ja aloita käännöstyöt.

en: %sTutorials and How Tos%s: There are several guides, tutorials, and how tos available on the author's website.
fi: %sOhjeita ja esimerkkejä%s: Ohjelman tekijän kotisivuilta löydät runsaasti oppaita, opetusohjeita sekä miten tehdään kirjoituksia.

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: 404 Template
fi: 404 lomakepohja

en: 404 Title
fi: 404 Otsikko

en: A collection of settings most likely to be modified are located under this tab.
fi: Yleisemmin muokatut asetukset löytyvät tältä välilehdeltä.

en: Adds a breadcrumb navigation showing the visitor&#39;s path to their current location. For details on how to use this plugin visit <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.
fi: Lisää vierailijan toistaiseksi kulkema polku . Lisätietoja tämän apuohjelman käytöstä löytyy täältä: <a href="http://mtekk.us/code/breadcrumb-navxt/">Breadcrumb NavXT</a>.

en: Adds a breadcrumb trail to your sidebar
fi: Lisää murupolun sivupalkkiin

en: Attempt back migration now.
fi: Yritä siirtää vanhemmasta versiosta.

en: Attempt to fix settings now.
fi: Yritä korjata asetukset nyt.

en: Author Archives
fi: Kirjoittajan kokoelmat

en: Author Display Format
fi: Kirjoittaja näkymä

en: Author Template
fi: Kirjoittaja lomakepohja

en: Author Template (Unlinked)
fi: Kirjoittaja lomakepohja (linkkamaton)

en: Blog Breadcrumb
fi: Blogin murupolku

en: Breadcrumb NavXT
fi: Breadcrumb NavXT murupolut

en: Breadcrumb NavXT Network Settings
fi: Breadcrumb NavXT verkkoasetukset

en: Breadcrumb NavXT Settings
fi: Breadcrumb NavXT asetukset

en: Breadcrumb Separator
fi: Murupolun välimerkki

en: Breadcrumb trail in list form
fi: Listamuotoinen murupolku

en: Breadcrumb trail with separators
fi: Murupolku jossa välimerkit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category Template
fi: Kategorialomakepohja

en: Category Template (Unlinked)
fi: Kategorialomakepohja (linkkamaton)

en: Complete now.
fi: Viimeistele nyt.

en: Current Item
fi: Nykyinen kohde

en: Date Template
fi: Päiväys lomakepohja

en: Date Template (Unlinked)
fi: Päiväys lomakepohja (linkkamaton)

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Default settings successfully installed.
fi: Oletusasetukset onnistuneesti asennettu.

en: Deprecated
fi: Vanhentunut

en: Export
fi: Vienti

en: Fix now.
fi: Korjaa nyt.

en: For the settings on this page to take effect, you must either use the included Breadcrumb NavXT widget, or place either of the code sections below into your theme.
fi: Tämän sivun asetukset tulevat voimaan joko käyttämällä mukana-tullutta Breadcrumb NavXT widgettiä tai lisäämällä toinen alla-olevista koodi-pätkästä käyttämäänne teemaan.

en: General
fi: Yleistä

en: Giving Back
fi: Vasta-lahjoitus

en: Go to PayPal to give a donation to Breadcrumb NavXT.
fi: Siirry PayPal:iin lahjoittamaan Breadcrumb NavXT:n kehitystyölle.

en: Go to the Breadcrumb NavXT online documentation
fi: Siirry Breadcrumb NavXT dokumentaatioon verkossa

en: Go to the Breadcrumb NavXT support post for your version.
fi: Siirry Breadcrumb NavXT tuki-raportointiin käyttämälle versiollesi.

en: Go to the Breadcrumb NavXT tag archive.
fi: Siirry Breadcrumb NavXT tägi-arkistoon.

en: Go to the Breadcrumb NavXT translation project.
fi: Siirry Breadcrumb NavXT käännösprojektiin.

en: Go to the guide on trimming breadcrumb title lengths with CSS
fi: Siirry ohjeistukseen miten lyhennät breadcrumb otsikoiden pituutta CSS:llä

en: Hide the trail on the front page
fi: Piilota etusivulta murupolku

en: Home Breadcrumb
fi: Koti-murunen

en: Home Template
fi: Koti-lomakepohja

en: Home Template (Unlinked)
fi: Lomakepohja koti-muruselle (ilman linkkiä)

en: Import
fi: Tuonti

en: Import settings from a XML file, export the current settings to a XML file, or reset to the default settings.
fi: Tuo asetukset XML tiedostosta, Vie nykyiset asetukset XML tiedostoon tai palauta perusasetukset.

