Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup Plugin - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (1409 entries)

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
nb_NO: "%s" har ingen primærnøkkel, manuell endring nødvendig på rad %s.

en: rows: %d
nb_NO: rader: %d

en: by
nb_NO: av

en: UpdraftPlus notice
nb_NO: UpdraftPlus-merknad

en: View log
nb_NO: Se logg

en: more info
nb_NO: mer info

en: Premium / Pro Support
nb_NO: Premium / Pro brukerstøtte

en: already uploaded
nb_NO: allerede lastet opp

en: Exit full-screen
nb_NO: Gå ut av fullskjerm

en: Full-screen
nb_NO: Fullskjerm

en: Virtual-host style
nb_NO: Virtuell vert-stil

en: Path style
nb_NO: Banestil

en: (Read more)
nb_NO: (Les mer)

en: Read more about bucket access style
nb_NO: Les mer om bøttetilgang-stil

en: Bucket access style
nb_NO: Bøttetilgang-stil

en: Security check.
nb_NO: Sikkerhetskontroll.

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
nb_NO: (stjernetegnet passer med null eller flere tegn)

en: Please enter part of the file name
nb_NO: Vennligst oppgi en del av filnavnet

en: Add exclusion rule
nb_NO: Legg til utelukelsesregel

en: at the end of their names
nb_NO: i slutten av navnet

en: anywhere in their names
nb_NO: hvor som helst i navnet

en: at the beginning of their names
nb_NO: I begynnelsen av navnet

en: these characters
nb_NO: disse tegnene

en: All files/directories containing
nb_NO: Alle filer/mapper som inneholder

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
nb_NO: Velg den mappen hvor de filene eller mappene du vil utelukke befinner seg

en: All files/directories containing the given characters in their names
nb_NO: Alle filer/mapper som inneholder de gitte tegnene i navnet

en: Files/Directories containing the given characters in their names
nb_NO: Filer/mapper med de angitte tegnene i navnet

en: Never
nb_NO: Aldri

en: Maybe later
nb_NO: Kanskje senere

en: Ok, you deserve it
nb_NO: Ok, du fortjener det

en: Thank you so much!
nb_NO: Tusen takk!

en: here
nb_NO: her

en: Loading...
nb_NO: Laster...

en: is not
nb_NO: er ikke

en: is
nb_NO: er

en: Day of the month
nb_NO: Dag i måneden

en: Day of the week
nb_NO: Ukedag

en: if all of the following conditions are matched:
nb_NO: om alle følgende betingelser passer:

en: if any of the following conditions are matched:
nb_NO: om én av følgende betingelser passer:

en: on every backup
nb_NO: ved hver sikkerhetskopi

en: Your email backup and a report will be sent to
nb_NO: Din sikkerhetskopi via e-post og en rapport vil bli sendt til

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
nb_NO: Obs! Hvis du fortsetter vil alle sikkerhetskopiene fra fjernlageret blir lagt til (uavhengig av hvilket nettsted de kommer fra).

en: Include all tables not listed below
nb_NO: Inkluder alle tabeller som ikke er listet nedenfor

en: UpdraftPlus on %s
nb_NO: UpdraftPlus på %s

en: The list of existing sites has been removed
nb_NO: Listen over eksisterende nettsteder har blitt fjernet

en: Clear list of existing sites
nb_NO: Fjern listen over eksisterende nettsteder

en: Add a site
nb_NO: Legg til et nettsted

en: The following remote storage options are configured.
nb_NO: De følgende fjernlagringsalternativene er konfigurert.

en: Please check the error log for more details
nb_NO: Vennligst se feilmeldingsloggen for flere detaljer

en: Missing pages:
nb_NO: Manglende sider:

en: Existing backups
nb_NO: Eksisterende sikkerhetskopier

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
nb_NO: Om du ikke ønsker å gjenopprette alle dine databasetabeller kan du velge noen å utelukke her.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
nb_NO: Midlertidig utilgjengelig for planlagt vedlikehold. Prøv igjen om et minutt.

