Plugins - Download Monitor - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (638 entries)

en:  (v%s no longer exists)
da_DK:  (v%s eksisterer ikke længere)

en: %s ago
da_DK: %s siden

en: %s: New order
da_DK: %s: Ny ordre

en: &#197;land Islands
da_DK: &#197;lands Øerne

en: 100 per page
da_DK: 100 pr. side

en: 200 per page
da_DK: 200 pr. side

en: 25 per page
da_DK: 25 pr. side

en: 50 per page
da_DK: 50 pr. side

en: <a href="%s">Register your copy</a> of the <strong>%s</strong> extension to receive access to automatic upgrades and support. Need a license key? <a href="%s" target="_blank">Purchase one now</a>.
da_DK: <a href="%s">Registrer din kopi</a> af<strong> %s</strong> udvidelsen for, at modtage automatisk adgang til opgraderinger og support. Mangler du en licensnøgle? <a href="%s" target="_blank">så køb en nu</a>.

en: A full solution for managing and selling downloadable files, monitoring downloads and outputting download links and file information on your WordPress powered site.
da_DK: En komplet løsning til administration og salg af downloadbare filer, overvågning af downloads og visning af download links og fil informationer på dit WordPress websted.

en: ASC
da_DK: Stigende

en: Access
da_DK: Adgang

en: Add Download
da_DK: Tilføj download

en: Add Download Version
da_DK: Tilføj download version

en: Add New
da_DK: Tilføj ny

en: Add New Download Category
da_DK: Tilføj ny download kategori

en: Add New Download Tag
da_DK: Tilføj nyt download tag

en: Add New Product
da_DK: Tilføj ny vare

en: Add Product
da_DK: Tilføj vare

en: Add file
da_DK: Tilføj fil

en: Address
da_DK: Adresse

en: After you've upgraded your PHP version, Download Monitor will automatically load and work.
da_DK: Efter du har opgraderet din PHP version, vil Download Monitor automatisk indlæses og fungerer.

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: All
da_DK: Alle

en: All Download Categories
da_DK: Alle download kategorier

en: All Download Tags
da_DK: Alle download tags

en: All Download Versions
da_DK: Alle download versioner

en: All Downloads
da_DK: Alle downloads

en: All Products
da_DK: Alle varer

en: Allow Proxy IP Override
da_DK: Tillad at Proxy IP tilsidesættes

en: Allowed Files
da_DK: Tilladte filer

en: American Samoa
da_DK: Amerikansk Samoa

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Antarctica
da_DK: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Any status
da_DK: Enhver status

en: Application Client ID
da_DK: Konto klient-id

en: Application Client Secret
da_DK: Din konto klient-hemmelig

en: Application Details
da_DK: Konto oplysninger

en: Are you sure you want to delete ALL log items?
da_DK: Er du sikker på du vil slette ALLE log-elementer?

en: Are you sure you want to delete this file ?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette denne fil?

en: Argentine Peso
da_DK: Argentinske Pesos

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Australia
da_DK: Australien

en: Australian Dollars
da_DK: Australsk dollar

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Azerbaijan
da_DK: Aserbajdsjan

en: Bangladeshi Taka
da_DK: Bangladeshiske taka

en: Base Country
da_DK: Hjemland

en: Because your server is running on nginx, our .htaccess file can't protect your downloads.
da_DK: Fordi din server kører på nginx, kan .htaccess filen ikke beskytte dine downloads.

en: Belarus
da_DK: Hvide Rusland

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Billing details
da_DK: Faktura oplysninger

en: Blacklist IPs
da_DK: Sortlistede IP'er

en: Blacklist user agents
da_DK: Sortlist browser agenter

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
da_DK: Bonaire, Saint Eustatius og Saba

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien og Herzegovina

en: Bouvet Island
da_DK: Bouvetøen

en: Box - Box showing thumbnail, title, count, filename and filesize.
da_DK: Boks - Boks, der viser miniature, titel, antal, filnavn og fil størrelse.

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: Brazilian Real
da_DK: Brasilianske Real

en: British Indian Ocean Territory
da_DK: Det britiske territorium i Det Indiske Ocean

en: British Virgin Islands
da_DK: De Britiske Jomfruøer

en: Browse for a file
da_DK: Gennemse for fil

en: Browse for file
da_DK: Gennemse for fil

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Bulgarian Lev
da_DK: Bulgarske lev

en: Burundian Franc
da_DK: Burundianske franc

en: Button - CSS styled button showing title and count
da_DK: Knap - CSS-stylet knap, der viser titel og antal

en: CFA Franc
da_DK: Centralafrikanske CFA-franc

en: CRC32B hashes
da_DK: CRC32B-hashes

en: Cameroon
da_DK: Cameroun

en: Canadian Dollars
da_DK: Canadiske dollar

en: Cape Verde
da_DK: Kap Verde

en: Cart
da_DK: Varekurv

en: Cart Totals
da_DK: Samlet beløb af varekurv

en: Cart page
da_DK: Varekurv side

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Cayman Islands
da_DK: Caymanøerne

en: Central African Republic
da_DK: Centralafrikanske Republik

en: Change
da_DK: Ændre

en: Check all payment methods you want to enable on your webshop.
da_DK: Marker alle de betalingsløsninger, som du vil aktivere på din webshop.

en: Check this box if you would like to completely remove all Download Monitor data when the plugin is deleted.
da_DK: Afkryds boksen, hvis du vil fjerne alle Download Monitor data når plugin'et bliver slettet.

en: Check this to allow your customers to use this payment method to pay at your checkout page.
da_DK: Markering af dette vil tillade dine kunder at anvende denne betalingsmåde på kassesiden.

en: Check to enable PayPal sandbox mode. This allows you to test your PayPal integration.
da_DK: Klik her for, at aktiver PayPal test tilstand. Dette tillader dig at teste din PayPal integration.