en: Import/Export/Reset
fi: Tuonti/Vienti/Resetointi

en: Importing settings from file failed.
fi: Asetusten tuonti tiedostosta epäonnistui.

en: Indicates that the user is on a page other than the first of a paginated archive or post.
fi: Ilmaisee, että käyttäjä on muulla sivulla kuin ensimmäisellä sivutetun arkiston tai sivutetun artikkelin sivulla.

en: Insufficient privileges to proceed.
fi: Oikeudet eivät riitä jatkamaan.

en: Limit the length of the breadcrumb title. (Deprecated, %suse CSS instead%s)
fi: Rajoita breadcrumb otsikon pituutta. (Vanhentunut, %suse käytä CSS sen tilalla%s)

en: Link Current Item
fi: Nykyinen kohde (linkattu)

en: Link the breadcrumbs
fi: Lisää murupolkuun linkit

en: List
fi: Lista

en: Load default settings now.
fi: Ota käyttöön oletus-asetukset.

en: Main Site Breadcrumb
fi: Pääsivuston murupolku

en: Main Site Home Template
fi: Pääsivuston etusivu-lomakepohja

en: Main Site Home Template (Unlinked)
fi: Pääsivuston etusivu-lomakepohja (ilman linkkejä)

en: Mainsite Breadcrumb
fi: Pääsivuston murupolku

en: Max Title Length:
fi: Suurin sallittu otsikon pituus:

en: Migrate now.
fi: Päivitä nyt.

en: Migrate the settings now.
fi: Päivitä asetuksesi nyt.

en: Miscellaneous
fi: Muut

en: One or more of your plugin settings are invalid.
fi: Yksi tai useampi lisäosan asetus ei kelpaa..

en: Output trail as:
fi: Näitä murupolku näin:

en: Page %htitle%
fi: Sivu %htitle%

en: Page Template
fi: Sivun asiakirjamalli

en: Page Template (Unlinked)
fi: Sivun asiakirjamalli (ilman linkkiä)

[ctx: Paged as in when on an archive or post that is split into multiple pages]
en: Paged Breadcrumb
fi: Sivutettu murupolku

[ctx: Paged as in when on an archive or post that is split into multiple pages]
en: Paged Template
fi: Sivutuksen sivumalli

en: Pages
fi: Sivut

en: Place the blog breadcrumb in the trail.
fi: Lisää blogin murupolku loppuun.

en: Place the home breadcrumb in the trail.
fi: Näytä koti-murunen murupolussa.

en: Place the main site home breadcrumb in the trail in an multisite setup.
fi: Lisää pääsivuston muru polkuun moni-sivusto ympäristössä.

en: Place the page number breadcrumb in the trail.
fi: Lisää sivunumerointi murujen polkuun.

en: Placed in between each breadcrumb.
fi: Sijoitetaan jokaisen murun väliin

en: Plain
fi: Riisuttu

en: Please include this message in your %sbug report%s.
fi: Liitä %sbug report%s:iin tämä viesti.

en: Post Format Template
fi: Artikkelin/sivun mallipohja

en: Post Format Template (Unlinked)
fi: Artikkelin/sivun mallipohja (ilman linkkiä)

en: Post Formats
fi: Julkaisuformaatit

en: Post Hierarchy
fi: Julkaisun hierarkia

en: Post Hierarchy Display
fi: Näytä Julkaisun hierarkia

en: Post Parent
fi: Julkaisun ylempi taso

en: Post Template
fi: Artikkelin asiakirjamalli

en: Post Template (Unlinked)
fi: Artikkelin asiakirjamalli (ilman linkkejä)

en: Post Types
fi: Julkaisun tyyppi

en: Posts
fi: Julkaisut

en: Quick Start
fi: Pika-aloitus

en: Reset
fi: Resetointi

en: Resources
fi: Resurssit

en: Reverse the order of the trail
fi: Näytä polku kääneisessä järjestyksessä

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Search Template
fi: Haku lomakepohja

en: Search Template (Unlinked)
fi: Haku lomakepohja (linkkamaton)

en: Select a XML settings file to upload and import settings from.
fi: Valitse XML asetustiedosto ladattavaksi.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings File
fi: Asetus-tiedosto

en: Settings did not change, nothing to save.
fi: Asetukset eivät ole muuttuneet, ei mitään tallennettavaa.

