Plugins - Elementor Website Builder - Stable (latest release) - en to da_DK translation catalogue (961 entries)

en: Install & Activate
da_DK: Installer og aktiver

en: Get a sneak peek at our in progress development versions, and help us improve Elementor to perfection. Developer Edition releases contain experimental functionality for testing purposes.
da_DK: Få adgang til vores udviklingsversioner, og hjælp os med at forbedre Elementor til perfektion. Udvikler-udgaverne med eksperimenterende funktioner er tilgængelige til testformål.

en: Elementor Developer Edition
da_DK: Elementor Udviklerversion

en: Inactive by default
da_DK: Inaktiv som standard

en: Active by default
da_DK: Aktiv som standard

en: Experiments
da_DK: Eksperimenter

en: The current version of Elementor doesn't have any experimental features . if you're feeling curious make sure to come back in future versions.
da_DK: Den nuværende version af Elementor har ikke eksperimenterende funktioner. Hvis du er nysgerrig på disse funktioner, kan det anbefales at du holder øje med fremtidige versioner.

en: No available experiments
da_DK: Ingen tilgængelige eksperimenter

en: Stable
da_DK: Stabil

en: Alpha
da_DK: Alfa

en: Development
da_DK: Udvikling

en: Please Note! The "Improved Asset Loading" mode reduces the amount of code that is loaded on the page by default. When activated, parts of the infrastructure code will be loaded dynamically, only when needed. Keep in mind that activating this experiment may cause conflicts with incompatible plugins.
da_DK: Bemærk! "Forbedret ressourceindlæsning " reducerer mængden af kode som hentes på siden som standard. Når du aktiverer denne indstilling, hentes dele af koden i infrastrukturen dynamisk, og kun når det er nødvendigt. Vær opmærksom på, at aktivering af denne eksperimenterende indstilling kan udløse konflikter med uforenelige plugins.

en: Improved Asset Loading
da_DK: Forbedret ressourceindlæsning

en: No landing pages found in trash
da_DK: Ingen landingssider fundet i papirkurven

en: No landing pages found
da_DK: Ingen landingssider fundet

en: Search Landing Pages
da_DK: Søg i landingssider

en: View Landing Page
da_DK: Se landingsside

en: All Landing Pages
da_DK: Alle landingssider

en: New Landing Page
da_DK: Ny landingsside

en: Edit Landing Page
da_DK: Rediger landingsside

en: Keep my settings
da_DK: Behold mine indstillinger

en: By removing this template you will delete your entire Site Settings. If this template is deleted, all associated settings: Global Colors & Fonts, Theme Style, Layout, Background, and Lightbox settings will be removed from your existing site. This action can not be undone.
da_DK: Hvis du fjerner denne skabelon, vil du slette alle indstillinger for webstedet. Hvis skabelonen slettes, vil alt dette blive fjernet fra dit websted: Globale farver og skrifttyper, temaets stil, layout, baggrunde og Lightbox. Denne handling kan ikke gøres om.

en: Are you sure you want to delete your Site Settings?
da_DK: Er du helt sikker på, at du vil slette dit websteds indstillinger?

[ctx: Page Template]
en: Theme
da_DK: Tema

en: Global Colors
da_DK: Globale farver

en: Rows Gap
da_DK: Række mellemrum

en: Apply Link On
da_DK: Anvend link på

en: Items
da_DK: Enheder

en: Fill
da_DK: Udfyld

en: Object Fit
da_DK: Objekt tilpasning

en: Optimized DOM Output
da_DK: Optimeret DOM-output

en: The Style settings changed its location and can now be found within Elementor Editor's <b>Panel > Hamburger Menu > Site Settings</b>.<br>You can use the Site Settings to make changes and see them live!
da_DK: Layout indstillingerne ændrede sin placering og kan nu findes i Elementor Editor's <b>Indstillingspanel > Hamburger menu > Indstillinger for websted</b>.<br>Du kan bruge den globale administration til at foretage ændringer og se den live!

en: Looking for the Style settings?
da_DK: Leder du efter layout indstillingerne?

en: Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
da_DK: Bliv en super bidragsyder ved at tillade indsamling af ikke-følsomme plugin data og modtag periodiske e-mail opdateringer fra os.

en: Saved Color
da_DK: Gemt farve

en: Not working? You can set a different selector for the title in Site Settings > Layout
da_DK: Fungerer det ikke? Du kan ændre til en anden indstilling for overskriften i Indstillinger for websted > Layout

en: Panel Width
da_DK: Panel bredde

en: The latest update includes some substantial changes across different areas of the plugin. We highly recommend you <a href="%s">backup your site before upgrading</a>, and make sure you first update in a staging environment
da_DK: Den seneste opdatering inkluderer nogle væsentlige ændringer på tværs af plugin'et. Vi anbefaler kraftigt, at du <a href="%s">tager en sikkerhedskopi af dit websted</a> før du begynder opdateringen -  og sørg for først at opdatere i et lukket miljø.

en: Heads up, Please backup before upgrade!
da_DK: Husk at sikkerhedskopier før opgraderingen!

en: Love using Elementor? Become a super contributor by opting in to share non-sensitive plugin data and to receive periodic email updates from us.
da_DK: Holder du at bruge Elementor? Så bliv en super bidragsyder ved, at tillade indsamling af ikke-følsomme plugin data og modtage periodiske e-mail opdateringer fra os.

en: User Preferences
da_DK: Bruger indstillinger

en: Fallback Font Family
da_DK: Skrifttype familie at falde tilbage på

en: The `theme-color` meta tag will only be available in supported browsers and devices.
da_DK: Meta tag'en 'theme-color' vil kun være tilgængelig i understøttet browsere og enheder.

en: Mobile Browser Background
da_DK: Baggrund på mobil browser

en: Suggested favicon dimensions: 512 × 512 pixels.
da_DK: Foreslået størrelse for favicon er 512 x 512 pixels.

en: Site Favicon
da_DK: Websted favicon

en: Suggested image dimensions: 350 × 100 pixels.
da_DK: Foreslået billede størrelser er: 350 x 100 pixels.

en: Site Logo
da_DK: Websted logo

en: Choose description
da_DK: Vælg en beskrivelse

en: Site Description
da_DK: Websted beskrivelse

en: Choose name
da_DK: Vælg et navn

en: Site Name
da_DK: Websted navn

en: Site Identity
da_DK: Websted identitet

en: Breakpoints
da_DK: Ombrydningspunkt

en: Theme
da_DK: Tema

en: Default Page Layout
da_DK: Standard side layout

en: Layout Settings
da_DK: Layout indstillinger

en: Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
da_DK: Ændringer afspejles først i eksempel visningen, når siden er indlæst igen.

en: Reset Data
da_DK: Nulstil data

en: Click the media icon to upload file
da_DK: Klik på medie ikonet for at uploade filen

en: Watch the Full Guide
da_DK: Se den fulde guide

en: Get introduced to Elementor by watching our "Getting Started" video series. It will guide you through the steps needed to create your website. Then click to create your first page.
da_DK: Bliv introduceret til Elementor ved at se vores "Kom godt i gang" videoserie. Den vil guide dig gennem de trin, der er nødvendige for at oprette dit websted. Klik derefter for at oprette din første side.

en: Enable Unfiltered File Uploads
da_DK: Aktiver upload af ufiltrerede filer

en: If you are experiencing a loading issue, contact your site administrator to troubleshoot the problem using Safe Mode.
da_DK: Hvis du oplever load problemer, venligst kontakt din hjemmeside administrator, for at fejlfinde problemet ved at benytte Safe Mode.

en: Download image
da_DK: Download billede

en: Pin it
da_DK: Fastgør

en: Share on Twitter
da_DK: Del på Twitter

en: Share on Facebook
da_DK: Del på Facebook

en: Custom Attributes
da_DK: Brugerdefinerede egenskaber

en: Set custom attributes for the link element. Separate attribute keys from values using the | (pipe) character. Separate key-value pairs with a comma.
da_DK: Sæt brugerdefinerede egenskaber for link elementet. Separer egenskabsnøgler fra værdier ved at bruge | (lodret streg). Separer nøgle element par med komma.

en: See it in action
da_DK: Se det i aktion

en: Get more dynamic capabilities by incorporating dozens of Elementor's native dynamic tags.
da_DK: Få flere dynamiske muligheder ved at implementere dusinvis af Elementor's indbyggede dynamiske tags.

en: You’re missing out!
da_DK: Du går glip af!

en: Elementor Dynamic Content
da_DK: Elementor dynamisk indhold

en: Dynamic Tags
da_DK: Dynamiske Tags

en: We highly recommend backing up your database before performing this upgrade.
da_DK: Vi anbefaler på det kraftigste at du tager backup af din database, inden du foretager denne opgradering.

en: The upgrade process includes a database update
da_DK: Denne opgraderingsproces inkluderer en database opdatering

en: Attributes lets you add custom HTML attributes to any element.
da_DK: Egenskaber giver dig mulighed for at tilføje brugerdefinerede HTML egenskaber til ethvert element.

en: Meet Our Attributes
da_DK: Mød vores egenskaber

en: Attributes
da_DK: Egenskaber

en: Click here to run it now
da_DK: Klik her for at køre det nu

en: Taking a while?
da_DK: Tager det et stykke tid?

en: Navigation Icons Size
da_DK: Navigations ikoner størrelse

en: Toolbar Icons Size
da_DK: Værktøjslinje ikoner størrelse

en: Share
da_DK: Del

en: Fullscreen
da_DK: Fuldskærm

en: Managing a multi-user site? With Elementor Pro, you can control user access and make sure no one messes up your design.
da_DK: Administrerer du en flerbruger side? Med Elementor Pro kan du styre brugeradgang og sikre dig, at ingen ødelægger dit design.