en: Under Maintenance
nb_NO: Under vedlikehold

en: Show all backups...
nb_NO: Vis alle sikkerhetskopier...

en: Show more backups...
nb_NO: Vis flere sikkerhetskopier...

en: Default template
nb_NO: Standardmal

en: Makes your site fast and efficient. It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
nb_NO: Gjør ditt nettsted raskt og effektivt. Det renser databasen, komprimerer bilder og hurtigbufrer sider, for maksimal hastighet.

en: %d token | %d tokens
nb_NO[0]: %d merke
nb_NO[1]: %d merker

en: Unattached
nb_NO: Ikke vedlagt

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
nb_NO: Bruk ctrl / cmd + trykk for å velge flere elementer, eller ctrl / cmd + skift + trykk for å velge alle mellom

en: %s from now
nb_NO: %s fra nå

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
nb_NO: Sikkerhetskopifilene har blitt behandlet, men med noen advarsler. Hvis alt er i orden kan du trykke "Gjenopprett" igjen for å fortsette. Ellers bør du avbryte og først rette opp problemene som advarslene viser til før du fortsetter.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
nb_NO: Sikkerhetskopienfilene har blitt behandlet. Trykk «Gjenopprett» igjen for å fortsette.

en: Follow this link for help
nb_NO: Følg denne lenken for hjelp

en: Connect to your %s
nb_NO: Koble til din %s

en: Please enter your %s password
nb_NO: Vennligst oppgi ditt %s-passord

en: Please enter your %s email address
nb_NO: Vennligst oppgi din e-postadresse for %s

en: Back to other %s options
nb_NO: Tilbake til andre %s-alternativer

en: Start %s Subscription
nb_NO: Start %s-abonnement

en: Start %s Trial
nb_NO: Start %s-prøveperiode

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
nb_NO: Start et abonnement på %s UpdraftVault

en: Read more about %s here.
nb_NO: Les mer om %s her.

en: Connect to your %s account
nb_NO: Koble til din %s-konto

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
nb_NO: Går til betalingssiden på updraftplus.com

en: Get %s here
nb_NO: Få %s her

en: Deselect all backups
nb_NO: Fravelg alle sikkerhetskopier

en: Select all backups
nb_NO: Velg alle sikkerhetskopier

en: Delete selected backups
nb_NO: Slett valgte sikkerhetskopier

en: Retain this many scheduled database backups
nb_NO: Behold så mange planlagte sikkerhetskopier av databasen

en: Retain this many scheduled file backups
nb_NO: Behold så mange planlagte sikkerhetskopier av filene

en: Add an exclusion rule for %s
nb_NO: Legg til en unntaksregel for %s

en: Activity log
nb_NO: Aktivitetslogg

en: Cleaning
nb_NO: Renser

en: Verifying
nb_NO: Bekrefter

en: Restoration progress:
nb_NO: Fremdrift for gjenopprettelse:

en: Restore error:
nb_NO: Feil ved gjenopprettelse:

en: Preparing backup files
nb_NO: Klargjør sikkerhetskopifiler

en: Begun
nb_NO: Begynt

en: Finished
nb_NO: Avsluttet

en: Restoring %s1 files out of %s2
nb_NO: Gjenoppretter %s1 filer av %s2

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
nb_NO: ingen nylig aktivitet, vil tilby gjenopptak etter: %d sekunder

en: last activity: %d seconds ago
nb_NO: siste aktivitet: %d sekunder siden

en: 3. Restoration
nb_NO: 3. Gjenoppretting

en: 2. Verifications
nb_NO: 2. Verifiseringer

en: 1. Component selection
nb_NO: 1. Valg av komponent

en: Choose the components to restore:
nb_NO: Velg komponenter å gjenopprette:

en: UpdraftPlus Restoration
nb_NO: UpdraftPlus gjenopprettelse

en: An empty WordPress install
nb_NO: En tom WordPress-installasjon

en: This current site
nb_NO: Dette nåværende nettsted

en: Clone:
nb_NO: Klone:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
nb_NO: (%d arkiv(er) i settet, totalt %s).