en: Checkout
da_DK: Gå til betaling

en: Checkout error
da_DK: Fejl ved betaling

en: Checkout page
da_DK: Kasseside

en: Chilean Peso
da_DK: Chilenske peso

en: China
da_DK: Kina

en: Chinese Yuan
da_DK: Kinesiske Yuan

en: Choose a download
da_DK: Vælg en download

en: Choose a file
da_DK: Vælg en fil

en: Choose what page is displayed when the user has no access to a file. Don't forget to add the <code>[dlm_no_access]</code> shortcode to the page.
da_DK: Vælg, hvilken side der vises, når brugeren ikke har adgang til en fil. Husk at tilføje <code>[dlm_no_access]</code> kort-koden på siden.

en: Choose which template is used for <code>[download]</code> shortcodes by default (this can be overridden by the <code>format</code> argument).
da_DK: Vælg hvilken skabelon der skal anvendes for <code>[download]</code> kort-koden som standard (dette kan tilsidesættes af <code>format</code> argumentet).

en: Christmas Island
da_DK: Juleøen

en: City
da_DK: By

en: Clear all transients
da_DK: Ryd alle transienter

en: Click here to create a new PayPal application
da_DK: Klik her for, at oprette en ny PayPal konto

en: Click here to read more on how to set this up
da_DK: Klik her for, at læse mere om hvordan du opsætter dette

en: Click here to read the full documentation page
da_DK: Klik her for, at læse den fulde dokumentation

en: Click here to visit our Support Forum.
da_DK: Klik her for, at besøge vores support forum.

en: Click to toggle
da_DK: Klik for at vise/skjule

en: Close all
da_DK: Luk alle

en: Cocos (Keeling) Islands
da_DK: Cocosøerne (Keelingøerne)

en: Colombia
da_DK: Columbia

en: Colombian Peso
da_DK: Colombianske peso

en: Company name
da_DK: Firma navn

en: Complete order
da_DK: Godkend ordre

en: Completed
da_DK: Fuldført

en: Cook Islands
da_DK: Cook Øerne

en: Couldn't create page
da_DK: Kunne ikke oprette side

en: Count unique IPs only
da_DK: Optæl kun unikke IP'er

en: Country
da_DK: Land

en: Create Page
da_DK: Opret side

en: Create Your First Download
da_DK: Opret din første download

en: Creating
da_DK: Opretter

en: Croatia
da_DK: Kroatien

en: Croatia kuna
da_DK: Kroatiske kuna

en: Currency
da_DK: Valuta

en: Currency Position
da_DK: Valuta position

en: Currently your downloads don't work like they should, we need to %s before they'll work again.
da_DK: I øjeblikket fungerer dine downloads ikke som de skulle, så vi skal %s før de virker igen.

en: Custom Template
da_DK: Brugerdefineret skabelon

en: Custom field deleted.
da_DK: Brugerdefineret felt er slettet.

en: Custom field updated.
da_DK: Brugerdefineret felt er opdateret.

en: Custom template
da_DK: Brugerdefineret skabelon

en: Customer
da_DK: Kunde

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech Koruna
da_DK: Tjekkiske koruna

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: DESC
da_DK: Faldende

en: Danish Krone
da_DK: Danske kroner

en: Date
da_DK: Dato

en: Date added
da_DK: Tilføjelsesdato

en: Date created
da_DK: Oprettelsesdato

en: Date modified
da_DK: Ændringsdato

en: Date posted
da_DK: Udgivelsesdato

en: Decimal Separator
da_DK: Decimal separator

en: Default - Title and count
da_DK: Standard - Titel og optælling

en: Default Gateway
da_DK: Standard betalingsløsning

en: Default Template
da_DK: Standard skabelon

en: Default from settings
da_DK: Standard fra indstillinger

en: Default template
da_DK: Standard skabelon

en: Define if and how you like to store IP addresses of users that download your files in your logs.
da_DK: Definer om og hvordan du vil gemme IP adresser i dine logfiler på brugere som downloader dine filer.

en: Define what endpoint should be used for download links. By default this will be <code>%s</code>.
da_DK: Definer hvilket slutpunkt skal bruges for download links. Som standard vil det være <code>%s</code>.

en: Define what unique value should be used on the end of your endpoint to identify the downloadable file. e.g. ID would give a link like <code>%s</code>
da_DK: Definer, hvilken unik værdi der skal bruges i slutningen af dit slutpunkt for at identificere filen, der kan downloades. F.eks. vil id give et link som dette <code>%s</code>

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Logs
da_DK: Slet logfiler

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Disable Cart
da_DK: Deaktiver varekurv

en: Display a list of your downloads.
da_DK: Vis en liste med dine downloads.

en: Djibouti
da_DK: Djiboutisk

en: Djiboutian Franc
da_DK: Djiboutiske franc

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Dominica
da_DK: Dominikansk

en: Dominican Peso
da_DK: Dominikansk peso

en: Dominican Republic
da_DK: Den Dominikanske Republik

en: Don't force download. If the <code>dlm_uploads</code> folder is protected you may need to move your file.
da_DK: Gennemtving ikke download. Hvis <code>dlm_uploads</code> mappen er beskyttet, kan du blive nødt til at flytte filen.

en: Download #%d (no longer exists)
da_DK: Download #%d (eksisterer ikke længere)

en: Download Categories
da_DK: Download kategorier

en: Download Category
da_DK: Download kategori

en: Download Complete
da_DK: Download er gennemført

en: Download Endpoint
da_DK: Download slutpunkt

en: Download Error
da_DK: Download fejl

en: Download File
da_DK: Download fil

en: Download ID
da_DK: Download‑id

en: Download Information
da_DK: Download information

en: Download Log
da_DK: Download logfil

en: Download Logs
da_DK: Download logfiler

en: Download Monitor - Legacy Upgrade
da_DK: Download Monitor - Opgrader ældre

en: Download Monitor Data
da_DK: Download Monitor data

en: Download Monitor Extensions
da_DK: Download Monitor udvidelser

en: Download Monitor Transients successfully cleared!
da_DK: Download Monitor transientes blev ryddet!