en: Using popups on your site? Build outstanding popups using Elementor Pro and get more leads, sales and subscribers.
da_DK: Bruger du Popups på din side? Byg enestående popups med Elementor Pro, og få flere kundeemner, salg og abonnenter.

en: Want to design better MailChimp forms? Use Elementor Pro and enjoy unlimited integrations, visual design, templates and more.
da_DK: Ønsker du at designe bedre Mailchimp formularer? Brug Elementor Pro og benyt ubegrænsede integrationer, visuelle designs, skabeloner og meget mere.

en: Using Elementor & Contact Form 7? Try out Elementor Pro and design your forms visually with one powerful tool.
da_DK: Bruger du Elementor og Kontaktformular 7? Så prøv Elementor Pro, og design dine formularer visuelt med et kraftfuldt værktøj.

en: Using WooCommerce? With Elementor Pro’s WooCommerce Builder, you’ll be able to design your store without coding!
da_DK: Bruger du WooCommerce? Med Elementor Pro's WooCommerce builder kan du designe din webshop helt uden at kode!

en: Default Kit
da_DK: Standard kit

en: Focus
da_DK: Fokus

en: Field
da_DK: Felt

en: Label
da_DK: Etiket

en: Form Fields
da_DK: Formular-felter

en: Paragraph Spacing
da_DK: Afsnit mellemrum

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: In order for Theme Style to affect all relevant Elementor elements, please disable Default Colors and Fonts from the <a href="%s" target="_blank">Settings Page</a>.
da_DK: For at få Tema stil til at påvirke alle relevante Elementor elementer, venligst deaktiver Standard farver og skrifttyper fra <a href="%s" target="_blank">Settings Page</a>.

en: Draft
da_DK: Kladde

en: Already connected.
da_DK: Allerede tilsluttet.

en: Pause on Interaction
da_DK: Afbryd midlertidigt ved interaktion

en: Positioning
da_DK: Placering

note: translators: %s: Video provider
en: %s Video Player
da_DK: %s videoafspiller

en: Background Position
da_DK: Baggrundsplacering

en: Contain
da_DK: Indehold

en: Background Size
da_DK: Baggrundsstørrelse

en: Usage Data Sharing
da_DK: Deling af brugsdata

en: Connecting to the Library failed. Please try reloading the page and try again
da_DK: Forbindelse til biblioteket fejlede. Prøv at genindlæse side og prøv igen

en: Connected as %s
da_DK: Tilsluttet som %s

en: Enable Lightbox In Editor
da_DK: Aktivér Lightbox i editoren

en: Dark
da_DK: Mørk

en: Light
da_DK: Lys

en: Auto Detect
da_DK: Auto-detekter

en: Set light or dark mode, or use Auto Detect to sync it with your OS setting.
da_DK: Indstil lys eller mørk tilstand, eller brug automatisk registrering til at synkronisere med din OS-indstilling.

en: UI Theme
da_DK: UI tema

en: Preferences
da_DK: Indstillinger

en: Don't rely solely on the FontAwesome icons everyone else is using! Differentiate your website and your style with custom icons you can upload from your favorite icons source.
da_DK: Stol ikke udelukkende på de FontAwesome ikoner alle andre bruger! Adskil dit webstil og din stil med brugerdefinerede ikoner, du kan uploade fra din favoritkilde.

en: Add Your Custom Icons
da_DK: Tilføj brugerdefinerede ikoner

en: Custom Icons
da_DK: Brugerdefinerede ikoner

en: Transition
da_DK: Overgang

en: Duration
da_DK: Varighed

[ctx: Background Control]
en: Images
da_DK: Billeder

[ctx: Background Control]
en: Slideshow
da_DK: Diasshow

en: Clear Log
da_DK: Ryd logfil

en: Next
da_DK: Næste

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Amount
da_DK: Beløb

en: Add Element
da_DK: Tilføj element

en: Line
da_DK: Linje

[ctx: shapes]
en: Trees
da_DK: Træer

[ctx: shapes]
en: Squares
da_DK: Firkanter

[ctx: shapes]
en: Stripes
da_DK: Striber

[ctx: shapes]
en: Leaves
da_DK: Blade

[ctx: shapes]
en: Half Rounds
da_DK: Halve cirkler

[ctx: shapes]
en: Fir Tree
da_DK: Grangren

[ctx: shapes]
en: Dots
da_DK: Prikker

[ctx: shapes]
en: Rectangles
da_DK: Rektangler

[ctx: shapes]
en: Rhombus
da_DK: Romber

[ctx: shapes]
en: Pluses
da_DK: Plusser

[ctx: shapes]
en: Arrows
da_DK: Pile

[ctx: shapes]
en: Wavy
da_DK: Bølget

[ctx: shapes]
en: Squared
da_DK: Firkant

[ctx: shapes]
en: Slashes
da_DK: Skråstreger

[ctx: shapes]
en: Multiple
da_DK: Flere

[ctx: shapes]
en: Curved
da_DK: Buede

[ctx: shapes]
en: Curly
da_DK: Krøllet

en: Basic Gallery
da_DK: Basisgalleri

en: Out
da_DK: Ud

en: In
da_DK: Ind

en: Ken Burns Effect
da_DK: Ken Burns Effekt

en: This cover image will replace the background video in case that the video could not be loaded.
da_DK: Dette coverbillede erstatter baggrundsvideoen i tilfælde af, at videoen ikke kunne indlæses.

en: Play On Mobile
da_DK: Afspil på mobil

en: YouTube/Vimeo link, or link to video file (mp4 is recommended).
da_DK: YouTube/Vimeo link, eller link til videofil (MP4 anbefales).

en: Reinstall
da_DK: Geninstaller

en: Error occurred, The version selected is invalid. Try selecting different version.
da_DK: Der opstod en fejl, den valgte version ugyldig. Prøv at vælge en anden version.

en: Post
da_DK: Indlæg

en: File Path: %s
da_DK: Filsti: %s

en: Need Help
da_DK: Brug for hjælp

en: Play Once
da_DK: Afspil én gang

en: Choose Video
da_DK: Vælg video

en: By clicking Sign Up, you agree to Elementor's <a href="%1$s">Terms of Service</a> and <a href="%2$s">Privacy Policy</a>
da_DK: Ved at klikke på Tilmeld accepterer du Elementors <a href="%1$s">Tjenesteaftale</a> og <a href="%2$s">Persondatapolitik</a>

en: Your Email
da_DK: Din email

en: As a beta tester, you’ll receive an update that includes a testing version of Elementor and its content directly to your Email
da_DK: Som beta-tester vil du modtage opdateringer, der inkluderer testversion af Elementor og dets indhold direkte i din mail

en: Get Beta Updates
da_DK: Hent beta opdateringer

en: We recommend you only enable this feature if you understand the security risks involved.
da_DK: Vi anbefaler at du kun aktiverer denne funktion, hvis du forstår den sikkerheds risiko det indebærer.

en: Elementor will try to sanitize the unfiltered files, removing potential malicious code and scripts.
da_DK: Elementor vil forsøge at rense de ufiltrerede filer og fjerne potentiel ondsindet kode og scripts.

en: Please note! Allowing uploads of any files (SVG & JSON included) is a potential security risk.
da_DK: Bemærk venligst! Tilladelse til upload af filer (SVG & JSON inkluderet) er en potentiel sikkerhedsrisiko.

en: <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">Click here</a> to join our first-to-know email updates.
da_DK: <a id="beta-tester-first-to-know" href="%s">Klik her</a> for at deltage i vores førstehåndsviden e-mail opdateringer.

en: Template not exist.
da_DK: Skabelon findes ikke.

en: Responsive visibility will take effect only on preview or live page, and not while editing in Elementor.
da_DK: Responsiv visning vil kun blive vist i preview eller på live siden, og ikke under redigering i Elementor.

en: Deprecated
da_DK: Forældet

en: Hurray! The upgrade process to Font Awesome 5 was completed successfully.
da_DK: Hurra! Opgraderingen til Font Awesome er gennemført med succes.

en: Upgrade To Font Awesome 5
da_DK: Opgrader til Font Awesome 5

en: This action is not reversible and cannot be undone by rolling back to previous versions.
da_DK: Denne handling er ikke reversibel og kan ikke fortrydes ved at rulle tilbage til en tidligere version.

en: Please note that the upgrade process may cause some of the previously used Font Awesome 4 icons to look a bit different due to minor design changes made by Font Awesome.
da_DK: Vær opmærksom på at opgraderingsprocessen kan medføre, at tidligere brugte Font Awesome 4 ikoner kommer til at se en smule anderledes ud, på grund af små designændringer lavet af Font Awesome.

en: By upgrading, whenever you edit a page containing a Font Awesome 4 icon, Elementor will convert it to the new Font Awesome 5 icon.
da_DK: Efter opgradering vil Font Awesome 4 ikoner blive konverteret til Font Awesome 5 ikoner, når du redigerer en side.

en: Access 1,500+ amazing Font Awesome 5 icons and enjoy faster performance and design flexibility.
da_DK: Få adgang til +1.500 fantastiske Font Awesome ikoner, og glæd dig over hurtigere performance og fleksibilitet i designprocessen.

en: Font Awesome Upgrade
da_DK: Font Awesome opgradering

en: Font Awesome 4 support script (shim.js) is a script that makes sure all previously selected Font Awesome 4 icons are displayed correctly while using Font Awesome 5 library.
da_DK: Font Awesome 4 support script (shim.js) er et script, der sikrer at alle tidligere valgte Font Awesome 4 ikoner bliver vist korrekt, når Font Awesome 5 biblioteket bruges.

