Plugins - Download Monitor - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (516 entries)

en: Parent Product
sv_SE: Överordnad produkt

en: Search Products
sv_SE: Sök produkter

en: View Product
sv_SE: Visa produkt

en: New Product
sv_SE: Ny produkt

en: Edit Product
sv_SE: Redigera produkt

en: Add Product
sv_SE: Lägg till produkt

en: Add New Product
sv_SE: Lägg till ny produkt

en: All Products
sv_SE: Alla produkter

en: Product Information
sv_SE: Produktinformation

en: Product not found
sv_SE: Produkt hittades inte

en: No Products found
sv_SE: Inga produkter hittades

en: Paid Only
sv_SE: Endast betalt

en: No Products found in trash
sv_SE: Inga produkter hittades i papperskorgen

en: Purchase Now
sv_SE: Köp nu

en: Complete order
sv_SE: Slutför beställning

en: Your order
sv_SE: Din beställning

en: Name
sv_SE: Namn

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Order Status
sv_SE: Beställningsstatus

en: Order Details
sv_SE: Beställningsdetaljer

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Amount
sv_SE: Summa

en: Transactions
sv_SE: Transaktioner

en: Price
sv_SE: Pris

en: Product
sv_SE: Produkt

en: Price (%s)
sv_SE: Pris (%s)

en: Welcome to
sv_SE: Välkommen till

en: Create Page
sv_SE: Skapa sida

en: Page Created
sv_SE: Sida skapad

en: Creating
sv_SE: Skapar

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Payment Methods
sv_SE: Betalningsmetoder

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Right (%s)
sv_SE: Höger (%s)

en: Left (%s)
sv_SE: Vänster (%s)

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Argentine Peso
sv_SE: Argentisk peso

en: Brazilian Real
sv_SE: Brasiliansk real

en: Bulgarian Lev
sv_SE: Bulgarisk lev

en: Chilean Peso
sv_SE: Chilensk peso

en: Colombian Peso
sv_SE: Colombiansk peso

en: Croatia kuna
sv_SE: Kroatisk kuna

en: Czech Koruna
sv_SE: Tjeckisk krona

en: Danish Krone
sv_SE: Dansk krona

en: Dominican Peso
sv_SE: Dominikansk peso

en: Egyptian Pound
sv_SE: Egyptiskt pund

en: Hong Kong Dollar
sv_SE: Hongkongdollar

en: Hungarian Forint
sv_SE: Ungersk forint

en: Icelandic krona
sv_SE: Isländsk krona

en: Indian Rupee
sv_SE: Indisk rupie

en: Indonesia Rupiah
sv_SE: Indonesisk rupiah

en: Iranian rial
sv_SE: Iransk rial

en: Israeli Shekel
sv_SE: Israelisk shekel

en: Japanese Yen
sv_SE: Japansk yen

en: Lao Kip
sv_SE: Lao kip

en: Mexican Peso
sv_SE: Mexikansk peso

en: New Zealand Dollar
sv_SE: Nyzeeländsk dollar

en: Nigerian Naira
sv_SE: Nigeriansk naira

en: Norwegian Krone
sv_SE: Norsk krona

en: Pakistani Rupee
sv_SE: Pakistansk rupie

en: Paraguayan Guaraní
sv_SE: Paraguayansk guarani

en: Polish Zloty
sv_SE: Polsk zloty

en: Romanian Leu
sv_SE: Rumänsk leu

en: Russian Ruble
sv_SE: Rysk rubel

en: Singapore Dollar
sv_SE: Singaporiansk dollar

en: South African rand
sv_SE: Sydafrikansk rand

en: South Korean Won
sv_SE: Sydkoreansk won

en: Swedish Krona
sv_SE: Svensk krona

en: Swiss Franc
sv_SE: Schweizisk franc

en: Thai Baht
sv_SE: Thailändsk baht

en: Turkish Lira
sv_SE: Turkish lira

en: Ukrainian Hryvnia
sv_SE: Ukrainsk hryvnia

en: United Arab Emirates Dirham
sv_SE: Emiratisk dirham

en: Vietnamese Dong
sv_SE: Vietnamesisk dong

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Antarctica
sv_SE: Antarktis

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Bouvet Island
sv_SE: Bouvetön