en: Download Monitor can't be loaded because it needs at least %s but the server that is hosting your WordPress website is running %s
da_DK: Download Monitor kan ikke indlæses fordi den behøver mindst %s men serveren som kører din WordPress installation, kører kun %s

en: Download Monitor is almost ready for use, %sclick here%s to finish the installation process.
da_DK: Download Monitor er næsten klar til brug, %sklik her%s for at afslutte installationsprocessen.

en: Download Options
da_DK: Download indstillinger

en: Download Reports
da_DK: Download rapporter

en: Download Tag
da_DK: Download tag

en: Download Tags
da_DK: Download tags

en: Download Title
da_DK: Download titel

en: Download URL
da_DK: Download-url

en: Download Version
da_DK: Download version

en: Download Versions
da_DK: Download versioner

en: Download count
da_DK: Antal download

en: Download does not exist.
da_DK: Download eksisterer ikke.

en: Download draft updated.
da_DK: Download kladde blev opdateret.

en: Download is no longer available
da_DK: Download er ikke længere tilgængelig

en: Download name
da_DK: Download navn

en: Download not found
da_DK: Download blev ikke fundet

en: Download published.
da_DK: Download udgivet.

en: Download restored to revision from %s
da_DK: Download blev gendannet til revision fra %s

en: Download saved.
da_DK: Download er gemt.

en: Download scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da_DK: Download er planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Download slug
da_DK: Download kort-titel

en: Download submitted.
da_DK: Download blev sendt.

en: Download successfully created.
da_DK: Download blev oprettet korrekt.

en: Download title
da_DK: Download titel

en: Download updated.
da_DK: Download blev opdateret.

en: Downloadable Files/Versions
da_DK: Downloadbare filer/versioner

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
da_DK[0]: Downloadet %s gang
da_DK[1]: Downloadet %s gange

en: Downloaded 1 time | Downloaded %d times
da_DK[0]: Downloadet 1 gang
da_DK[1]: Downloadet %d gange

en: Downloads List
da_DK: Downloads liste

en: Drop file here
da_DK: Træk fil hertil

[ctx: Drop file here *or* select file]
en: or
da_DK: eller

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Download
da_DK: Rediger download

en: Edit Download Category
da_DK: Rediger download kategori

en: Edit Download Tag
da_DK: Rediger download tag

en: Edit Download Version
da_DK: Rediger download version

en: Edit Product
da_DK: Rediger vare

en: Egypt
da_DK: Ægypten

en: Egyptian Pound
da_DK: Ægyptiske pund

en: Email address
da_DK: E-mail adresse

en: Empty Trash
da_DK: Tøm papirkurv

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Enable Gateway
da_DK: Aktiver betalingsløsning

en: Enable Sandbox
da_DK: Aktiver test tilstand

en: Enable Shop
da_DK: Aktiver webshop

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enabled Gateways
da_DK: Aktiveret betalingsløsninger

en: Endpoint
da_DK: Slutpunkt

en: Endpoint Value
da_DK: Slutpunkts værdi

en: Enter URL manually
da_DK: Indtast manuelt url

en: Enter one file path/URL per line - multiple files will be used as mirrors (chosen at random).
da_DK: Indtast en filsti/url pr. linje ‒ flere filer vil blive brugt som spejl (vælges tilfældigt).

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorial Guinea

en: Error: Download was not created.
da_DK: Fejl: Download blev ikke oprettet.

en: Error: File was not created.
da_DK: Fejl: Fil blev ikke oprettet.

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Ethiopia
da_DK: Etiopien

en: Ethiopian Birr
da_DK: Etiopiske Birr

en: Euros
da_DK: Euro

en: Expand all
da_DK: Udvid alle

en: Export CSV
da_DK: Eksporter CSV

en: Extend Download Monitor with its powerful free and paid extensions. %sClick here to browse all extensions%s
da_DK: Udvid Download Monitor ‒ gratis eller mod betaling. %sKlik for at gennemse alle udvidelserne%s

en: Extensions
da_DK: Udvidelser

en: Failed
da_DK: Mislykkede

en: Falkland Islands
da_DK: Falklands Øerne

en: Faroe Islands
da_DK: Færøerne

en: Featured
da_DK: Fremhævet

en: Featured Downloads
da_DK: Fremhævet downloads

en: Featured download
da_DK: Fremhævet download

en: File
da_DK: Fil

en: File Date
da_DK: Fil dato

en: File URL(s)
da_DK: Fil-url(er)

en: File not found.
da_DK: Fil blev ikke fundet.

en: Filename
da_DK: Filnavn

en: Filename - Filename and download count
da_DK: Filnavn - Filnavn og antal downloads

en: Filter
da_DK: Sorterer

en: First name
da_DK: Fornavn

en: France
da_DK: Frankrig

en: French Guiana
da_DK: Fransk Guyana

en: French Polynesia
da_DK: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da_DK: Franske Sydlige Territorier

en: General
da_DK: Generelt

en: Generate CRC32B hash for uploaded files
da_DK: Generer CRC32B-hash for uploadede filer

en: Generate MD5 hash for uploaded files
da_DK: Generer MD5-hash for uploadede filer

en: Generate SHA1 hash for uploaded files
da_DK: Generer SHA1-hash for uploadede filer

en: Generate SHA256 hash for uploaded files
da_DK: Opret SHA256 hashtags for uploadet filer

en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Ghanaian Cedi
da_DK: Ghanesiske Cedi

en: Go to homepage &rarr;
da_DK: Gå til forside &rarr;

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Greenland
da_DK: Grønland

en: Hashes
da_DK: Kontroltal

en: Hashes can optionally be output via shortcodes, but may cause performance issues with large files.
da_DK: Kontroltal kan medtages når du bruger kort-koder, men det kan medføre forsinkelser ved store filer.