en: Load Font Awesome 4 Support
da_DK: Indlæs Font Awesome 4 Support

en: All Icons
da_DK: Alle ikoner

en: Font Awesome - Brands
da_DK: Font Awesome - Brands (mærker)

en: Font Awesome - Solid
da_DK: Font Awesome - Udfyldt

en: Font Awesome - Regular
da_DK: Font Awesome - Almindelig

en: Your site's .htaccess file appears to be missing.
da_DK: Din side mangler en .htaccess fil.

en: Some of your theme files are missing.
da_DK: Nogle af filerne til dit tema mangler.

en: Invalid %1$s Format, file not uploaded for security reasons
da_DK: Ugyldigt %1$s format, filen er ikke uploadet af sikkerhedsmæssige årsager

en: %1$s file is not allowed for security reasons
da_DK: %1$s fil er ikke tilladt af sikkerhedsmæssige årsager

en: The uploaded %1$s file is not supported. Please upload a valid %2$s file
da_DK: Den uploadet %1$s fil, understøttes ikke. Upload venligst en gyldig %2$s fil

en: Sign Up
da_DK: Tilmeld

en: Love using Elementor? <a href="%s">Learn how you can build better sites with Elementor Pro.</a>
da_DK: Elsker du ar bruge Elementor? <a href="%s">Lær hvordan du bygger bedre hjemmesider med Elementor Pro.</a>

en: Icon Library
da_DK: Ikonbibliotek

en: Note that %1$s will be completely removed once %2$s %3$s is released.
da_DK: Vær opmærksom på at %1$s vil blive fjernet fuldstændigt når %2$s %3$s er frigivet.

en: It has been replaced by <strong>%1$s</strong>.
da_DK: Det er blevet erstattet af <strong>%1$s</strong>.

en: Document not found.
da_DK: Dokument ikke fundet.

en: Vertical Orientation
da_DK: Vertikal retning

en: Horizontal Orientation
da_DK: Vandret retning

en: Fixed
da_DK: Fikseret

en: Absolute
da_DK: Absolut

en: Custom positioning is not considered best practice for responsive web design and should not be used too frequently.
da_DK: Brugerdefineret placering anses ikke for at være "Best Practice" til responsive designs, og bør ikke bruges for ofte.

en: Please note!
da_DK: Bemærk!

en: Custom Width
da_DK: Brugerdefineret bredde

en: Super Admin
da_DK: Superadministrator

en: Get Help
da_DK: Få hjælp

en: Hidden
da_DK: Skjult

en: Overflow
da_DK: Overløb

en: Motion Effects
da_DK: Bevægelseseffekter

en: Horizontal Align
da_DK: Vandret justering

en: Space Evenly
da_DK: Fordel jævnt

en: Space Around
da_DK: Fordel rundt om

en: Vertical Align
da_DK: Lodret justering

en: Having problems loading Elementor? Please enable Safe Mode to troubleshoot.
da_DK: Har du problemer med at indlæse Elementor? Venligst aktiver Safe Mode for at fejlsøge.

en: The issue was probably caused by one of your plugins or theme.
da_DK: Problemet ser ud til at stamme fra en af dine plugins eller dit tema.

en: Note: The ID link ONLY accepts these chars: %s
da_DK: Bemærk: ID linket vil KUN acceptere disse karakterer: %s

en: Choose File
da_DK: Vælg fil

en: External URL
da_DK: Ekstern URL

en: Order By
da_DK: Sorter efter

en: Read More Text
da_DK: Læs-mere tekst

en: Note: This widget only affects themes that use `%s` in archive pages.
da_DK: Bemærk: Denne widget virker kun i temaer der bruger `%s` på arkiv sider.

en: Continue reading
da_DK: Fortsæt læsning

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Location
da_DK: Lokation

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s
da_DK: Fortsæt læsning %s

en: (more&hellip;)
da_DK: (mere&hellip;)

[ctx: Template Library]
en: Filter by category
da_DK: Filtrer på kategori

[ctx: Template Library]
en: All Categories
da_DK: Alle kategorier

[ctx: Template Library]
en: Category
da_DK: Kategori

[ctx: Template Library]
en: Categories
da_DK: Kategorier

[ctx: Template Library]
en: Templates
da_DK: Skabeloner

[ctx: Background Control]
en: Y Position
da_DK: Y-position

[ctx: Background Control]
en: X Position
da_DK: X-position

[ctx: Background Control]
en: Custom
da_DK: Tilpasset

en: Every %d Minutes
da_DK: Hver %d. minut

en: Popup Builder lets you take advantage of all the amazing features in Elementor, so you can build beautiful & highly converting popups. Go pro and start designing your popups today.
da_DK: Popup Builder giver dig adgang til alle Elementors fantastiske muligheder, så du kan bygge flotte og konverterende popups. Start Pro versionen og begynd at designe popups i dag.

en: Get Popup Builder
da_DK: Hent Popup Builder

en: Enable Safe Mode
da_DK: Aktiver fejlsikret tilstand

en: Can't Edit?
da_DK: Kan du ikke redigere?

en: Please note! We couldn't deactivate all of your plugins on Safe Mode. Please <a href="%s" target="_blank">read more</a> about this issue.
da_DK: Bemærk! Vi kunne ikke deaktivere alle dine plugins i safe Mode. Venligst <a href="%s" target="_blank">læs mere</a> om dette problem.

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to troubleshoot
da_DK: <a href="%s" target="_blank">Klik her</a> for at fejlsøge

en: Still experiencing issues?
da_DK: Har du stadigvæk problemer?

en: Editor successfully loaded?
da_DK: Editor indlæst korrekt?

en: Disable Safe Mode
da_DK: Deaktiver fejlsikret tilstand

en: Safe Mode ON
da_DK: Fejlsikret tilstand TIL

en: Cannot enable Safe Mode
da_DK: Kan ikke aktivere fejlsikret tilstand

en: Safe Mode allows you to troubleshoot issues by only loading the editor, without loading the theme or any other plugin.
da_DK: Safe Mode tillader dig at fejlsøge problemer ved kun at indlæse editoren, uden at indlæse tema og plugins.

en: Safe Mode
da_DK: Fejlsikret tilstand

en: Elementor Data Updater
da_DK: Elementor data Updater

[ctx: Template Library]
en: Saved Templates
da_DK: Gemte skabeloner

note: translators: %d: interval
en: Every %d minutes
da_DK: Hver %d. minut

en: %s The database update process is now complete. Thank you for updating to the latest version!
da_DK: %s Databaseopdateringen er nu fuldført. Tak fordi du opdaterede til nyeste version!

en: %s Database update process is running in the background.
da_DK: %s Databaseopdatering kører i baggrunden.

en: %s Your site database needs to be updated to the latest version.
da_DK: %s Din database har brug for at blive opdateret til sidste nye version.

en: Not Supported
da_DK: Ikke understøttet

en: Users
da_DK: Brugere

en: Any Video
da_DK: Enhver video

en: Current Video Channel
da_DK: Nuværende videokanal

en: Unmarked Color
da_DK: Umarkeret farve

en: Stars
da_DK: Stjerner

en: Outline
da_DK: Omrids

en: Unmarked Style
da_DK: Umarkeret skrifttype

en: Rating Scale
da_DK: Rating skala

en: Star Rating
da_DK: Stjerne rating

en: Custom Caption
da_DK: Brugerdefineret billedtekst

en: Attachment Caption
da_DK: Vedhæftet billedtekst

en: Quit
da_DK: Afslut

en: Keyboard Shortcuts
da_DK: Tastatur genveje

en: Show / Hide Panel
da_DK: Vis / skjul panel

en: Go To
da_DK: Gå til

en: Redo
da_DK: Annuler fortryd

en: Undo
da_DK: Fortryd

en: Type to find anything in Elementor
da_DK: Indtast for at finde alt i Elementor

en: Customizer
da_DK: Tilpasser

en: Menus
da_DK: Menuer

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Homepage
da_DK: Hjemmeside

en: Create
da_DK: Opret

en: Disconnect
da_DK: Afbryd

en: Disconnected Successfully.
da_DK: Afbrudt uden fejl.

en: Connected Successfully.
da_DK: Forbundet uden fejl.

en: Connect
da_DK: Forbind

en: Future
da_DK: Fremtid

en: Poster
da_DK: Plakat

en: Lazy Load
da_DK: Lazy load

en: Enter your URL
da_DK: Skriv din URL

en: Show editing handles when hovering over the element edit button.
da_DK: Vis redigeringshåndtag, når du holder markøren over elementets redigeringsknapp.

en: Editing Handles
da_DK: Redigeringshåndtag

note: translators: %d: Breakpoint value
en: Sets the breakpoint between tablet and mobile devices. Below this breakpoint mobile layout will appear (Default: %dpx).
da_DK: Indstiller ombrydningspunktet mellem tablets og mobile enheder. Under dette ombrydningspunkt punkt vises mobil layout (Standard: %dpx).

note: translators: %d: Breakpoint value
en: Sets the breakpoint between desktop and tablet devices. Below this breakpoint tablet layout will appear (Default: %dpx).
da_DK: Indstiller ombrydningspunktet mellem computer- og tablet enheder. Under dette ombrydningspunkt vises tablet layout (Standard: %dpx).

en: Welcome to Elementor
da_DK: Velkommen til Elementor

en: Create Your First Post
da_DK: Opret dit første indlæg

en: Create Your First Page
da_DK: Opret din første side

en: Getting Started
da_DK: Kom godt i gang

en: Once you fill your page with content, this window will give you an overview display of all the page elements. This way, you can easily move around any section, column, or widget.
da_DK: Når du har udfyldt din side med indhold, vil dette vindue give dig et overblik over alle elementer på siden. På denne måde kan du nemt flytte rundt på sektioner, kolonner, eller widgets.