en: Connection to your %1$s account was successful. However, we were not able to register this site with %2$s, as there are no available %2$s licences on the account.
nb_NO: Tilkobling til din konto %1$s var vellykket. Vi var likevel ikke i stand til å registrere dette nettstedet på %2$s fordi det ikke er noen ledige lisenser for %2$s på kontoen.

en: No UpdraftCentral licences were available. Continuing to connect to account.
nb_NO: Ingen lisenser for UpdraftCentral var tilgjengelige. Fortsetter å koble til konto.

en: Try it - 1 month for $1!
nb_NO: Prøv den! Én måned for én dollar!

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
nb_NO: Du kan også prøve UpdraftVault i en måned til bare én dollar!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
nb_NO: Hvis du har en gyldig Premium-lisens, får du 1 GB med lagringsplass inkludert.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
nb_NO: Prøv UpdraftVault i en måned for bare én dollar!

en: Clone of %s
nb_NO: Klone av %s

en: HTML was detected in the response. You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
nb_NO: HTML ble oppdaget i responsen. Det kan være du har en sikkerhetsmodul på webserveren din som blokkerer gjenopprettingen.

en: Dismiss notice
nb_NO: Skjul merknad

en: dismiss notice
nb_NO: skjul merknad

en: go here to learn more
nb_NO: gå hit for å lære mer

en: Keep your database fast and efficient
nb_NO: Hold databasen din rask og effektiv

en: Manage multiple WordPress sites from one central dashboard
nb_NO: Behandle flere WordPress-nettsteder fra ett sentralt kontrolpanel

en: More great plugins by the Updraft Team
nb_NO: Flere flotte utvidelser fra Updraft-gruppen

en: Start Subscription
nb_NO: Start abonnement

en: Start Trial
nb_NO: Start prøveperiode

en: %s month %s trial
nb_NO: %s måned %s prveperiode

en: with the option of
nb_NO: med valget av

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
nb_NO: Mappen eksisterer ikke og forsøk på å opprette den mislyktes

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
nb_NO: Du har bedt om lagring på fjernlagringsplass (%s), men uten å angi noen innstillinger for den lagringsplassen.

en: Learn more about UpdraftCentral
nb_NO: Lær mer om UpdraftCentral

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
nb_NO: Legg til dette nettstedet på UpdraftCentral (fjernstyrt sentral kontroll) - gratis for inntil 5 nettsteder.

en: Verifying one-time password...
nb_NO: Bekrefter engangspassord...

en: Login successful; reloading information.
nb_NO: Innlogging vellykket. Laster informasjon på nytt.

en: Key created. Adding site to UpdraftCentral Cloud.
nb_NO: Nøkkel laget. Legger nettstedet til på UpdraftCentral Cloud.

en: Connected. Requesting UpdraftCentral Key.
nb_NO: Tilkoblet. Forespør nøkkel for UpdraftCentral.

en: Already got space?
nb_NO: Har du allerede lagringsplass?

en: Need to get space?
nb_NO: Trenger du å få lagringsplass?

en: authentication failed
nb_NO: autentisering mislyktes

en: upload failed
nb_NO: opplastingsfeil

en: login failure
nb_NO: inloggingsfeil

en: manages all your WordPress sites at once from one place
nb_NO: behandle alle dine WordPress-nettsteder fra ett sted

en: Many sites?
nb_NO: Mange nettsteder?

en: handles updates automatically as you want them
nb_NO: behandler oppdateringer automatisk slik du ønsker dem.

en: Save time
nb_NO: Spar tid

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
nb_NO: sikkerhetskopierer automatisk når du oppgraderer utvidelser, tema eller kjernen

en: Be safe
nb_NO: Vær trygg

en: Make updates easy with UpdraftPlus
nb_NO: Gjør oppdateringer enkelt med UpdraftPlus

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
nb_NO: Desto høyere verdi, desto mer server-ressurser trengs for å lage arkivet.