en: Hashes can optionally be output via shortcodes, but may cause performance issues with large files. %sYou can read more about hashes here%s
da_DK: Kontroltal kan evt. medtages via kort-koder, men kan forårsage ydelsesproblemer med store filer. %sDu kan læse mere om kontroltal her%s

en: Heard Island and McDonald Islands
da_DK: Heard Island og McDonald Islands

en: Here's a quick sample of what we offer.
da_DK: Her er en hurtig prøve på hvad vi tilbyder.

en: Hong Kong
da_DK: Hongkong

en: Hong Kong Dollar
da_DK: Hong Kong dollar

en: Hungarian Forint
da_DK: Ungarske forint

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: I'm sure I want to run the upgrader anyway
da_DK: Jeg vil gerne kører opgraderingen alligevel

en: IP Address
da_DK: IP adresse

en: IP Address Logging
da_DK: Logfør IP adresser

en: Iceland
da_DK: Island

en: Icelandic krona
da_DK: Islandske kroner

en: If checked, your customers will be send to your checkout page directly.
da_DK: Hvis dette er markeret, vil kunderne blive sendt direkte til din kasseside.

en: If enabled, Download Monitor will use the X_FORWARDED_FOR HTTP header set by proxies as the IP address. Note that anyone can set this header, making it less secure.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil Download Monitor anvende X_FORWARDED_FOR_HTTP header som er angivet af proxies som IP adresse. Bemærk, at alle kan angive dette header, så det er mindre sikker.

en: If enabled, allows you to sell your downloads via Download Monitor.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil det tillader dig at sælge downloads via Download Monitor.

en: If enabled, downloads will be included in the site's internal search results.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil downloads blive inkluderet i webstedets interne søgeresultater.

en: If enabled, the counter for each download will only increment and create a log entry once per IP address. Note that this option only works if %s is set to %s.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil tælleren for hver download kun øges og oprette en logfil post pr. IP adresse. Bemærk, at denne indstilling kun fungerer hvis %s er angivet til %s.

en: If enabled, the download handler will check the PHP referer to see if it originated from your site and if not, redirect them to the homepage.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil download håndteringen tjekke PHP-referrer for at se, om den stammer fra dit site. Hvis ikke, viderestilles de til forsiden.

en: If enabled, the user agent (browser) the user uses to download the file will be stored in your logs.
da_DK: Hvis det er aktiveret, vil browseren, som brugeren anvender til at downloade med, blive gemt i dine logfiler.

en: If supported, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead of PHP (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
da_DK: Hvis det er understøttet, kan <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> anvendes til, at håndterer downloads i stedet for PHP (serveren skal have <code>mod_xsendfile</code>).

en: If you don't plan on selling downloads, you do not have to create the cart and checkout page. We recommend always creating the No Access page.
da_DK: Hvis du ikke vil sælge downloads, behøver du ikke at oprette varekurven og kassesiden. Vi anbefaler altid, at du opretter en Ingen Adgang side.

en: If you like %sDownload Monitor%s please leave us a %s★★★★★%s rating. A huge thank you from us in advance!
da_DK: Hvis du kan lide %sDownload Monitor%s, så giv os en %s★★★★★%s-bedømmelse. En kæmpetak fra os på forhånd!

en: If you need any help in setting up your downloads or having any other question about Download Monitor, we'd be happy to help you via our support forums.
da_DK: Hvis du behøver hjælp til at opsætte dine downloads eller har spørgsmål om Download Monitor, vil vi gerne hjælpe dig via vores support forum.

en: Image
da_DK: Billede

en: In order to allow users to pay via PayPal on your website, you need to create an application in PayPal's developer portal. After you've done so, please copy the Client ID and Secret and set them here.
da_DK: For at brugere kan betale via PayPal på dit websted, skal du oprette en konto på PayPal's udvikler portal. Efter du har gjort dette, skal du kopier klient (Client)-id og hemmeligt (Secret) og indsætte dem her.

en: In order to function properly, Download Monitor needs to create some pages in your WordPress website.
da_DK: For at fungerer korrekt, skal Download Monitor oprette nogle sider på dit WordPress websted.

en: In what currency are you selling?
da_DK: I hvilken valuta modtager du betaling?

en: Include in Search
da_DK: Medtag i søgningen

en: India
da_DK: Indien

en: Indian Rupee
da_DK: Indiske rupee

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Indonesia Rupiah
da_DK: Indonesiske rupiah

en: Insert Download
da_DK: Indsæt download

en: Insert Shortcode
da_DK: Indsæt kort-kode

en: Insert file URL
da_DK: Indsæt fil-url

en: Invalid Payment Gateway
da_DK: Ugyldig betalingsløsning

en: Invoice Prefix
da_DK: Faktura præfiks

en: Iranian rial
da_DK: Iranske rial

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Ireland
da_DK: Irland

en: Isle of Man
da_DK: Øen Man

en: Israeli Shekel
da_DK: Israelsk shekel

en: It looks like you upgraded to the latest version of Download Monitor from a legacy version (3.x)
da_DK: Det ser ud til, at du har opgraderet til den nyeste version af Download Monitor fra en ældre version (3.x)

en: Italy
da_DK: Italien

en: Ivory Coast
da_DK: Elfenbenskysten

en: Japanese Yen
da_DK: Japanske Yen

en: Kazakhstan
da_DK: Kasakhstan

en: Kenyan Shilling
da_DK: Kenyanske shilling

en: Kyrgyzstan
da_DK: Kirgisistan

en: Lao Kip
da_DK: Laotiske kip

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Latvia
da_DK: Letland

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>button</code>, the <code>content-download-button.php</code> template will be used instead. You can add custom templates inside your theme folder.
da_DK: Efterlad feltet tomt for, at anvende standard <code>content-download.php</code> skabelon filen. Hvis du indtaster, f.eks. <code>button</code>, vil <code>content-download.php</code> skabelonen blive anvendt i stedet. Du kan tilføje en brugerdefineret skabelon til din tema mappe.