en: Easy Navigation is Here!
da_DK: Let navigation er her!

en: Empty
da_DK: Tom

en: Skip
da_DK: Spring over

en: Paste URL or type
da_DK: Indsæt URL eller type

[ctx: Filter Control]
en: Hue
da_DK: Nuance

en: Debug Bar
da_DK: Fejlfindingsbjælke

en: Hide Notification
da_DK: Skjul meddelelse

en: Happy To Help
da_DK: Det er en fornøjelse at hjælpe

en: You created over 10 pages with Elementor. Great job! If you can spare a minute, please help us by leaving a five star review on WordPress.org.
da_DK: Du har nu lavet mere end 10 sider med Elementor. Godt gået! Hvis du har et øjeblik, vil vi blive rigtigt glade for en 5-stjernet anmeldelse på wordpress.org.

en: Congrats!
da_DK: Tillykke!

en: Debug Bar adds an admin bar menu that lists all the templates that are used on a page that is being displayed.
da_DK: Fejlfindingsbjælken tilføjer en administratormenu som viser alle skabeloner som anvendes på den side som vises.

en: Single
da_DK: Enkelt

en: Modest Branding
da_DK: Beskeden markedsføring

en: Video Info
da_DK: Video info

en: Self Hosted
da_DK: Lokal hostet

en: Source
da_DK: Kilde

en: Please make sure the ID is unique and not used elsewhere on the page this form is displayed. This field allows <code>A-z 0-9</code> & underscore chars without spaces.
da_DK: Sørg for, at ID'et er entydigt og ikke bruges andre steder på siden hvor denne formular vises. Dette felt tillader <code>A-z 0-9</code> & understregningstegn uden mellemrum.

en: Button ID
da_DK: Knap ID

en: Artwork
da_DK: Illustrationer

en: Site
da_DK: Websted

en: Pro
da_DK: Pro-version

en: Blend Mode
da_DK: Blandingstilstand

en: Copy
da_DK: Kopier

en: Preview for %s
da_DK: Eksempel for %s

en: Drag widget here
da_DK: Træk en widget her

[ctx: Filter Control]
en: CSS Filters
da_DK: CSS-filtre

[ctx: Filter Control]
en: Saturation
da_DK: Mætning

[ctx: Filter Control]
en: Contrast
da_DK: Kontrast

[ctx: Filter Control]
en: Brightness
da_DK: Lysstyrke

[ctx: Filter Control]
en: Blur
da_DK: Sløret

en: Specify an end time (in seconds)
da_DK: Angiv et slut tidspunkt (i sekunder)

en: End Time
da_DK: Slut tidspunkt

en: Specify a start time (in seconds)
da_DK: Angiv et start tidspunkt (i sekunder)

en: Start Time
da_DK: Start tidspunkt

en: Wait! Don't deactivate Elementor. You have to activate both Elementor and Elementor Pro in order for the plugin to work.
da_DK: Vent! Aktiver ikke Elementor. Du skal aktivere både Elementor og Elementor Pro for plugin'et virker.

en: I have Elementor Pro
da_DK: Jeg har Elemental Pro

en: Elementor Debugger
da_DK: Fejlfind med Elementor

en: Back to WordPress Editor
da_DK: Tilbage til WordPress editor

note: translators: %s: Template type label. translators: %s the title of the post type
en: Add New %s
da_DK: Tilføj ny %s

note: translators: %d: Number of rows
en: %d row affected. | %d rows affected.
da_DK[0]: %d række påvirket.
da_DK[1]: %d rækker påvirket.

[ctx: Page Template]
en: Elementor Full Width
da_DK: Elementor Fuld bredde

en: Opacity
da_DK: Gennemsigtighed

en: Something went wrong.
da_DK: Noget gik galt.

en: Max Width
da_DK: Maks. bredde

en: Templates Help You <span>Work Efficiently</span>
da_DK: Skabeloner lader dig <span>arbejde effektivt</span>

note: translators: 1: Elementor, 2: Link to plugin review
en: Enjoyed %1$s? Please leave us a %2$s rating. We really appreciate your support!
da_DK: Nyder du %1$s? Vær venlig at give os en %2$s vurdering. Vi sætter virkelig pris på din support!

en: Knowledge Base
da_DK: Vidensdatabase

en: This template includes the header, full-width content and footer
da_DK: Denne skabelon indeholder sidehoved, indhold i fuld bredde og sidefod

en: No header, no footer, just Elementor
da_DK: Intet sidehoved, ingen sidefod, kun Elementor

en: Default Page Template from your theme
da_DK: Standard sideskabelon fra dit tema

en: Page Layout
da_DK: Sidelayout

en: Current
da_DK: Nuværende

en: Play Video
da_DK: Afspil video

en: Inline
da_DK: Indlejret

en: Separator
da_DK: Adskiller

en: Add New
da_DK: Tilføj nyt

en: Add templates and reuse them across your website. Easily export and import them to any other project, for an optimized workflow.
da_DK: Tilføj skabeloner og genbrug dem over alt på dit websted. Nem eksport og import af dem til/fra andre projekter for optimeret workflow.

note: translators: %s: Template type label.
en: Create Your First %s
da_DK: Opret dit første %s

en: All
da_DK: Alle

[ctx: Template Library]
en: My Templates
da_DK: Mine skabeloner

en: Create Template
da_DK: Opret skabelon

en: Enter template name (optional)
da_DK: Indtast skabelonnavn (valgfrit)

en: Name your template
da_DK: Navngiv din skabelon

en: Select the type of template you want to work on
da_DK: Vælg den skabelon du vil arbejde med

en: Choose Template Type
da_DK: Vælg skabelontype

en: Use templates to create the different pieces of your site, and reuse them with one click whenever needed.
da_DK: Brug skabeloner til at oprette forskellige dele af dit websted, og genbrug dem med et enkeltklik, når de skal aktiveres.

en: Custom Fonts allows you to add your self-hosted fonts and use them on your Elementor projects to create a unique brand language.
da_DK: Tilpasset skrifttyper lader dig tilføje dine selv-hostede skrifttyper og bruge dem i dine Elementor projekter, så du kan skabe et unikt design-sprog.

en: Add Your Custom Fonts
da_DK: Tilføj dine tilpasset skrifttyper

en: Custom Fonts
da_DK: Tilpasset skrifttyper

en: More actions
da_DK: Flere handlinger

en: Search Templates:
da_DK: Søg skabeloner:

en: This tag has no settings.
da_DK: Dette tag har ingen indstillinger.

[ctx: Border Control]
en: Groove
da_DK: Rende

note: translators: %s: Document title
en: %s Settings
da_DK: %s indstillinger

en: Want to give access only to content?
da_DK: Vil du give adgang kun til indhold?

en: No access to editor
da_DK: Ingen adgang til editor

en: Role Excluded
da_DK: Rolle ekskluderet

en: Manage What Your Users Can Edit In Elementor
da_DK: Bestem, hvad dine brugere kan redigere i med Elementor

en: Role Manager
da_DK: Rollehåndtering

en: Featured Image
da_DK: Fremhævet billede

en: Body Style
da_DK: Body-stil

en: Document
da_DK: Dokument

en: Action not found.
da_DK: Handling ikke fundet.

en: Post not found.
da_DK: Indlæg ikke fundet.

en: Token Expired.
da_DK: Token udløbet.

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
da_DK: Indstil antal dias rullet per stryg.

en: Note: Attachment Fixed works only on desktop.
da_DK: Bemærk: Vedhæftning Fastlåst virker kun på desktop.

en: Create New Post
da_DK: Opret nyt indlæg

en: Google Early Access
da_DK: Google tidlig adgang

en: Current Version
da_DK: Aktuelle version

en: When you turn on privacy mode, YouTube won't store information about visitors on your website unless they play the video.
da_DK: Når du skifter til privattilstand, vil YouTube ikke gemme information om besøgende på dit websted, medmindre de afspiller videoen.

en: Privacy Mode
da_DK: Privattilstand

en: Enter your shortcode
da_DK: Indtast din shortcode

en: Enter your image caption
da_DK: Indtast din billedtekst

en: Enter your code
da_DK: Indtast din kode

en: Add Your Heading Text Here
da_DK: Tilføj din overskrift her

en: Dismiss alert
da_DK: Afvis advarsel

en: Enter your description
da_DK: Indtast din beskrivelse

en: This is an Alert
da_DK: Dette er en advarsel

en: Active Icon
da_DK: Aktivt ikon

note: translators: 1: Editing date, 2: Author display name
en: Last edited on %1$s by %2$s
da_DK: Senest redigeret den %1$s af %2$s

note: translators: 1: Saving date, 2: Author display name
en: Draft saved on %1$s by %2$s
da_DK: Kladde gemt den %1$s af %2$s

en: Dismiss
da_DK: Afvis

note: translators: %s: the document title.
en: Hurray! Your %s is live.
da_DK: Hurra! Dit %s er gået live.

en: Published
da_DK: Udgivet

en: No Results Found
da_DK: Ingen resultater blev fundet

en: Select File
da_DK: Vælg fil

en: or
da_DK: eller

en: Drag & drop your .JSON or .zip template file
da_DK: Træk & slip din .JSON eller .zip skabelon fil

en: Import Template to Your Library
da_DK: Importer skabelon til dit bibliotek

en: Click here
da_DK: Klik her

en: Want to learn more about the Elementor library?
da_DK: Vil du lære mere om Elementor biblioteket?