en: Incomplete
nb_NO: Ufullstendig

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
nb_NO: Sikkerhetskopieringen har blitt avbrutt på grunn av gjentatte feil eller manglende evne til å fortsette.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
nb_NO: Tillater deg bare å sikkerhetskopiere endringer av dine filer (slikt som et nytt bilde) som er gjort på ditt nettsted etter siste sikkerhetskopi.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
nb_NO: Følg denne lenken til instruksjoner for installering (spesielt trinn 1).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
nb_NO: Du har nå kjøpt UpdraftPremium.

en: Goes to updraftplus.com checkout page
nb_NO: Går til utsjekkingssiden på updraftplus.com

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
nb_NO: Din WordPress-installasjon har gamle mapper fra sin tilstand før du gjenopprettet/flyttet (teknisk informasjon: disse har fått suffikset -old).

en: The setting %s is turned on in your PHP settings. It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
nb_NO: Innstillingen %s er skrud på i dine PHP-innstillinger. Den er foreldet, skaper funksjonsfeil i kryptering og bør skrus av.

en: Unzip progress: %d out of %d files
nb_NO: Fremdrift for utpakking av zip: %d av %d filer

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to. Aborting this backup.
nb_NO: Intet passende sikkerhetskopi-sett (som allerede inneholder en full sikkerhetskopi av alle de forespurte filene) ble funnet for å legge til inkrementer ut fra. Avbryter denne sikkerhetskopieringen.

en: File backup options
nb_NO: Alternativer for sikkerhetskopiering av filer

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
nb_NO: Denne sikkerhetskopien inneholder inkrementelle kopier av dine filer. Vennligst velg tidspunktet du ønsker å gjenopprette filer til

en: Could not copy file.
nb_NO: Kunne ikke kopiere fil.

en: Could not extract file from archive.
nb_NO: Kunne ikke pakke ut fil fra arkiv.

en: Could not create directory.
nb_NO: Kunne ikke opprette mappe.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
nb_NO: Kunne ikke kopiere filer. Du kan ha gått tom for diskplass.

en: Could not retrieve file from archive.
nb_NO: Kunne ikke hente fil fra arkiv.

en: Incompatible Archive.
nb_NO: Inkompatibelt arkiv.

en: Could not access filesystem.
nb_NO: Kunne ikke få tilgang til filsystemet.

en: Incremental backups
nb_NO: Inkrementelle sikkerhetskopier

en: Perform a backup
nb_NO: Ta en sikkerhetskopi

en: Add changed files (incremental backup) ...
nb_NO: Legg til endrede filer (inkrementell sikkerhetskopi) ...

en: to take incremental backups
nb_NO: for å ta inkrementelle sikkerhetskopier

en: Find out more about incremental backups here.
nb_NO: Finn ut mer om inkrementelle sikkerhetskopier her.

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
nb_NO: Inkrementelle sikkerhetskopier er en egenskap ved %s (oppgrader ved å følge denne lenken).

en: Take an incremental backup
nb_NO: Ta en inkrementell sikerhetskopi

en: Take a new backup
nb_NO: Ta en ny sikkerhetskopi

en: Restore files from
nb_NO: Gjenopprett filer fra

en: %s logo
nb_NO: %s-logo

en: Clone region:
nb_NO: Klon region:

en: Read more about Easy Updates Manager
nb_NO: Les mer om Easy Updates Manager

en: You can find out more about clone keys here.
nb_NO: Du kan finne ut mer om klone-nøkler her.

en: Or, use an UpdraftClone key
nb_NO: Eller bruk en UpdraftClone-nøkkel

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
nb_NO: Be WordPress automatisk oppdatere UpdraftPlus når det finnes en tilgjengelig oppdatering.