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: British Indian Ocean Territory
sv_SE: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: British Virgin Islands
sv_SE: Brittiska Jungfruöarna

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cape Verde
sv_SE: Kap Verde

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: China
sv_SE: Kina

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: Cocos (Keeling) Islands
sv_SE: Kokosöarna

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Cook Islands
sv_SE: Cooköarna

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Republiken Tjeckien

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska republiken

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Falkland Islands
sv_SE: Falklandsöarna

en: Faroe Islands
sv_SE: Färöarna

en: France
sv_SE: Frankrike

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska Polynesien

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska sydterritorierna

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: Iceland
sv_SE: Island

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Ivory Coast
sv_SE: Elfenbenskusten

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Macedonia
sv_SE: Makedonien

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Mauritania
sv_SE: Mauretanien

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Micronesia
sv_SE: Mikronesien

en: Moldova
sv_SE: Moldavien

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Mozambique
sv_SE: Moçambique

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: Norfolk Island
sv_SE: Norfolkön

en: North Korea
sv_SE: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Nordmarianerna

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Palestinian Territory
sv_SE: Palestinska territoriet

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Pitcairn
sv_SE: Pitcairnöarna

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Reunion
sv_SE: Réunion

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: Saint Helena
sv_SE: Sankta Helena

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: South Sudan
sv_SE: Sydsudan

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syria
sv_SE: Syrien

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Tokelau
sv_SE: Tokelauöarna

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: Vatican
sv_SE: Vatikanstaten

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Country
sv_SE: Land

en: City
sv_SE: Ort

en: Address
sv_SE: Adress

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Company name
sv_SE: Företagsnamn

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: Pay with PayPal
sv_SE: Betala med PayPal

en: Orders
sv_SE: Beställningar

en: Total
sv_SE: Totalt

en: PHP Version too low!
sv_SE: PHP-versionen är för låg!

en: Download version
sv_SE: Ladda ner version

en: You have no access to this order.
sv_SE: Du har inte åtkomst till denna beställning.

en: Billing details
sv_SE: Faktureringsdetaljer

en: Quantity
sv_SE: Antal

en: Your cart is empty.
sv_SE: Din varukorg är tom.

en: View More Extensions
sv_SE: Visa fler utökningar

en: Here's a quick sample of what we offer.
sv_SE: Här är ett snabbt urval av vad vi erbjuder.

en: Let's Create Your Pages
sv_SE: Låt oss skapa dina sidor

en: Disable Cart
sv_SE: Inaktivera varukorg

en: The position of the currency symbol.
sv_SE: Positionen för valutasymbolen.

en: Currency Position
sv_SE: Valutaposition

en: In what currency are you selling?
sv_SE: I vilken valuta säljer du?

en: Where is your store located?
sv_SE: Var finns din butik?

en: no page
sv_SE: ingen sida

en: Order ID
sv_SE: Beställnings-ID

en: Order Date
sv_SE: Beställningsdatum

en: %s: New order
sv_SE: %s: Ny beställning

en: Refunded
sv_SE: Återbetald

en: Pending Payment
sv_SE: Inväntar betalning

en: Orders deleted
sv_SE: Beställningar borttagna

en: PHP Version %s
sv_SE: PHP-version %s

en: Checkout
sv_SE: Kassa

en: Couldn't create page
sv_SE: Kunde inte skapa sida

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Checkout page
sv_SE: Sida för kassa

en: Tunisian Dinar
sv_SE: Tunisisk dinar

en: Philippine Pesos
sv_SE: Filippinsk peso

en: Nepali Rupee
sv_SE: Nepalesisk rupie

en: Kenyan Shilling
sv_SE: Kenyansk shilling

en: Euros
sv_SE: Euro

en: Ethiopian Birr
sv_SE: Etiopisk birr

en: Chinese Yuan
sv_SE: Kinesisk yuan

en: Canadian Dollars
sv_SE: Kanadensisk dollar

en: Bangladeshi Taka
sv_SE: Bangladeshisk taka

en: Australian Dollars
sv_SE: Australiska dollar

en: Congo (Kinshasa)
sv_SE: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
sv_SE: Kongo (Brazzaville)

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
sv_SE: Bonaire, Saint Eustatius och Saba

en: You are not allowed to do this.
sv_SE: Du har inte tillåtelse att göra detta.