en: Settings successfully imported from the uploaded file.
fi: Asetusten tuonti onnistui ladatulta tiedostolta.

en: Settings successfully migrated.
fi: Asetukset onnistuneesti muunnettu.

en: Settings successfully reset to the default values.
fi: Asetukset onnistuneesti palautettu oletusarvoille.

en: Settings successfully saved.
fi: Asetukset tallenettu onnistuneesti.

en: Settings successfully undid the last operation.
fi: Viimeisin asetusten muutos onnistuneesti peruutettu.

en: Settings were not saved.
fi: Asetukset eivät tallentuneet.

en: Show the breadcrumb for the %s post type archives in the breadcrumb trail.
fi: Näytä murupolku %s artikkelityypin arkistolle murupolussa.

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a %s in the breadcrumb trail.
fi: Näytä hierarkia (tarkennettu alla) joka johtaa %s:han breadcrumb-polussa.

en: Show the hierarchy (specified below) leading to a post in the breadcrumb trail.
fi: Näytä hierarkia (tarkennettu alla) joka johtaa blogin breadcrumb-polkuun.

en: Some settings were not saved.
fi: Joitain asetuksia ei voitu tallentaa.

en: Styling
fi: Tyylittely

en: Tag Template
fi: Tägi lomakepohja

en: Tag Template (Unlinked)
fi: Tägi lomakepohja (linkkamaton)

en: Tags
fi: Tägit

en: Taxonomies
fi: Tietoluokat

en: Text to show before the trail:
fi: Näytä tämä teksti ennen murupolkua:

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages and the breadcrumb is not linked.
fi: Ankkuri lomakepohja haku-murupoluille, jota käytetään vain silloin kun hakutulokset kattavat useamman sivun ja murupolku on linkkamaton.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages.
fi: Ankkuri lomakepohja haku-murupoluille, jota käytetään vain silloin kun hakutulokset kattavat useamman sivun.

en: The following settings were not saved:
fi: Seuraavat asetukset eivät voitu tallentaa:

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show.
fi: Hierarkia jota murupolku näyttää.

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show. Note that the "Post Parent" option may require an additional plugin to behave as expected since this is a non-hierarchical post type.
fi: Hierarkia jonka murupolku näyttää. Huomioi että vaihtoehto "Artikkelin yläpuolella oleva taso" saattaa vaatia toisen lisäpalikan asennuksen.

en: The settings for all post types (Posts, Pages, and Custom Post Types) are located under this tab.
fi: Tämän välilehden alla löytyy kaikkien sivujen, artikkeleiden ja kustomoitujen artikkelityypien asetukset.

en: The settings for all taxonomies (including Categories, Tags, and custom taxonomies) are located under this tab.
fi: Asetukset kaikille tietoluokille (mukaan lukien Kategoriat, Tunnisteet, ja räätälöidyt tietoluokat) sijaitsevat tässä välilehdessä.

en: The settings for author and date archives, searches, and 404 pages are located under this tab.
fi: Asetukset kirjoittaja ja päivämäärä kokoelmille, hauille ja 404-sivuille löytyvät tästä välilehdestä.

en: The template for %s breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Lomakepohja %s murupolulle, jota käytetään vain silloin kun murupolku ei käytä linkkejä.

en: The template for %s breadcrumbs.
fi: Lomakepohja %s murupolulle.

en: The template for 404 breadcrumbs.
fi: Lomakepohja 404 murupoluille.

en: The template for author breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Lomakepohja kirjoittaja lomakepohjalle, jota käytetään vain silloin kun murupolku on linkkaamaton.

en: The template for author breadcrumbs.
fi: Lomakepohja kirjoittajan murupoluille.

en: The template for category breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Kategoria murupolun lomakepohja, jota käytetään vain silloin kun murupolku on linkkamaton.

en: The template for category breadcrumbs.
fi: Kategoria murupolun lomakepohja.

en: The template for date breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Lomakepohja päiväys murupolulle, jota käytetään vain silloin kun murupolku on linkkamaton.

en: The template for date breadcrumbs.
fi: Päiväys murupolun lomakepohja.

en: The template for page breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Murupolun lomakepohja, jota käytetään silloin kun murupolku ei käytä linkkejä.

en: The template for page breadcrumbs.
fi: Sivun murupolun asiakirjamalli.