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template will be used instead.
da_DK: Hvis dette efterlades tomt, vil standard <code>content-download.php</code>skabelon filen blive anvendt. Hvis du f.eks. angiver <code>billede</code>, bruges skabelonen <code>content-download-image.php</code> i stedet for.

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Left (%s)
da_DK: Venstre (%s)

en: Left with space (%s)
da_DK: Venstre med mellemrum (%s)

en: Legacy Upgrader
da_DK: Opgrader ældre

en: Let's Create Your Pages
da_DK: Lad os oprette dine sider

en: Libya
da_DK: Libyen

en: License successfully activated.
da_DK: Licens aktiveret korrekt.

en: Limit
da_DK: Begrænsning

en: List IP Addresses to blacklist, 1 per line. Use IP/CIDR netmask format for ranges. IPv4 examples: <code>198.51.100.1</code> or <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6 examples: <code>2001:db8::1</code> or <code>2001:db8::/32</code>.
da_DK: Angiv de IP-adresser, der skal sortlistes, 1 pr. linje. Brug IP/CIDR-netmaskeformat for interval. IPv4 eksempler: <code>198.51.100.1</code> eller <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6 eksempler: <code>2001:db8::1</code> eller <code>2001:db8::/32</code>.

en: List browser user agents to blacklist, 1 per line.  Partial matches are sufficient. Regex matching is allowed by surrounding the pattern with forward slashes, e.g. <code>/^Mozilla.+Googlebot/</code>
da_DK: Indtast browsere til sortliste, 1 pr. linje.  Delvis match er tilstrækkelig. Regulær match er tilladt med at omslutte dem med fremadrettet skråstreg, f.eks. <code>/^Mozilla.+Googlebot/</code>

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: Loading
da_DK: Indlæser

en: Log download attempts, IP addresses and more.
da_DK: Logfør download forsøg, IP adresser med flere.

en: Log entries deleted
da_DK: Logførte data er slettet

en: Logging
da_DK: Logfør

en: Logs
da_DK: Logfiler

en: MD5 hashes
da_DK: MD5-hashes

en: Macao S.A.R., China
da_DK: Macao S.A.R., Kina

en: Macedonia
da_DK: Makedonien

en: Malaysian Ringgits
da_DK: Malaysiske ringgits

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Mark this download as featured. Used by shortcodes and widgets.
da_DK: Marker denne download som fremhævet. Anvendes af kort-koder og widgets.

en: Marshall Islands
da_DK: Marshall Øerne

en: Mauritania
da_DK: Mauritanien

en: Members only
da_DK: Kun medlemmer

en: Meta Data
da_DK: Meta data

en: Mexican Peso
da_DK: Mexicanske Peso

en: Micronesia
da_DK: Mikronesien

en: Misc
da_DK: Diverse

en: Moldova
da_DK: Moldavien

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Month
da_DK: Måned

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: Name
da_DK: Navn

en: Nepali Rupee
da_DK: Nepalesiske rupi

en: Netherlands
da_DK: Holland

en: New Caledonia
da_DK: Ny Kaledonien

en: New Download
da_DK: Ny download

en: New Download Category Name
da_DK: Navn på ny download kategori

en: New Download Tag Name
da_DK: Navn på download tag

en: New Download Version
da_DK: Ny download version

en: New Product
da_DK: Ny vare

en: New Zealand Dollar
da_DK: New Zealandske Dollar

en: Nigerian Naira
da_DK: Nigerianske Naira

en: No Access
da_DK: Ingen adgang

en: No Access Page
da_DK: Ingen adgang side

en: No Download Versions found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen download versioner

en: No Download Versions found in trash
da_DK: Der blev ikke fundet nogen download versioner i papirkurven

en: No Downloads found
da_DK: Der blev ikke fundet nogle downloads

en: No Downloads found in trash
da_DK: Der blev ikke fundet nogle downloads i papirkurven

en: No Products found
da_DK: Der blev ikke fundet nogle varer

en: No Products found in trash
da_DK: Der blev ikke fundet nogle varer i papirkurven

en: No access message
da_DK: Ingen adgang besked

en: No download information for new downloads.
da_DK: Ingen download information til nye downloads.

en: No file paths defined.
da_DK: Der er ikke defineret nogen filsti.

en: No files found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen filer

en: No page set
da_DK: Der er ikke angivet nogen side

en: No transactions found
da_DK: Der blev ikke fundet nogle transaktioner

en: Non-member
da_DK: Ikke-medlem

en: Norfolk Island
da_DK: Norfolk Øen

en: North Korea
da_DK: Nord Korea

en: Northern Mariana Islands
da_DK: Nordlige Mariana Øerne

en: Norway
da_DK: Norge

en: Norwegian Krone
da_DK: Norske kroner

en: Not all required fields are set
da_DK: Ikke alle påkrævet felter er udfyldte

en: Now that your Download Monitor installation is done, it's time to setup your downloads. You can %sread more about creating your first Download here%s.
da_DK: Nu hvor din Download Monitor installation er færdig, kan du opsætte dine downloads. Du kan %slæse mere om oprettelsen af din første downloads her%s.

en: On top of that, Download Monitor allows you to sell your downloads, turning your WordPress website into fully featured e-commerce website out of the box.
da_DK: Oven i dette, tillader Download Monitor dig at sælge dine downloads og gøre din WordPress til en fuldt udstyret e-handel websted lige ud af boksen.

en: Only logged in users will be able to access the file via a download link if this is enabled.
da_DK: Kun brugere, der er logget ind, vil få adgang til filen via et downloadlink, hvis dette aktiveres.

en: Only users who purchased a product that contains this download will be able to access the file.
da_DK: Kun brugere, som har betalt for en vare som indeholder denne download vil kunne få adgang til filen.