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Remove this item from your cart
sv_SE: Ta bort denna vara från din varukorg

en: Create Your First Download
sv_SE: Skapa din första nedladdning

en: Click here to visit our Support Forum.
sv_SE: Klicka här för att besöka vårt supportforum.

en: Decimal Separator
sv_SE: Avgränsare för decimal

en: Left with space (%s)
sv_SE: Vänster med mellanrum (%s)

en: Right with space (%s)
sv_SE: Höger med mellanrum (%s)

en: Rwandan Franc
sv_SE: Rwandisk franc

en: Malaysian Ringgits
sv_SE: Malaysisk ringgit

en: Wallis and Futuna
sv_SE: Wallis och Futuna

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Svalbard and Jan Mayen
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: South Georgia/Sandwich Islands
sv_SE: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint Pierre och Miquelon

en: Saint Martin (Dutch part)
sv_SE: Saint Martin (nederländska delen)

en: Saint Martin (French part)
sv_SE: Saint Martin (franska delen)

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Barth&eacute;lemy
sv_SE: Saint Barthelemy

en: Macao S.A.R., China
sv_SE: Macao S.A.R., Kina

en: Heard Island and McDonald Islands
sv_SE: Heard- och Mcdonaldöarna

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Postcode / ZIP
sv_SE: Postnummer

en: Download is no longer available
sv_SE: Nedladdning är inte längre tillgänglig

en: Empty Trash
sv_SE: Töm papperskorgen

en: All
sv_SE: Alla

en: Order with that ID could not be found
sv_SE: Beställning med det ID kunde inte hittas

en: No transactions found
sv_SE: Inga transaktioner hittades

en: What's Next?
sv_SE: Vad kommer härnäst?

en: No page set
sv_SE: Ingen sida inställd

en: US Dollars
sv_SE: Amerikanska dollar

en: Tanzanian Shilling
sv_SE: Tanzanisk shilling

en: Pounds Sterling
sv_SE: Brittiska pund

en: Djiboutian Franc
sv_SE: Djiboutisk franc

en: Burundian Franc
sv_SE: Burundisk franc

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Proceed to checkout
sv_SE: Fortsätt till kassan

en: Cart Totals
sv_SE: Varukorg totalt

en: Date created
sv_SE: Skapad datum

en: QTY
sv_SE: ANTAL

en: Order Items
sv_SE: Beställda artiklar

en: Select a download first
sv_SE: Välj en nedladdning först

en: Default from settings
sv_SE: Standard från inställningar

en: Store no IP address
sv_SE: Lagra ingen IP-adress

en: hide notice
sv_SE: dölj notis

en: Month
sv_SE: Månad

en: Per Day
sv_SE: Per dag

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Select a User
sv_SE: Välj en användare

en: Misc
sv_SE: Övrigt

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en:  (v%s no longer exists)
sv_SE:  (v%s existerar inte längre)

en: Blacklist user agents
sv_SE: Svartlista användaragent

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings successfully saved
sv_SE: Inställningar sparade