en: Favorite
da_DK: Favorit

en: Creation Date
da_DK: Oprettelsesdato

en: Created By
da_DK: Oprettet af

en: Search
da_DK: Søg

en: My Favorites
da_DK: Mine favoritter

en: Popular
da_DK: Populær

en: Trend
da_DK: Trends

en: New
da_DK: Nyt

en: Import Template
da_DK: Importer skabelon

en: Remove
da_DK: Fjerne

en: Duplicate
da_DK: Duplikere

en: Drag & Drop
da_DK: Træk & Slip

en: Hide Panel
da_DK: Skjul panel

en: Save as Template
da_DK: Gem som skabelon

en: Save Draft
da_DK: Gem kladde

en: Save Options
da_DK: Gem indstillinger

en: Publish
da_DK: Udgiv

en: Preview Changes
da_DK: Gennemse ændringer

en: Search Widget:
da_DK: Søgewidget:

en: Back to default
da_DK: Tilbage til standard

[ctx: Typography Control]
en: Line Through
da_DK: Gennemstreget

[ctx: Typography Control]
en: Overline
da_DK: Overlinje

[ctx: Typography Control]
en: Underline
da_DK: Understreget

[ctx: Typography Control]
en: Decoration
da_DK: Dekoration

en: Unlinked values
da_DK: Ikke linket værdier

en: (opens in a new window)
da_DK: (åbner i et nyt vindue)

en: News & Updates
da_DK: Nyheder & Opdateringer

en: Recently Edited
da_DK: Senest redigeret

en: Create New Page
da_DK: Opret ny side

en: Elementor Overview
da_DK: Elementor oversigt

en: Update Elementor Now
da_DK: Opdater Elementor nu

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Access denied.
da_DK: Adgang nægtet.

en: Disable Default Fonts
da_DK: Deaktiver Standard skrifttyper

en: End
da_DK: Slut

en: Start
da_DK: Begynd

en: We're sorry, but something went wrong. Click on 'Learn more' and follow each of the steps to quickly solve it.
da_DK: Beklager, men noget gik galt. Klik på 'Lær mere' og følg hvert trin for hurtigt at løse problemet.

en: The preview could not be loaded
da_DK: Forhåndsvisning kunne ikke indlæses

en: Update Notification
da_DK: Opdateringsbesked

en: Once you start working, you'll be able to redo / undo any action you make in the editor.
da_DK: Når du går i gang med redigeringen, vil du have mulighed for fortryde/gentage enhver handling, du udfører i editoren.

en: No History Yet
da_DK: Ingen historik endnu

en: Switch to Revisions tab for older versions
da_DK: Skift til versionsfanen for ældre versioner

en: Revisions
da_DK: Versioner

en: Actions
da_DK: Handlinger

en: History
da_DK: Historik

en: UI Hover Color
da_DK: UI Hover farve

en: UI Color
da_DK: UI farve

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
da_DK: Skygge

en: Choose an Elementor template JSON file or a .zip archive of Elementor templates, and add them to the list of templates available in your library.
da_DK: Vælg en Elementor skabelon JSON fil eller et .zip arkiv med Elementor skabeloner og tilføj dem til listen med skobeloner, der tilgængelige i dit bibliotek.

[ctx: Text Shadow Control]
en: Text Shadow
da_DK: Tekstskygge

en: Open all image links in a lightbox popup window. The lightbox will automatically work on any link that leads to an image file.
da_DK: Åbn alle billedlinks i et lightbox popup-vindue. Lightbox'en vil automatisk virke på alle links, der peger på en billedfil.

en: Image Lightbox
da_DK: Billede Lightbox

en: Please Note: We do not recommend updating to a beta version on production sites.
da_DK: Bemærk: Vi anbefaler ikke til beta versioner på live websteder.

en: Beta Tester
da_DK: Betatester

en: Turn-on Beta Tester, to get notified when a new beta version of Elementor or Elementor Pro is available. The Beta version will not install automatically. You always have the option to ignore it.
da_DK: Aktiver Betatester for at få besked, når en ny betaversion af Elementor eller Elementor Pro er tilgængelig. Beta versionen installeres ikke automatisk. Du har altid mulighed for at ignorere det.

en: Become a Beta Tester
da_DK: Bliv betatester

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
da_DK: Advarsel: Vær venlig at tage backup af databasen inden rollback gennemføres.

en: Rollback Version
da_DK: Rollback version

note: translators: %s: Elementor version
en: Experiencing an issue with Elementor version %s? Rollback to a previous version before the issue appeared.
da_DK: Oplever du problemer med Elementor version %s? Rollback til en tidligere version fra før du oplevede problemet.

en: Version Control
da_DK: Versionskontrol

en: Switch Editor Loader Method
da_DK: Skift Editor indlæsningmetode

en: Integrations
da_DK: Integrationer

en: Sets the default space between widgets (Default: 20)
da_DK: Sætter standardafstand mellem widgets (Std: 20)

en: Rollback to Previous Version
da_DK: Rollback til tidligere version

en: Animation Delay
da_DK: Animationsforsinkelse

en: Z-Index
da_DK: Z-indeks

en: Transition Duration
da_DK: Overgangsvarighed

en: Widgets Space
da_DK: Widgets afstand

en: Add nofollow
da_DK: Tilføj nofollow

en: Open in new window
da_DK: Åbn i nyt vindue

en: Link Options
da_DK: Linkindstillinger

[ctx: Box Shadow Control]
en: Outline
da_DK: Omrids

[ctx: Box Shadow Control]
en: Position
da_DK: Placering

note: translators: %s: WordPress version
en: Elementor requires WordPress version %s+. Because you are using an earlier version, the plugin is currently NOT RUNNING.
da_DK: Elementor kræver WordPress version %s+. Fordi du bruger en tidligere version, er   plugin'et IKKE AKTIVERET.

en: Use internal CSS that is embedded in the head of the page. For troubleshooting server configuration conflicts and managing development environments.
da_DK: Brug intern CSS der inkluderes i siden sidehoved. For fejlsøgning ved konflikter med serveropsætning og håndtering af udviklingsmiljøer.

en: Use external CSS files for all generated stylesheets. Choose this setting for better performance (recommended).
da_DK: Brug eksterne CSS filer for alle genererede stylesheets. Vælg denne indstilling for bedre ydelse (anbefales).

en: Internal Embedding
da_DK: Intern indlejring

en: External File
da_DK: Ekstern fil

en: CSS Print Method
da_DK: CSS udskrivningsmetode

en: For troubleshooting server configuration conflicts.
da_DK: For at fejlsøge på konflikter med serveropsætning.

en: Enable
da_DK: Aktivér

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Space
da_DK: Afstand

en: Drop Cap
da_DK: Uncial

en: Elementor lets you hide the page title. This works for themes that have "h1.entry-title" selector. If your theme's selector is different, please enter it above.
da_DK: Elementor lader dig skjule sidens overskrift. Dette virker for temaer der har en "h1.entry-title" selector. Hvis dit tema bruger en anden selector, så indtast den herover.

en: Page Title Selector
da_DK: Sidetitel selector

en: Select
da_DK: Vælg

en: Paste Style
da_DK: Indsæt typografi

en: Template
da_DK: Skabelon

en: Hide Title
da_DK: Skjul titel

en: Maintenance Mode ON
da_DK: Vedligeholdelse tilstand AKTIV

en: Choose Template
da_DK: Vælg skabelon

en: Select one or go ahead and <a target="_blank" href="%s">create one</a> now.
da_DK: Vælg en eller gå videre med at <a target="_blank" href="%s">oprette en</a> nu.

en: To enable maintenance mode you have to set a template for the maintenance mode page.
da_DK: For at kunne aktivere vedligeholdelsesfunktionen skal du have valgt en skabelon til vedligeholdelsesvisning.

en: Edit Template
da_DK: Rediger skabelon

en: Roles
da_DK: Roller

en: Logged In
da_DK: Logged ind

en: Who Can Access
da_DK: Hvem har adgang

en: Coming Soon returns HTTP 200 code, meaning the site is ready to be indexed.
da_DK: Kommer Snart returnere en kode 200, hvilket viser at webstedet er klart til at blive indekseret.

en: Maintenance Mode returns HTTP 503 code, so search engines know to come back a short time later. It is not recommended to use this mode for more than a couple of days.
da_DK: Vedligeholdelse tilstand returnerer en HTTP 503 kode, så søgemaskiner ved at de skal returnere snart. Det anbefales ikke at bruge denne metode for mere end et par dage.

en: Choose between Coming Soon mode (returning HTTP 200 code) or Maintenance Mode (returning HTTP 503 code).
da_DK: Vælg mellem Kommer Snart (sender HTTP 200) eller Vedligeholdelse (sender HTTP 503).

en: Maintenance
da_DK: Vedligeholdelse

en: Coming Soon
da_DK: Kommer Snart

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Choose Mode
da_DK: Vælg funktion

en: Set your entire website as MAINTENANCE MODE, meaning the site is offline temporarily for maintenance, or set it as COMING SOON mode, meaning the site is offline until it is ready to be launched.
da_DK: Angiv dit websted som Under Vedligeholdelse, hvilket betyder at webstedet er midlertidigt offline for vedligeholdelse - eller angiv det som Kommer Snart, hvis webstedet er offline indtil det er klar til lancering.