en: Optional version number
da_DK: Valgfrit version nummer

en: Order
da_DK: Rækkefølge

en: Order Date
da_DK: Ordre dato

en: Order Details
da_DK: Ordre oplysninger

en: Order Details #%s
da_DK: Ordre oplysninger #%s

en: Order ID
da_DK: Ordre-id

en: Order Items
da_DK: Ordre enheder

en: Order Status
da_DK: Ordre status

en: Order Total
da_DK: Samlet ordre total

en: Order by
da_DK: Sorterer efter

en: Order with that ID could not be found
da_DK: Ordren med id'et blev ikke fundet

en: Orders
da_DK: Ordrer

en: Orders deleted
da_DK: Ordrer er slettet

en: Output template
da_DK: Output skabelon

en: Overview
da_DK: Oversigt

en: PHP Version %s
da_DK: PHP version %s

en: PHP Version too low!
da_DK: PHP versionen er for gammel!

en: Page Created
da_DK: Side er oprettet

en: Pages
da_DK: Sider

en: Paid Only
da_DK: Kun betaling

en: Pakistani Rupee
da_DK: Pakistanske rupee

en: Palestinian Territory
da_DK: Det Palæstinensiske Selvstyre område

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Paraguayan Guaraní
da_DK: Paraguayanske guarani

en: Parent Download
da_DK: Overordnet download

en: Parent Download Category
da_DK: Overordnet download kategori

en: Parent Download Tag
da_DK: Overordnet download tag

en: Parent Download Version
da_DK: Overordnet download version

en: Parent Product
da_DK: Overordnet vare

en: Password Required
da_DK: Adgangskode er påkrævet

en: Pay with PayPal
da_DK: Betal med PayPal

en: Payment Gateway
da_DK: Betalingsløsning

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmåde

en: Payment Methods
da_DK: Betalingsmåder

en: Payment gateway error: %s
da_DK: Betalingsløsnings fejl %s

en: Pending
da_DK: Afventer

en: Pending Payment
da_DK: Afventer betaling

en: Per Day
da_DK: Pr. dag

en: Philippine Pesos
da_DK: Filippinske peso

en: Philippines
da_DK: Filippinerne

en: Placing your order
da_DK: Afgiv din ordre

en: Please add the following rules to your nginx config to disable direct file access: %s
da_DK: Tilføj følgende regler til din nginx-konfiguration for at deaktivere direkte filadgang: %s

en: Please complete the fields highlighted in red
da_DK: Udfyld felterne som er markeret med rødt

en: Please set a version in your WordPress admin
da_DK: Angiv en version i din WordPress admin

en: Please wait while we process your order
da_DK: Vent mens vi behandler din ordre

en: Please wait...
da_DK: Vent...

en: Poland
da_DK: Polen

en: Polish Zloty
da_DK: Polske Zloty

en: Popular Downloads
da_DK: Populære downloads

en: Postcode / ZIP
da_DK: Postnummer

en: Pounds Sterling
da_DK: Engelske pund sterling

en: Power up your Download Monitor website with our official extensions. Our extensions allow you to add specific functionality to your Download Monitor powered website and come with our premium support and updates.
da_DK: Fyr op under dit Download Monitor websted med vores officielle udvidelser. Vores udvidelser tillader dig at tilføje specifikke funktioner til dit Download Monitor websted og alle har vores premium support og opdateringer.

en: Prevent hotlinking
da_DK: Forhindre hotlinking

en: Price
da_DK: Pris

en: Price (%s)
da_DK: Pris (%s)

en: Proceed to checkout
da_DK: Fortsæt til betaling

en: Processor ID
da_DK: Processor-id

en: Product
da_DK: Vare

en: Product Information
da_DK: Vare information

en: Product not found
da_DK: Det blev ikke fundet nogen vare

en: Purchase &ldquo;%s&rdquo;
da_DK: Køb &ldquo;%s&rdquo;

en: Purchase Now
da_DK: Køb nu

en: QTY
da_DK: Stk

en: Quantity
da_DK: Antal

en: Quick-add download
da_DK: Tilføj hurtig en download

en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Redirect only
da_DK: Kun omdirigering

en: Redirect to file
da_DK: Omdiriger til fil

en: Redirected
da_DK: Omdirigeret

en: Redirected to file
da_DK: Omdirigeret til fil

en: Redirected to remote file.
da_DK: Omdirigeret til fjernfil.

en: Refunded
da_DK: Tilbagebetalt

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove Data on Uninstall?
da_DK: Fjern data ved afinstallering?

en: Remove all Download Monitor transients, this can solve version caching issues.
da_DK: Fjern alle Download Monitor transienter, dette kan løse problemer med caching.

en: Remove this item from your cart
da_DK: Fjern varen fra varekurven

en: Reports
da_DK: Rapporter

en: Required URL
da_DK: Påkrævet url

en: Required title
da_DK: Påkrævet titel

en: Right (%s)
da_DK: Højre (%s)

en: Right with space (%s)
da_DK: Højre med mellemrum (%s)

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Romanian Leu
da_DK: Rumænske Leu

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Russian Ruble
da_DK: Russiske rubler

en: Rwandan Franc
da_DK: Rwandiske franc

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
da_DK: S&atilde;o Tom&eacute; og Pr&iacute;ncipe

en: SHA1 hashes
da_DK: SHA1-hashes

en: Saint Barth&eacute;lemy
da_DK: Sankt Barth&eacute;lemy

en: Saint Helena
da_DK: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
da_DK: Sankt Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
da_DK: Sankt Lucia

en: Saint Martin (Dutch part)
da_DK: Sankt Martin (Hollandsk)

en: Saint Martin (French part)
da_DK: Sankt Martin (Fransk)

en: Saint Pierre and Miquelon
da_DK: Sankt Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: Sankt Vincent og Grenadinerne

en: Sandbox
da_DK: Test tilstand

en: Sandbox Client ID
da_DK: Test tilstand klient-id

en: Sandbox Client Secret
da_DK: Test tilstand klient-hemmelig

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi Arabien

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save Download
da_DK: Gem download

en: Search Download Categories
da_DK: Søg efter download kategorier

en: Search Download Tags
da_DK: Søg efter download tags

en: Search Download Versions
da_DK: Søg efter download versioner

en: Search Downloads
da_DK: Søg efter downloads

en: Search Products
da_DK: Søg efter varer

en: Search download
da_DK: Søg efter download

en: Select Downloads&hellip;
da_DK: Vælg downloads&hellip;

en: Select File
da_DK: Vælg fil

en: Select Page
da_DK: Vælg side

en: Select a User
da_DK: Vælg en bruger

en: Select a category
da_DK: Vælg en kategori

en: Select a download first
da_DK: Vælg først en download

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings successfully saved
da_DK: Indstillingerne blev korrekt gemt