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Download Logs
sv_SE: Ladda ner loggar

en: Export CSV
sv_SE: Exportera CSV

en: Delete Logs
sv_SE: Radera loggar

en: Version ID
sv_SE: Versions-ID

en: Filename
sv_SE: Filnamn

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User Login
sv_SE: Användarens användarnamn

en: User Email
sv_SE: Användarens e-postadress

en: User IP
sv_SE: Användar-IP

en: User Agent
sv_SE: Användaragent

en: Date
sv_SE: Datum

en: Download Complete
sv_SE: Nedladdning slutförd

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: Download #%d (no longer exists)
sv_SE: Nedladdning #%d (finns inte längre)

en: Non-member
sv_SE: Icke-medlem

en: User
sv_SE: Användare

en: IP Address
sv_SE: IP-address

en: Any status
sv_SE: Alla statusar

en: Failed
sv_SE: Misslyckades

en: Redirected
sv_SE: Omdirigerad

en: Show all dates
sv_SE: Visa alla datum

en: 25 per page
sv_SE: 25 per sida

en: 50 per page
sv_SE: 50 per sida

en: 100 per page
sv_SE: 100 per sida

en: 200 per page
sv_SE: 200 per sida

en: Show All
sv_SE: Visa alla

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: n/a
sv_SE: Ej tillgängligt

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
sv_SE[0]: Nedladdad %s gånger
sv_SE[1]: Nedladdade %s gånger

en: File URL(s)
sv_SE: Fil-URL(er)

en: Enter one file path/URL per line - multiple files will be used as mirrors (chosen at random).
sv_SE: Ange en sökväg/URL per rad - extra filer kommer att användas som alternativ/mirrors (valda slumpmässigt).

en: Upload file
sv_SE: Ladda upp fil

en: Choose a file
sv_SE: Välj en fil

en: Browse for file
sv_SE: Bläddra efter fil

en: File Date
sv_SE: Fildatum

en: h
sv_SE: tim

en: m
sv_SE: min

en: Password Required
sv_SE: Lösenord krävs

en: Download does not exist.
sv_SE: Nedladdning finns ej.

en: Go to homepage &rarr;
sv_SE: Gå till startsidan &rarr;

en: Download Error
sv_SE: Nedladdningsfel

en: No file paths defined.
sv_SE: Inga sökvägar definierade.

en: Redirected to file
sv_SE: Omdirigerad till fil

en: Redirected to remote file.
sv_SE: Omdirigerad till fil på annan plats.

en: File not found.
sv_SE: Filen kunde inte hittas.

en: All Downloads
sv_SE: Alla nedladdningar

en: Downloads
sv_SE: Nedladdningar

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add Download
sv_SE: Lägg till nedladdning

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Download
sv_SE: Redigera nedladdning

en: New Download
sv_SE: Ny nedladdning

en: View Download
sv_SE: Visa nedladdning

en: Search Downloads
sv_SE: Sök nedladdning

en: No Downloads found
sv_SE: Ingen filer hittas

en: No Downloads found in trash
sv_SE: Ingen filer  hittas i papperskorgen

en: Parent Download
sv_SE: Överordnad nedladdning

en: This is where you can create and manage downloads for your site.
sv_SE: Här kan du skapa och hantera dina nedladdningar för din webbplats.

en: Download not found
sv_SE: Nedladdningen kunde inte hittas

en: Download Category
sv_SE: Nedladdningskategori

en: Search Download Categories
sv_SE: Sök nedladdningskategori

en: All Download Categories
sv_SE: Alla kategorier

en: Parent Download Category
sv_SE: Överordnad nedladdningskategori

en: Edit Download Category
sv_SE: Redigera nedladdningskategori

en: Update Download Category
sv_SE: Uppdatera nedladdningskategori

en: Add New Download Category
sv_SE: Lägg till ny nedladdningskategori

en: New Download Category Name
sv_SE: Nytt namn på nedladdningskategori

en: Download Tag
sv_SE: Nedladdningsetikett

en: Search Download Tags
sv_SE: Sök nedladdningsetikett

en: All Download Tags
sv_SE: Alla nedladdningsetiketter

en: Parent Download Tag
sv_SE: Överordnad nedladdningsetikett

en: Edit Download Tag
sv_SE: Redigera nedladdningsetikett

en: Update Download Tag
sv_SE: Uppdatera nedladdningsetikett

en: Add New Download Tag
sv_SE: Lägg till ny nedladdningsetikett

en: New Download Tag Name
sv_SE: Nytt namn på nedladdningsetikett

en: Display a list of your downloads.
sv_SE: Visa en lista med dina nedladdningar.