en: Maintenance Mode
da_DK: Vedligeholdelse

en: Bring to Front
da_DK: Send forrest

en: Space Between
da_DK: Afstand i mellem

en: List
da_DK: Liste

[ctx: Shapes]
en: Book
da_DK: Bog

[ctx: Shapes]
en: Split
da_DK: Splittet

[ctx: Shapes]
en: Arrow
da_DK: Pil

[ctx: Shapes]
en: Waves Pattern
da_DK: Bølgemønster

[ctx: Shapes]
en: Waves Brush
da_DK: Bølgepensel

[ctx: Shapes]
en: Waves
da_DK: Bølger

[ctx: Shapes]
en: Curve Asymmetrical
da_DK: Kurve assymetrisk

[ctx: Shapes]
en: Curve
da_DK: Kurve

[ctx: Shapes]
en: Fan Opacity
da_DK: Vifte transparent

[ctx: Shapes]
en: Tilt Opacity
da_DK: Hældnings gennemsigtighed

[ctx: Shapes]
en: Tilt
da_DK: Hældning

[ctx: Shapes]
en: Triangle Asymmetrical
da_DK: Trekant asymmetrisk

[ctx: Shapes]
en: Triangle
da_DK: Trekant

[ctx: Shapes]
en: Pyramids
da_DK: Pyramider

[ctx: Shapes]
en: Clouds
da_DK: Skyer

[ctx: Shapes]
en: Drops
da_DK: Dråber

[ctx: Shapes]
en: Mountains
da_DK: Bjerge

en: Invert
da_DK: Omvendt

en: Shape Divider
da_DK: Figur-deler

en: Navigation Width
da_DK: Navigationsbredde

en: Add your custom id WITHOUT the Pound key. e.g: my-id
da_DK: Tilføj din brugertilpassede ID uden hash-tegn. Altså: my-id

[ctx: Background Control]
en: Angle
da_DK: Vinkel

[ctx: Background Control]
en: Linear
da_DK: Lineær

[ctx: Background Control]
en: Second Color
da_DK: Sekundær farve

[ctx: Background Control]
en: Location
da_DK: Placering

[ctx: Background Control]
en: Gradient
da_DK: Graduering

en: Checking this box will disable Elementor's Default Fonts, and make Elementor inherit the fonts from your theme.
da_DK: Markering i dette felt vil deaktivere Elementors standardskrifttyper og i stedet lade Elementor arve skrifttyper fra dit tema.

en: Checking this box will disable Elementor's Default Colors, and make Elementor inherit the colors from your theme.
da_DK: Markering i dette felt vil deaktivere Elementors standardfarver og istedet lade Elementor arve farve fra dit tema.

en: Video Tutorials
da_DK: Videovejledninger

en: View Elementor Video Tutorials
da_DK: Se Elementor vejledningsvideoer

en: Docs & FAQs
da_DK: Dokumentation & OSS

en: View Elementor Documentation
da_DK: Vis Elementor dokumentation

en: The `from` and `to` URL's must be different
da_DK: URL'erne 'Fra' og 'til' skal være forskellige

en: The `from` and `to` URL's must be valid URL's
da_DK: URL'erne 'fra' og 'til' skal være valide URL

en: Enter your old and new URLs for your WordPress installation, to update all Elementor data (Relevant for domain transfers or move to 'HTTPS').
da_DK: Indtast den gamle og den nye URL til din WordPress-installation for at opdatere alle Elementor data (Relevant ved domæneflytning eller skifte til 'HTTPS').

en: Update Site Address (URL)
da_DK: Opdater webstedets adresse (URL)

note: translators: %s: Codex URL
en: <strong>Important:</strong> It is strongly recommended that you <a target="_blank" href="%s">backup your database</a> before using Replace URL.
da_DK: <strong>Vigtigt:</strong> Det anbefales kraftigt at du tager <a target="_blank" href="%s">backup af din database</a> før du anvender Udskift URL.

en: Replace URL
da_DK: Udskift URL

[ctx: System Info]
note: translators: 1: Minimum recommended_memory, 2: Codex URL
en: We recommend setting memory to at least %1$s. For more information, read about <a href="%2$s">how to Increase memory allocated to PHP</a>.
da_DK: Vi anbefaler, at du indstiller hukommelsen til mindst %1$s. Yderligere oplysninger finder du under <a href="%2$s">Sådan forøges hukommelse allokeret til PHP</a>.

note: translators: 1: Human readable time difference, 2: Date
en: %1$s ago (%2$s)
da_DK: %1$s siden (%2$s)

en: Autosave
da_DK: Autogem

en: Revision
da_DK: Version

en: Learn more about <a target="_blank" href="%s">WordPress revisions</a>
da_DK: Lær mere om <a target="_blank" href="%s">WordPress versionsstyring</a>

en: It looks like the post revision feature is unavailable in your website.
da_DK: Det ser ud til at versionsstyring af indlæg ikke er tilgængeligt på dit websted.

en: Start designing your page and you will be able to see the entire revision history here.
da_DK: Begynd at designe din side og du vil kunne se hele din versionshistorik her.

en: Revision history lets you save your previous versions of your work, and restore them any time.
da_DK: Versionshistorik lader dig gemme tidlige revideringer af dit arbejde og gendanne dem senere.

en: By
da_DK: Af

en: No Revisions Saved Yet
da_DK: Ingen versioner gemt endnu

en: Thousand Separator
da_DK: Tusindeseparator

[ctx: Background Control]
en: Default
da_DK: Standard

en: Custom CSS lets you add CSS code to any widget, and see it render live right in the editor.
da_DK: Tilpasset CSS lader dig tilføje CSS kode til alle widgets, og se effekten live i editoren.

en: Meet Our Custom CSS
da_DK: Mød vores tilpasset CSS

en: Custom CSS
da_DK: Tilpasset CSS

en: With this feature, you can save a widget as global, then add it to multiple areas. All areas will be editable from one single place.
da_DK: Med denne funktion kan du gemme en widget som global, derefter føje den til flere områder. Alle områder vil kunne redigeres fra et enkelt sted.

en: Meet Our Global Widget
da_DK: Mød Vores Global Widget

en: Go Pro
da_DK: Gå til Pro

en: Get more with Elementor Pro
da_DK: Få mere med Elementor Pro

en: Global
da_DK: Globalt

en: Off
da_DK: Fra

en: On
da_DK: Til

en: Extra Large
da_DK: Ekstra Stor

en: Extra Small
da_DK: Ekstra Lille

en: Styles set in Elementor are saved in CSS files in the uploads folder. Recreate those files, according to the most recent settings.
da_DK: Styles fastsat i Elementor gemmes i CSS filer i uploadsmappen. Genskab disse filer, ifølge de seneste indstillinger.

en: Regenerate Files
da_DK: Gendan filer

en: Regenerate CSS
da_DK: Gendan CSS

en: Improve Elementor
da_DK: Forbedre Elementor

en: Invalid Data: The Template ID cannot be the same as the currently edited template. Please choose a different one.
da_DK: Ugyldig Data: Template-id kan ikke være det samme som det aktuelt redigerede skabelon. Vælg en anden én.

en: Skin
da_DK: Tema

en: %s are disabled
da_DK: %s er deaktiveret

en: Update changes to page
da_DK: Opdater ændringer til side

en: No thanks
da_DK: Nej tak

en: Enter parent element selector to which stretched sections will fit to (e.g. #primary / .wrapper / main etc). Leave blank to fit to page width.
da_DK: Indtast overordnet elements selector, som strakte sektioner vil passe til (f.eks. #primary / .wrapper / main osv.). Lad stå tomt for at passe til sidebredde.

en: Stretched Section Fit To
da_DK: Strakt sektion tilpasser til

en: Sets the default width of the content area (Default: 1140)
da_DK: Indstiller standardbredde for indholdsområdet (Standard: 1140)

en: Stretch the section to the full width of the page using JS.
da_DK: Stræk sektion til den fulde bredde af siden ved hjælp JS.

en: Stretch Section
da_DK: Stræk Sektion

en: Learn more.
da_DK: Læs mere.

en: Reverse Columns
da_DK: Omvendte kolonner

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Default Preview
da_DK: Standard Eksempel

en: Link values together
da_DK: Link værdier sammen

en: Import Now
da_DK: Importer nu

en: Import Templates
da_DK: Importer Skabelon

en: Export Template
da_DK: Eksporter skabelon

en: (no title)
da_DK: (ingen titel)

[ctx: Template Library]
en: No Templates found in Trash
da_DK: Ingen Skabeloner findes i papirkurven

[ctx: Template Library]
en: No Templates found
da_DK: Ingen skabeloner fundet

[ctx: Template Library]
en: Search Template
da_DK: Søg Skabelon

[ctx: Template Library]
en: View Template
da_DK: Vis skabelon

[ctx: Template Library]
en: All Templates
da_DK: Alle skabeloner

[ctx: Template Library]
en: New Template
da_DK: Ny skabelon

[ctx: Template Library]
en: Edit Template
da_DK: Redigér skabelon

[ctx: Template Library]
en: Add New Template
da_DK: Ny skabelon

[ctx: Template Library]
en: Add New
da_DK: Tilføj ny

[ctx: Template Library]
en: Template
da_DK: Skabelon

en: Local
da_DK: Lokal

en: Elementor Library automatically updates on a daily basis. You can also manually update it by clicking on the sync button.
da_DK: Elementor Bibliotek opdaterer automatisk på daglig basis. Du kan også manuelt opdatere det ved at klikke på synk knappen.

en: Sync Library
da_DK: Synk Bibliotek

en: Tools
da_DK: Værktøj

en: Page
da_DK: Side

en: An error occurred
da_DK: Der skete en fejl

en: Enter Template Name
da_DK: Indtast skabelonnavn

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Stay tuned! More awesome templates coming real soon.
da_DK: Bliv hængende! Flere fantastiske skabeloner kommer meget snart.

en: Back to Library
da_DK: Tilbage til biblioteket

en: Insert
da_DK: Indsæt

en: Library
da_DK: Bibliotek

en: Close
da_DK: Luk

en: Saved Templates
da_DK: Gemte skabeloner

en: Template Library
da_DK: Skabelonbibliotek

en: Select your Structure
da_DK: Vælg din Struktur

en: Add Template
da_DK: Tilføj skabelon

[ctx: System Info]
note: translators: %s: Codex URL
en: If you want to modify the source code of your theme, we recommend using a <a href="%s">child theme</a>.
da_DK: Hvis du ønsker at ændre kildekoden til dit tema, anbefaler vi at bruge et <a href="%s">undertema</a> .

en: Learn More
da_DK: Læs Mere

en: Global Fonts
da_DK: Globale fonte

[ctx: Background Control]
en: Contain
da_DK: Indhold

en: Fast
da_DK: Hurtig

en: Slow
da_DK: Langsom

en: Disable Default Colors
da_DK: Deaktiver standard farver

en: Default Fonts
da_DK: Standardskrifttyper

en: Color Palettes
da_DK: Farvepaletter

en: Entrance Animation
da_DK: Indgangsanimering

en: You can enable it from the <a href="%s" target="_blank">Elementor settings page</a>.
da_DK: Du kan aktivere den fra <a href="%s" target="_blank">Elementor indstillings siden</a> .