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Shop
da_DK: Webshop

en: Shop Enabled
da_DK: Webshop er aktiveret

en: Short Description
da_DK: Kort beskrivelse

en: Show All
da_DK: Vis alle

en: Show all dates
da_DK: Vis alle datoer

en: Show only featured downloads
da_DK: Vis kun fremhævede downloads

en: Show only members only downloads
da_DK: Vis kun downloads som er forbeholdt medlemmere

en: Singapore Dollar
da_DK: Singapore dollar

en: Slovakia
da_DK: Slovakiet

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Solomon Islands
da_DK: Salomon Øerne

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South African rand
da_DK: Sydafrikanske rand

en: South Georgia/Sandwich Islands
da_DK: Syd Georgien/Sandwich Øerne

en: South Korea
da_DK: Syd Korea

en: South Korean Won
da_DK: Sydkoreanske Won

en: South Sudan
da_DK: Syd Sudan

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Store anonymized IP address (remove last 3 digits)
da_DK: Gem anonymiseret IP adresser (de sidste 3 tal fjernes)

en: Store full IP address
da_DK: Gem den fulde IP adresse

en: Store no IP address
da_DK: Gem ingen IP adresser

en: Subtotal
da_DK: Sum

en: Success
da_DK: Korrekt

en: Suriname
da_DK: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
da_DK: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Swedish Krona
da_DK: Svenske kroner

en: Swiss Franc
da_DK: Schweiziske franc

en: Switch to %s
da_DK: Skift til %s

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Syria
da_DK: Syrien

en: Taiwan New Dollars
da_DK: Ny Taiwan dollars

en: Take me to the Upgrade Tool
da_DK: Tag mig til opgraderingsværktøjet

en: Tanzanian Shilling
da_DK: Tanzaniske shilling

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Template Name
da_DK: Skabelonnavn

en: Test Settings
da_DK: Test indstillingerne

en: Test payments are not real payments, used for testing your website.
da_DK: Test betalinger er ikke rigtige betalinger, men bruges for at teste dit websted.

en: Thai Baht
da_DK: Thailandske baht

en: Thank you for installing Download Monitor! We'd like to help you setup the plugin correctly so you can start sharing your files as quickly as possible.
da_DK: Tak fordi du installerede Download Monitor! Vi vil gerne hjælpe dig med at opsætte plugin'et korrekt så du kan begynde at dele dine filer så hurtig som muligt.

en: Thank you for your order. Please find your order details below.
da_DK: Tak for din ordre. Oplysninger om din ordre, kan du se nedenfor.

en: The decimal separator of displayed prices.
da_DK: Decimal separatoren for viste priser.

en: The message that will be displayed to visitors when they don't have access to a file.
da_DK: Den besked, der vil blive vist til besøgende, når de ikke har adgang til en fil.

en: The page your visitors see when they are not allowed to download a file.
da_DK: Siden som dine besøgende ser når de ikke har tilladelse til, at downloade en fil.

en: The position of the currency symbol.
da_DK: Valuta symbolets placering.

en: The same fields from your PayPal application but from the "sandbox" mode.
da_DK: Det samme felt fra din PayPal konto, men fra "test" tilstand.

en: The thousand separator of displayed prices.
da_DK: Tusindtals separatoren for viste priser.

en: There are no stats available yet!
da_DK: Der er endnu ikke nogen statistik!

en: This is where you can create and manage download products for your site.
da_DK: Dette er her, hvor du kan oprette og administrer downloadbare varer på dit websted.

en: This is where you can create and manage downloads for your site.
da_DK: Her kan du oprette og administrere downloads for dit site.

en: This payment method will be pre-selected on your checkout page.
da_DK: Denne betalingsmåde vil blive valgt på forhånd på din kasseside.

en: This prefix is added to the paypal invoice ID. If you run multiple stores with the same PayPal account, enter an unique prefix per store here.
da_DK: Dette præfiks bliver tilføjet PayPal faktura-id. Hvis du kører flere webshops med den samme PayPal konto, skal du indtaste et unikt præfisk pr. webshop her.

en: Thousand Separator
da_DK: Tusindtals separator

en: Timor-Leste
da_DK: Øst Timor

en: Title
da_DK: Titel

en: Title - Shows download title only
da_DK: Titel ‒ Viser kun download titel

en: Total
da_DK: I alt

en: Transactions
da_DK: Transaktioner

en: Trash
da_DK: Papirkurv

en: Trashed orders have been permanently deleted.
da_DK: Ordre i papirkurven vil blive slettet permanent.

en: Trinidad and Tobago
da_DK: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
da_DK: Tunesien

en: Tunisian Dinar
da_DK: Tunesiske dinar

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: Turkish Lira
da_DK: Tyrkiske lira

en: Turks and Caicos Islands
da_DK: Turks- og Caicos Øerne

en: US Dollars
da_DK: Amerikanske dollar

en: Ugandan Shilling
da_DK: Ugandiske shilling

en: Ukrainian Hryvnia
da_DK: Ukrainske hryvnia

en: United Arab Emirates
da_DK: De Forenede Arabiske Emiraters

en: United Arab Emirates Dirham
da_DK: De Forenede Arabiske Emirater dirham

en: United Kingdom (UK)
da_DK: Storbritannien (UK)

en: United States (US)
da_DK: De Forenede Amerikanske Stater (USA)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
da_DK: De Forenede Amerikanske Stater (USA) Fjerntliggende Småøer