en: Downloads List
sv_SE: Nedladdningslista

en: Featured Downloads
sv_SE: Utvalda nedladdningar

en: Default template
sv_SE: Standardmall

en: Random
sv_SE: Slumpmässigt

en: Date added
sv_SE: Datum tillagt

en: Date modified
sv_SE: Datum modifierat

en: ASC
sv_SE: Fallande

en: DESC
sv_SE: Stigande

en: Show only featured downloads
sv_SE: Visa bara utvalda nedladdningar

en: Show only members only downloads
sv_SE: Visa bara medlemsnedladdningar

en: 1 download | %d downloads
sv_SE[0]: 1 nedladdning
sv_SE[1]: %d nedladdningar

en: Download File
sv_SE: Ladda ner fil

en: Download &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Ladda ner &ldquo;%s&rdquo;

en: Downloaded 1 time | Downloaded %d times
sv_SE[0]: Nedladdad 1 gång
sv_SE[1]: Nedladdad %d gånger

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

en: If you like %sDownload Monitor%s please leave us a %s★★★★★%s rating. A huge thank you from us in advance!
sv_SE: Om du gillar %sDownload Monitor%s ge det ett %s★★★★★%s omdöme. Ett stort tack på förhand!

en: Because your server is running on nginx, our .htaccess file can't protect your downloads.
sv_SE: Eftersom din server kör nginx så kan inte vår .htaccess skydda dina nedladdningar.

en: Please add the following rules to your nginx config to disable direct file access: %s
sv_SE: Vänligen lägg till följande regler i din nginx-konfiguration för att att inaktivera direkt tillgång till filer: %s

en: List IP Addresses to blacklist, 1 per line. Use IP/CIDR netmask format for ranges. IPv4 examples: <code>198.51.100.1</code> or <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6 examples: <code>2001:db8::1</code> or <code>2001:db8::/32</code>.
sv_SE: Lista IP-adresser att svartlista, 1 per rad. Använd IP/CIDR nätmasksformat för intervall. IPv4 exempel: <code>198.51.100.1</code> eller <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6 exempel: <code>2001:db8::1</code> eller <code>2001:db8::/32</code>.

en: Limit
sv_SE: Gräns

en: License successfully activated.
sv_SE: Licens aktiverad.

en: No Access
sv_SE: Behörighet saknas

en: Output template
sv_SE: Mall för visning

note: Description of the plugin
en: A full solution for managing and selling downloadable files, monitoring downloads and outputting download links and file information on your WordPress powered site.
sv_SE: En fullständig lösning för hantering och försäljning av nedladdningsbara filer, övervakning av nedladdningar och infogning av nedladdningslänkar och filinformation på din WordPress-drivna webbplats.

en: Extensions
sv_SE: Utökningar

en: Log entries deleted
sv_SE: Loggposter borttagna

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Completed
sv_SE: Slutförd

en: Insert file URL
sv_SE: Infoga URL för fil

en: Order
sv_SE: Sortering

en: Select a category
sv_SE: Välj en kategori

en: Download updated.
sv_SE: Nedladdning uppdaterad.

en: Download restored to revision from %s
sv_SE: Nedladdning återställd till revision från %s

en: Download published.
sv_SE: Nedladdning publicerad.

en: Download saved.
sv_SE: Nedladdning sparad.

en: Download submitted.
sv_SE: Nedladdning skickad.

en: Download scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
sv_SE: Nedladdning schemalagd för: <strong>%1$s</strong>.