[ctx: Box Shadow Control]
en: Inset
da_DK: Indsæt

[ctx: Box Shadow Control]
en: Box Shadow
da_DK: Skygge

en: Vertical
da_DK: Lodret

en: Horizontal
da_DK: Vandret

en: Spread
da_DK: Spredning

en: Blur
da_DK: Sløret

en: Aside
da_DK: Sidetekst

en: Testimonial
da_DK: Udtalelse

en: Official Color
da_DK: Officiel farve

en: Rounded
da_DK: Afrundet

en: Social Icons
da_DK: Sociale ikoner

en: My Skill
da_DK: Mine Færdigheder

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Play Counts
da_DK: Antal visninger

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Share Button
da_DK: "Del" knappen

en: Download Button
da_DK: "Hent" knappen

en: Like Button
da_DK: "Synes godt om" knappen

en: Buy Button
da_DK: "Køb" knappen

en: Background Overlay
da_DK: Baggrunds Overlapning

en: Extended
da_DK: Udvidet

en: If you have a moment, please share why you are deactivating Elementor:
da_DK: Hvis du har et øjeblik, kan du dele hvorfor du deaktiverer Elementor:

en: Quick Feedback
da_DK: Hurtig tilbagemelding

en: Please share the reason
da_DK: Lad os kende årsagen

en: Other
da_DK: Andet

en: It's a temporary deactivation
da_DK: Det er en midlertidig deaktivering

en: I couldn't get the plugin to work
da_DK: Jeg kunne ikke få plugin'et til at fungere

en: Please share which plugin
da_DK: Del venligst dette plugin

en: I found a better plugin
da_DK: Jeg fandt et bedre plugin

en: I no longer need the plugin
da_DK: Jeg behøver ikke længere dette plugin

en: Update Now
da_DK: Opdater nu

note: translators: %s: Elementor version
en: View Elementor version %s details
da_DK: Vis detaljer om Elementor version %s

note: translators: 1: Details URL, 2: Accessibility text, 3: Version number, 4: Update URL, 5: Accessibility text
en: There is a new version of Elementor Page Builder available. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">update now</a>.
da_DK: Der er en ny version af Elementor Page Builder klar. <a href="%1$s" class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="%2$s">Vis version %3$s detaljer</a> eller <a href="%4$s" class="update-link" aria-label="%5$s">opdater nu</a> .

en: Custom URL
da_DK: Tilpasset URL

en: Paste
da_DK: Indsæt

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Wider
da_DK: Bredere

en: General
da_DK: Generelt

en: Intro Byline
da_DK: Intro byline

en: Spacing
da_DK: Mellemrum

en: Outside
da_DK: Yderside

en: Inside
da_DK: Inderside

en: Direction
da_DK: Retning

en: Animation Speed
da_DK: Animationshastighed

en: Additional Options
da_DK: Flere indstillinger

en: Arrows and Dots
da_DK: Pile og prikker

en: Image Stretch
da_DK: Billedstræk

en: Image Carousel
da_DK: Billedkarussel

en: Animation Duration
da_DK: Animations varighed

en: Left Border Width
da_DK: Bredde, venstre kant

en: You can crop the original image size to any custom size. You can also set a single value for height or width in order to keep the original size ratio.
da_DK: Du kan beskære originalbilledet til enhver anden størrelse. Du kan også sætte en enkelt værdi for enten højde eller bredde for at beholde originalens størrelsesforhold.

en: Controls Color
da_DK: Styringsfarve

en: Intro Portrait
da_DK: Opstartsbillede

en: Intro Title
da_DK: Opstartstitel

en: Video Options
da_DK: Video indstillinger

en: Display
da_DK: Vis

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
da_DK: Denne server har hverken ImageMagick eller GD aktiveret/installeret. Mindst et af disse biblioteker er nødvendige for at WordPress kan beskære billeder. Kontakt venligst din serveradministrator for at få aktiveret denne mulighed.

[ctx: Image Size Control]
en: Image Dimension
da_DK: Billede dimension

[ctx: Image Size Control]
en: Custom
da_DK: Tilpasset

[ctx: Border Control]
en: Dashed
da_DK: Stiplet

[ctx: Border Control]
en: Dotted
da_DK: Prikket

[ctx: Border Control]
en: Double
da_DK: Dobbelt

[ctx: Border Control]
en: Solid
da_DK: Fast

en: Fade
da_DK: Udflydende

en: Effect
da_DK: Effekt

[ctx: Image Size Control]
en: Full
da_DK: Fuld

en: Vertical Alignment
da_DK: Vertikal justering

en: Infinite Loop
da_DK: Uendelig løkke

en: Dots
da_DK: Prikker

[ctx: Image Size Control]
en: Image Size
da_DK: Billede størrelse

[ctx: Typography Control]
en: None
da_DK: Ingen

en: Title HTML Tag
da_DK: Titel HTML-tag

en: This is the heading
da_DK: Dette er en overskrift

en: Add your custom class WITHOUT the dot. e.g: my-class
da_DK: Tilføj din egen class UDEN punktum. Altså: my-class

en: The list of fonts used if the chosen font is not available.
da_DK: Listen af skrifttyper der vises, hvis den valgte skrift ikke er tilgængelig.

en: Form
da_DK: Formular

[ctx: System Info]
en: We recommend to use php 5.4 or higher
da_DK: Vi anbefaler at bruge php 5.4 eller højere

en: Elements
da_DK: Elementer

en: Settings
da_DK: Indstillinger

[ctx: Typography Control]
en: Oblique
da_DK: Skråt

[ctx: Typography Control]
en: Italic
da_DK: Kursiv

[ctx: Typography Control]
en: Capitalize
da_DK: Stort bogstav

[ctx: Typography Control]
en: Lowercase
da_DK: Små bogstaver

[ctx: Typography Control]
en: Uppercase
da_DK: Store bogstaver

en: Play Icon
da_DK: Spilikon

en: Image Overlay
da_DK: Billede overlægning

en: Player Controls
da_DK: Afspiller kontrol

en: Suggested Videos
da_DK: Foreslåede videoer

en: Aspect Ratio
da_DK: Størrelsesforhold

en: Toggle Content
da_DK: Skift indhold

en: Toggle Title
da_DK: Skift titel

en: Toggle #2
da_DK: Skift #2

en: Toggle #1
da_DK: Skift #1

en: Toggle Items
da_DK: Aktiver/deaktiver elementer

en: Toggle
da_DK: Skift

en: Text Editor
da_DK: Teksteditor

en: Tab Content
da_DK: Indholdsfane

en: Tab Title
da_DK: Titelfane

en: Tab #2
da_DK: Faneblad #2

en: Tab #1
da_DK: Faneblad #2

en: Tabs Items
da_DK: Faneblad indhold

en: Tabs
da_DK: Faneblade

en: Pause on Hover
da_DK: Pause ved mus over

en: Autoplay Speed
da_DK: Autoplay hastighed

en: Arrows
da_DK: Pile

en: Choose Sidebar
da_DK: Vælg Sidebar

en: No sidebars were found
da_DK: Ingen sidebar blev fundet

en: Title Style
da_DK: Titelype

en: Web Designer
da_DK: Web designer

en: e.g. Web Designer
da_DK: fx Webdesigner

en: Inner Text
da_DK: Indvendig tekst

en: Display Percentage
da_DK: Procentvisning

en: Percentage
da_DK: Procent

en: Progress Bar
da_DK: Forløbslinje

en: For Example: About
da_DK: For eksempel: Om

en: The ID of Menu Anchor.
da_DK: ID på menuforankring.

en: This ID will be the CSS ID you will have to use in your own page, Without #.
da_DK: Dette ID er det CSS ID, du vil bruge på din egen side, uden #.