en: The template for paged breadcrumbs.
fi: Sivutettujen julkaisujen murupolku-asiakirjamalli.

en: The template for post breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Asiakirjamalli artikkelien murupolulle (käytetään vain silloin kun murupolku ei ole linkattu).

en: The template for post breadcrumbs.
fi: Artikkelien murupolkujen asiakirjamalli.

en: The template for post format breadcrumbs.
fi: Murupolkujen mallipohja (artikkelit/sivut)

en: The template for post_format breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Murupolkujen mallipohja (artikkelit/sivut) jota käytetään kun niissä ei ole linkkejä

en: The template for tag breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
fi: Lomakepohja tägi murupolulle, jota käytetään vain silloin kun murupolku on linkkamaton.

en: The template for tag breadcrumbs.
fi: Lomakepohja tägi murupoluille.

en: The template for the home breadcrumb, used when the breadcrumb is not linked.
fi: Lomakepohja koti-muruselle (murut ilman linkkiä)

en: The template for the home breadcrumb.
fi: Lomakepohja koti-muruselle.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments and when the breadcrumb is not linked.
fi: Pääsivuston etusivu-lomakepohja (käytetään moni-sivusto ympäristössä jossa murupolut eivät ole linkattu).

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments.
fi: Pääsivuston etusivu-murupolkun lomakepohja (käytettän moni-sivusto ympäristössä).

en: Tips for the settings are located below select options.
fi: Jokaisen vaihtoehdon alla näkyy vihjeita sen käytöstä.

en: Title Length
fi: Otsikon pituus

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Undo
fi: Peruuta

en: Undo the last undo operation.
fi: Peruuta viimeisin muutos.

en: Undo the options import.
fi: Peruuta asetusten tuonti.

en: Undo the options reset.
fi: Peruuta asetusten resetointi.

en: Undo the options save.
fi: Peruuta asetusten tallennus.

en: Using the code from the Quick Start section above, the following CSS can be used as base for styling your breadcrumb trail.
fi: Käyttämällä koodia pikä-aloitus osasta yllä, voit tyylitellä murupolkusi alla-olevan CSS:n kanssa.

en: Warning: Individual site settings may override any settings set in this page.
fi: Varoitus: Verkkosivukohtaiset asetukset saattavat kumota tämä sivun määritykset.

en: Warning: Individual site settings will override any settings set in this page.
fi: Varoitus: Verkkosivukohtaiset asetukset kumoavat tämä sivun määritykset.

en: Warning: No BCN_SETTINGS_* define statement found, defaulting to BCN_SETTINGS_USE_LOCAL.
fi: Varoitus: BCN_SETTINGS_* määritystä ei löydy, oletusasetuksena BCN_SETTINGS_USE_LOCAL määritelty.

en: Warning: Your are using a deprecated setting "Title Length" (see Miscellaneous &gt; Deprecated), please %1$suse CSS instead%2$s.
fi: Varoitus: Käytät vanhentunutta asetusta "Title Length" (katso Muut &gt; Vanhentuneet), ole hyvä ja %1$suse käytä CSS:ää sen tilalle%2$s.

en: Warning: Your network settings may override any settings set in this page.
fi: Varoitus: Verkkoasetuksesi voivat kumota tämän sivun määritykset.

en: Warning: Your network settings will override any settings set in this page.
fi: Varoitus: Verkkoasetuksesi tulevat kumomaan tämän sivun määritykset.

en: Yes
fi: Kyllä

en: Your PHP version is too old, please upgrade to a newer version. Your version is %1$s, Breadcrumb NavXT requires %2$s
fi: PHP versio on liian vanha, päivitä se uudempaan versioon. Nykyversio on %1$s, Breadcrumb NavXT vaatii version %2$s

en: Your plugin install is incomplete.
fi: Apuohjelman asennus on kesken.

en: Your settings are for a newer version of this plugin.
fi: Asetukset ovat lisäosan uudemmalle versiolle.

en: Your settings are for an older version of this plugin and need to be migrated.
fi: Asetukset ovat lisäosan vanhemmalle versiolle ja ne on siirrettävä.

en: display_name uses the name specified in "Display name publicly as" under the user profile the others correspond to options in the user profile.
fi: display_name käyttää nimeä määritelty kohdassa "Display name publicly as" kohdassa käyttäjäprofiili jota käytetään muussa viestinnässä kohdassa käyttäjäprofiili.