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y @ H:i

en: Download draft updated.
sv_SE: Nedladdningsutkast uppdaterat.

en: Image
sv_SE: Bild

en: File
sv_SE: Fil

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Download count
sv_SE: Antal nedladdningar

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Members only
sv_SE: Endast för medlemmar

en: Redirect only
sv_SE: Omdirigera endast

en: Date posted
sv_SE: Publiceringsdatum

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Popular Downloads
sv_SE: Populära nedladdningar

en: There are no stats available yet!
sv_SE: Det finns ingen statistik ännu!

en: Download
sv_SE: Nedladdning

en: Browse for a file
sv_SE: Bläddra efter en fil

en: No files found
sv_SE: Inga filer hittades

en: Insert Download
sv_SE: Infoga nedladdning

en: Quick-add download
sv_SE: Enkel uppladdning

en: Error: File was not created.
sv_SE: Fel: Filen kunde inte skapas.

en: Download successfully created.
sv_SE: Nedladdning skapades.

en: Error: Download was not created.
sv_SE: Fel: Nedladdning kunde inte skapas.

en: Choose a download
sv_SE: Välj en nedladdning

en: Template
sv_SE: Mall

en: Template Name
sv_SE: Mallnamn

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template will be used instead.
sv_SE: Om detta lämnas tomt kommer standardmallen <code>content-download.php</code> användas. Om du t.ex anger, <code>bild</code>, kommer <code>content-download-bild.php</code> användas istället.

en: Drop file here
sv_SE: Släpp filen här

en: Select File
sv_SE: Välj fil

en: Enter URL manually
sv_SE: Ange en URL manuellt

en: Download URL
sv_SE: Nedladdnings-URL

en: Required URL
sv_SE: Obligatorisk URL

en: Save Download
sv_SE: Spara nedladdning

en: Allowed Files
sv_SE: Tillåtna filer

en: Please wait...
sv_SE: Vänligen vänta...

en: Download Options
sv_SE: Nedladdningsaltenativ

en: Downloadable Files/Versions
sv_SE: Nedladdningsbara filer/versioner

en: Short Description
sv_SE: Kort beskrivning

en: Featured download
sv_SE: Utvald nedladdning

en: Only logged in users will be able to access the file via a download link if this is enabled.
sv_SE: Endast inloggade användare kommer åt filen via en nedladdningslänk om detta är aktiverat.

en: Redirect to file
sv_SE: Omdirigera till fil

en: Add file
sv_SE: Lägg till fil

en: Close all
sv_SE: Stäng alla

en: Expand all
sv_SE: Expandera alla

en: General
sv_SE: Allmänna

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Custom template
sv_SE: Anpassad mall

en: Custom Template
sv_SE: Anpassad mall

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: If supported, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead of PHP (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
sv_SE: Om stöd finns, kan <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> användas för att hantera nedladdningar istället för PHP (servern behöver då <code>mod_xsendfile</code>).

en: Prevent hotlinking
sv_SE: Motverka extern direktlänkning

en: If enabled, the download handler will check the PHP referer to see if it originated from your site and if not, redirect them to the homepage.
sv_SE: Om aktiverat så kommer nedladdningshanteraren kontrollera PHP-referens för att se om förfrågan kommer från din webbplats och om så inte är fallet, omdirigera dom till startsidan.

en: Endpoint
sv_SE: Slutpunkt

en: download
sv_SE: nedladdning

en: Download Endpoint
sv_SE: Nedladdningsslutpunkt

en: Define what endpoint should be used for download links. By default this will be <code>%s</code>.
sv_SE: Definiera vilken slutpunkt nedladdningar ska ha. Som standard kommer detta vara <code>%s</code>.

en: Endpoint Value
sv_SE: Slutpunktsvärde

en: Define what unique value should be used on the end of your endpoint to identify the downloadable file. e.g. ID would give a link like <code>%s</code>
sv_SE: Definiera vilket unikt värde i slutet på din slutpunkt för att identifiera den nedladdningsbara filen. Exempelvis, ID skulle ge dig en länk som<code>%s</code>

en: Download ID
sv_SE: Nedladdnings-ID

en: Download slug
sv_SE: Nedladdningspermalänk

en: MD5 hashes
sv_SE: MD5-hashes

en: Generate MD5 hash for uploaded files
sv_SE: Generera MD5-hash för uppladdade filer

en: SHA1 hashes
sv_SE: SHA1-hashes

en: Generate SHA1 hash for uploaded files
sv_SE: Generera SHA1-hash för uppladdade filer

en: CRC32B hashes
sv_SE: CRC32B-hashes

en: Generate CRC32B hash for uploaded files
sv_SE: Generera CRC32B-hash för uppladdade filer

en: Hashes can optionally be output via shortcodes, but may cause performance issues with large files.
sv_SE: Hashes kan skrivas ut via shortcodes, men kan skapa prestandaproblem vid större filer.