en: United States (US) Virgin Islands
da_DK: De Amerikanske (US) Jomfruøer

en: Update Download Category
da_DK: Opdater download kategori

en: Update Download Tag
da_DK: Opdater download tag

en: Upload file
da_DK: Upload fil

en: User
da_DK: Bruger

en: User Agent
da_DK: Browser agent

en: User Agent Logging
da_DK: Logfør browser agent

en: User Email
da_DK: Bruger e-mail

en: User ID
da_DK: Bruger-id

en: User IP
da_DK: Bruger-ip

en: User Login
da_DK: Bruger log ind

en: Uzbekistan
da_DK: Usbekistan

en: Vatican
da_DK: Vatikanstaten

en: Version ID
da_DK: Version-id

en: Version list - Lists all download versions in an unordered list
da_DK: Versions liste - Viser en liste med alle download versioner i usorteret rækkefølge

en: Vietnamese Dong
da_DK: Vietnamesiske dong

en: View Download
da_DK: Se download

en: View Download Version
da_DK: Vis download version

en: View More Extensions
da_DK: Se flere udvidelser

en: View Product
da_DK: Vis vare

en: WARNING: We don't think your database needs upgrading. Only continue if you're 100% sure what you're doing!
da_DK: Advarsel: Vi tror ikke din database behøver at blive opdateret. Fortsæt kun hvis du er 100% sikker på hvad du laver!

en: Wallis and Futuna
da_DK: Wallis og Futuna

en: We can create these pages for you here. If you click the 'Create Page' button we will create that page and add the required shortcode to it. We'll also make sure the newly created page is set in your settings page.
da_DK: Vi kan oprette siderne for dig. Hvis du klikker på 'Opret side' knappen, vil vi oprette siden og tilføje den nødvendige kort-kode til den. Vi sikre også, at nye oprettet side bliver angivet i din indstillingers side.

en: We've created an upgrading tool that will do all the work for you. You can read more about this tool on %sour website (click here)%s or start the upgrade now.
da_DK: Vi har oprettet et opdateringsværktøj, som vil gøre alt arbejdet for dig. Du kan læse mere om dette værktøj på %svores websted (klik her)%s eller begynde opgraderingen nu.

en: Welcome to
da_DK: Velkommen til

en: Welcome to the Download Monitor Legacy Upgrader. On this page we will upgrade your old Download Monitor (legacy) data so it will work with the latest version. If you're on this page, it should mean that you updated to this version from Download Monitor %s. If you're unsure if this is correct, or you want to read more about the legacy upgrade, we've setup a page that will explain this process in a lot more detail. %sClick here%s if to view that page.
da_DK: Velkommen til Download Monitor opgraderingen. På denne side vil vi opgrader din ældre version af Download Monitor's data så den vil fungerer med den seneste version. Hvis du er på denne side, betyder dette, at du opgraderede til denne version fra Download Monitor %s. Hvis du er usikker på om dette er rigtigt, eller du hellere vil læse mere om opgraderingen, har vi opsat en side som vil forklare processen i detaljer. %sKlik her%s for at læse siden.

en: Western Sahara
da_DK: Vest Sahara

en: What's Next?
da_DK: Hvad er næste?

en: Where is your store located?
da_DK: Hvor er din webshop placeret?

en: With Download Monitor you can manage, track and offer downloads to your users using your WordPress website.
da_DK: Med Download Monitor kan du administrer, spore og tilbyde downloads til dine brugere på dit WordPress websted.

en: Yes
da_DK: Ja

en: You are not allowed to do this.
da_DK: Du har ikke tilladelse til, at gøre dette.

en: You can learn more about why it's important that you update and get tips on how to update by %s
da_DK: Du kan læse mere om hvorfor det er vigtig at du opgrader og få tips til hvordan du opgrader med %s

en: You decide if you want to offer you downloads for free or want to start selling them (or both!). Whatever you decide, you chose the right plugin for the job!
da_DK: Du bestemmer om du vil tilbyde dine downloads gratis eller vil sælge dem (eller begge dele!). Hvad du vælger, er plugin'et det rigtige til jobbet!

en: You do not have permission to access this download. %sGo to homepage%s
da_DK: Du har ikke adgang til denne download. %sGå til hjemmeside%s

en: You have no access to this order.
da_DK: Du har ikke adgang til denne ordre.

en: Your %s order
da_DK: Din %s ordre

en: Your application client ID.
da_DK: Din konto klient-id.

en: Your application client secret.
da_DK: Din konto klient-hemmelig.

en: Your application sandbox client ID.
da_DK: Din konto test tilstand klient-id.

en: Your application sandbox client secret.
da_DK: Din konto test tilstand klient-hemmelig.

en: Your browser does not support JavaScript which our checkout page requires to function properly.
da_DK: Din browser understøtter ikke JavaScript som er påkrævet for kassesidens funktioner skal fungerer.

en: Your cart is empty.
da_DK: Din varekurv er tom.

en: Your cart page, make sure it has the <code>[dlm_cart]</code> shortcode.
da_DK: Din varekurv side, vær sikker på den indeholder <code>[dlm_cart]</code> kort-koden.

en: Your checkout page, make sure it has the <code>[dlm_checkout]</code> shortcode.
da_DK: Din kasseside, vær sikker på den indeholder <code>[dlm_checkout]</code> kort-koden.

en: Your order
da_DK: Din ordre

en: Your payment failed, please try again.
da_DK: Din betaling mislykkedes. Prøv igen.

en: Your shop cart page if you decide to sell downloads.
da_DK: Din webshops varekurv side, hvis du vil sælge downloads.

en: Your shop checkout page if you decide to sell downloads.
da_DK: Din webshops kasseside, hvis du vil sælge downloads.

en: clicking this link
da_DK: klikke på dette link

en: has no version set!
da_DK: har ingen version angivet!

en: hide notice
da_DK: skjul besked

en: n/a
da_DK: ikke tilgængelig

en: no page
da_DK: ingen side

en: upgrade your downloads
da_DK: opgrader dine downloads