en: Anchor
da_DK: Forankring

en: Menu Anchor
da_DK: Menuforankring

en: Image Position
da_DK: Billede placering

en: Image Spacing
da_DK: Billede afstand

en: Image Size
da_DK: Billede størrelse

en: Image Box
da_DK: Billede boks

en: Icon Hover
da_DK: Ikon hover

en: Border Width
da_DK: Rammetykkelse

en: Rotate
da_DK: Roter

en: Secondary Color
da_DK: Sekundær farve

en: Primary Color
da_DK: Primær farve

en: Square
da_DK: Firkant

en: Circle
da_DK: Cirkel

en: Shape
da_DK: Facon

en: Framed
da_DK: Indrammet

en: Stacked
da_DK: Stablet

en: Text Indent
da_DK: Tekstindrykning

en: List Item
da_DK: Listepunkt

en: List Item #3
da_DK: Punkt #3

en: List Item #2
da_DK: Punkt #2

en: List Item #1
da_DK: Punkt #1

en: Icon List
da_DK: Ikonliste

en: https://your-link.com
da_DK: http://dit-link.dk

en: Icon Spacing
da_DK: Ikonafstand

en: Icon Box
da_DK: Ikonboks

en: HTML Code
da_DK: HTML-kode

en: Enter your title
da_DK: Indtast din titel

en: Heading
da_DK: Overskrift

en: London Eye, London, United Kingdom
da_DK: Rundetårn, København, Danmark

en: Map
da_DK: Kort

en: Caption
da_DK: Billed tekst

en: Images
da_DK: Billeder

en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Media File
da_DK: Mediefil

en: Attachment Page
da_DK: Side for vedhæftning

en: Add Images
da_DK: Tilføj billeder

en: Image Gallery
da_DK: Billede galleri

en: Gap
da_DK: Mellemrum

en: Color
da_DK: Farve

en: Weight
da_DK: Tykkelse

en: Spacer
da_DK: Afstandsstykke

en: Divider
da_DK: Opdeler

en: Number
da_DK: Nummer

en: Cool Number
da_DK: Megasejt tal

en: Number Suffix
da_DK: Tal suffiks

en: Number Prefix
da_DK: Tal præfiks

en: Ending Number
da_DK: Sluttal

en: Starting Number
da_DK: Starttal

en: Counter
da_DK: Tæller

en: Slides to Scroll
da_DK: Slides til Rul

en: Slides to Show
da_DK: Slides til Vis

en: Choose Image
da_DK: Vælg billede

en: Image
da_DK: Billede

en: Border
da_DK: Ramme

en: After
da_DK: Efter

en: Before
da_DK: Før

en: Icon Position
da_DK: Ikonplacering

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Justified
da_DK: Lige margener

en: Alignment
da_DK: Justering

en: Button
da_DK: Knap

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Hide On Mobile
da_DK: Skjul på mobil

en: Hide On Tablet
da_DK: Skjul på tablet

en: Hide On Desktop
da_DK: Skjul på desktop

en: Border Radius
da_DK: Hjørneradius

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Title
da_DK: Titel

en: Background Color
da_DK: Baggrunds farve

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Show
da_DK: Se

en: Dismiss Button
da_DK: Afvis knap

en: I am a description. Click the edit button to change this text.
da_DK: Jeg er en beskrivelse. Klik på rediger-knappen for at ændre denne tekst.

en: Title & Description
da_DK: Titel & beskrivelse

en: Danger
da_DK: Fare

en: Warning
da_DK: Advarsel

en: Alert
da_DK: Advarsel

en: Active Color
da_DK: Aktive farve

en: Border Color
da_DK: Rammefarve

en: View
da_DK: Visning

en: Accordion Content
da_DK: Harmonikaindhold

en: Accordion Title
da_DK: Harmonikatitel

en: Accordion #2
da_DK: Harmonika #2

en: Accordion #1
da_DK: Harmonika #1

en: Accordion Items
da_DK: Harmonikadele

en: Accordion
da_DK: Harmonika

en: Sure! I'd love to help
da_DK: Ja da! Jeg elsker at hjælpe

en: You don't have permissions to download this file
da_DK: Du har ikke tilladelse til at downloade denne fil

en: Download System Info
da_DK: Download systeminfo

en: You can copy the below info as simple text with Ctrl+C / Ctrl+V:
da_DK: Du kan kopiere teksten herunder som simpel tekst med Ctrl+C/Ctrl+V:

en: Copy & Paste Info
da_DK: Klip & indsæt info

en: System Info
da_DK: Systeminfo

en: Name
da_DK: Navn

en: Themes
da_DK: Temaer

en: No
da_DK: Nej

en: Yes
da_DK: Ja

en: Exclude Roles
da_DK: Ekskluder roller

en: Post Types
da_DK: Indholdstyper

en: General Settings
da_DK: Generelle indstillinger

en: Accent Text
da_DK: Markeret tekst

en: Body Text
da_DK: Brødtekst

en: Secondary Headline
da_DK: Sekundær overskrift

en: Primary Headline
da_DK: Primær overskrift

en: Accent
da_DK: Markering

en: Text
da_DK: Tekst

en: Secondary
da_DK: Sekundær

en: Primary
da_DK: Primær

en: Basic
da_DK: Basis

en: Visibility
da_DK: Synlighed

en: Content Position
da_DK: Indholdsplacering

en: Middle
da_DK: Midt

en: Stretch
da_DK: Stræk

en: Column Position
da_DK: Spalteplacering

en: Minimum Height
da_DK: Minimumshøjde

en: Min Height
da_DK: Min. højde

en: Fit To Screen
da_DK: Tilpas til skærm

en: Height
da_DK: Højde

en: Wide
da_DK: Bred

en: Narrow
da_DK: Smal

en: No Gap
da_DK: Intet mellemrum

en: Columns Gap
da_DK: Spalteafstand

en: Content Width
da_DK: Indholdsbredde

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Boxed
da_DK: Fast bredde

en: Width
da_DK: Bredde

en: Column Width
da_DK: Spaltebredde

en: CSS Classes
da_DK: CSS klasser

en: Padding
da_DK: Indvendig afstand

en: Margin
da_DK: Margen

en: Center
da_DK: Centrer

en: Text Align
da_DK: Tekstjustering

en: Link Hover Color
da_DK: Link hoverfarve

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Heading Color
da_DK: Overskriftsfarve

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Typography
da_DK: Typografi

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Section
da_DK: Sektion

en: Structure
da_DK: Struktur

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Style
da_DK: Stil

en: Content
da_DK: Indhold

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Colors
da_DK: Farver

en: More Palettes
da_DK: Flere paletter

en: Color Palette
da_DK: Farvepaletter

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Discard
da_DK: Kassér

en: Reset
da_DK: Nulstil

en: Preview
da_DK: Gennemse

en: Save
da_DK: Gem

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Responsive Mode
da_DK: Responsiv visning

en: Widgets Panel
da_DK: Widgets panel

en: Search Widget...
da_DK: Søg widget...

en: Add New Section
da_DK: Tilføj ny sektion

en: Loading
da_DK: Indlæser

en: Add Item
da_DK: Tilføj del

en: Delete
da_DK: Slet

en: Select Icon
da_DK: Vælg ikon

en: Custom
da_DK: Tilpasset

[ctx: Typography Control]
en: Typography
da_DK: Typografi

[ctx: Typography Control]
en: Letter Spacing
da_DK: Bogstav mellemrum

[ctx: Typography Control]
en: Line-Height
da_DK: Linjehøjde

[ctx: Typography Control]
en: Style
da_DK: Udseende

[ctx: Typography Control]
en: Transform
da_DK: Transformér

[ctx: Typography Control]
en: Weight
da_DK: Tyngde

[ctx: Typography Control]
en: Family
da_DK: Familie

[ctx: Typography Control]
en: Size
da_DK: Størrelse

[ctx: Border Control]
en: Color
da_DK: Farve

[ctx: Border Control]
en: Width
da_DK: Bredde

en: Dashed
da_DK: Stiplet

en: Dotted
da_DK: Prikket

en: Double
da_DK: Dobbelt

en: Solid
da_DK: Fast

en: None
da_DK: Ingen

[ctx: Border Control]
en: Border Type
da_DK: Kant

[ctx: Background Control]
en: Background Fallback
da_DK: Baggrund fallback

[ctx: Background Control]
en: Video Link
da_DK: Video link

[ctx: Background Control]
en: Size
da_DK: Størrelse

[ctx: Background Control]
en: Attachment
da_DK: Vedhæftning

[ctx: Background Control]
en: Bottom Right
da_DK: Nederst til højre

[ctx: Background Control]
en: Bottom Center
da_DK: Nederst centreret

[ctx: Background Control]
en: Bottom Left
da_DK: Nederst til venstre

[ctx: Background Control]
en: Center Right
da_DK: Midt til højre

[ctx: Background Control]
en: Center Center
da_DK: Midt centreret

[ctx: Background Control]
en: Center Left
da_DK: Midt til venstre

[ctx: Background Control]
en: Top Right
da_DK: Øverst til højre

[ctx: Background Control]
en: Top Center
da_DK: Øverst centreret

[ctx: Background Control]
en: Top Left
da_DK: Øverst til venstre

[ctx: Background Control]
en: Background Image
da_DK: Baggrunds billede

[ctx: Background Control]
en: Image
da_DK: Billede

[ctx: Background Control]
en: Background Color
da_DK: Baggrunds farve

[ctx: Background Control]
en: Color
da_DK: Farve

[ctx: Background Control]
en: Background Type
da_DK: Baggrunds type

[ctx: Background Control]
en: Width
da_DK: Bredde

[ctx: Background Control]
en: Classic
da_DK: Klassisk

en: Left
da_DK: Venstre

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Right
da_DK: Højre

en: Default
da_DK: Standard

en: Edit with Elementor
da_DK: Rediger med Elementor

en: &#8592; Back to WordPress Editor
da_DK: &#8592; Retur til WordPress Editor

note: translators: %s: PHP version
en: Elementor requires PHP version %s+, plugin is currently NOT RUNNING.
da_DK: Elementor kræver PHP version %s+, plugin'et er lige nu IKKE AKTIVERET.