en: Logging
sv_SE: Loggar

en: Download Log
sv_SE: Nedladdningslogg

en: Log download attempts, IP addresses and more.
sv_SE: Loggar nedladdningsförsök, IP-adresser med mera.

en: Blacklist IPs
sv_SE: Svartlista IP

[ctx: Drop file here *or* select file]
en: or
sv_SE: eller

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Download Information
sv_SE: Information för nedladdning

en: Are you sure you want to delete this file ?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera denna fil?

en: Extend Download Monitor with its powerful free and paid extensions. %sClick here to browse all extensions%s
sv_SE: Utöka Download Monitor med dess kraftfulla gratis- och betaltillägg. %sKlicka här föra bläddra bland alla tillägg%s

en: Don't force download. If the <code>dlm_uploads</code> folder is protected you may need to move your file.
sv_SE: Tvinga inte nedladdning. Om mappen <code>dlm_uploads</code> är skyddad kan du behöva flytta din fil.

en: Count unique IPs only
sv_SE: Räkna endast unika IPn

en: Access
sv_SE: Åtkomst

en: No Access Page
sv_SE: Sida för avsaknad av behörighet

en: Choose what page is displayed when the user has no access to a file. Don't forget to add the <code>[dlm_no_access]</code> shortcode to the page.
sv_SE: Välj vilken sida som visas när en användare saknar behörighet till en fil. Glöm inte att lägga till kortkoden <code>[dlm_no_access]</code> på sidan.

en: You do not have permission to access this download. %sGo to homepage%s
sv_SE: Du saknar behörighet för åtkomst till denna nedladdning. %sTill startsidan%s

en: No access message
sv_SE: Meddelande för avsaknad av behörighet

en: The message that will be displayed to visitors when they don't have access to a file.
sv_SE: Meddelandet som visas för besökare när dom saknar behörighet för åtkomst till en fil.

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>button</code>, the <code>content-download-button.php</code> template will be used instead. You can add custom templates inside your theme folder.
sv_SE: Om detta lämnas tomt kommer standardmallen <code>content-download.php</code> att användas. Om du t.ex anger <code>button</code> så kommer mallen <code>content-download-button.php</code> användas istället. Du kan lägga till anpassade mallar i din temakatalog.

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Required title
sv_SE: Obligatorisk rubrik

en: Download Title
sv_SE: Nedladdningsrubrik

en: Optional version number
sv_SE: Valfritt versionsnummer

en: Download title
sv_SE: Nedladdningsrubrik

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: Insert Shortcode
sv_SE: Infoga kortkod

en: Download Monitor Extensions
sv_SE: Ladda ner utökningar för Download Monitor

en: Mark this download as featured. Used by shortcodes and widgets.
sv_SE: Markera denna nedladdning som utvald. Används av kortkoder och widgetar.

en: Choose which template is used for <code>[download]</code> shortcodes by default (this can be overridden by the <code>format</code> argument).
sv_SE: Välj vilken mall som ska användas för <code>[download]</code>-kortkoder som standard (detta kan skrivas över med <code>format</code>-argument).

en: Default - Title and count
sv_SE: Standard – Rubrik och räknare

en: Button - CSS styled button showing title and count
sv_SE: Knapp – CSS-stylad knapp som visar rubrik och räknare

en: Box - Box showing thumbnail, title, count, filename and filesize.
sv_SE: Ruta – En ruta som visar miniatyr, rubrik, räknare, filnamn och filstorlek.

en: Title - Shows download title only
sv_SE: Rubrik – Visar endast nedladdningsrubrik

en: Filename - Filename and download count
sv_SE: Filnamn – Filnamn och nedladdningsräknare

en: Version list - Lists all download versions in an unordered list
sv_SE: Versionslista – Listar alla nedladdningsversion i en osorterad lista