en: Automatic updates
nb_NO: Automatiske oppdateringer

en: Confirm change
nb_NO: Bekreft endring

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Add an exclusion rule
nb_NO: Legg til en utelukkelsesregel

en: Type a file prefix
nb_NO: Oppgi et fil-prefiks

en: All files beginning with these characters
nb_NO: Alle filer som starter med disse tegnene

en: Type an extension like zip
nb_NO: Oppgi en fil-endelse som f.eks zip

en: Select a file/folder which you would like to exclude
nb_NO: Velg en fil/mappe du vil utelukke

en: All files beginning with given characters
nb_NO: Alle filer som starter med gitte tegn

en: All files with this extension
nb_NO: Alle filer med denne endelsen

en: File/directory
nb_NO: Fil/mappe

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
nb_NO: Velg en måte å utelukke filer eller mapper fra sikkerhetskopien

en: Exclude files/directories
nb_NO: Utelukk filer/mapper

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
nb_NO: Fant SET NAMES %s, men endrer til %s som foreslått av WPDB::determine_charset().

en: Your database user does not have permission to drop tables
nb_NO: Din database-bruker har ikke rettigheter til å slette tabeller

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
nb_NO: For å lese FAQer og dokumentasjon om UpdraftClone, gå hit.

en: your UpdraftPlus.com account
nb_NO: din UpdraftPlus.com-konto

en: You can check the progress here or in %s
nb_NO: Du kan kontrollere fremdriften her eller i %s

en: Your UpdraftClone is still setting up.
nb_NO: Din UpdraftClone holder fortsatt på med å bli satt opp.

en: %s archives remain
nb_NO: %s arkiver gjenstår

en: The site data has all been received, and its import has begun.
nb_NO: Nettstedsdataene har blitt mottatt og importering av dem har begynt.

en: The sending of the site data has begun. So far %s data archives totalling %s have been received
nb_NO: Sendingen av nettstedet har begynt. Så langt er %s data-arkkiver, totalt %s, er mottatt

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
nb_NO: WordPress installert. Venter nå på at nettstedsdata skal sendes.

en: Clone ready
nb_NO: Klone klar

en: Site data has been deployed
nb_NO: Nettstedsdata har blitt utplassert

en: Deploying site data
nb_NO: Utplasserer nettstedsdata

en: Site data received
nb_NO: Nettstedsdata mottatt

en: Receiving site data
nb_NO: Mottar nettstedsdata

en: WordPress installed
nb_NO: WordPress installert

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
nb_NO: Din klone har startet, nettverksinformasjonen er ennå ikke tilgjengelig, men vil bli vist her og på din updraft.com-konto straks den er klar.

en: Exclude these from
nb_NO: Utelukk disse fra

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
nb_NO: Spør WordPress om å oppdatere UpdraftPlus automatisk når en oppdatering er tilgjengelig

en: UpdraftClone key is required.
nb_NO: UpdraftClone-nøkkel er nødvendig.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
nb_NO: Utelukkelsesregelen du forsøker legge til eksiterer allerede

en: Please enter a valid file name prefix
nb_NO: Vennligst opgi et gyldig filnavn eller prefiks

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
nb_NO: Vennligst oppi tegn i begynnelsen av filnavnet på de du ønsker å utelukke

en: Please enter a valid file extension
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig fil-endelse

en: Please enter a file extension, like zip
nb_NO: Vennligst oppi en fil-endelse, som f.eks zip

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
nb_NO: Vennligst oppgi en fil/mappe som du ønsker å utelukke

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne utelukkelsesregelen?

en: The preparation of the clone data has been aborted.
nb_NO: Forberedelsen av klone-dataene er avbrutt.

en: log results to console
nb_NO: logg resultater til skjermkonsoll

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
nb_NO: Jeg godtar tjenestevilkårene fra UpdraftClone

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
nb_NO: Har du ikke en konto? Få en ved å kjøpe noen poeng her.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
nb_NO: For å opprette en midlertidig klone trenger du 1) kreditt på din kono og 2) å koble til din konto, nedenfor.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
nb_NO: For å lage en midlertidig klone renger du kreditt på din konto.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
nb_NO: Hvis du ønsker det, test oppgradering til en annen PHP- eller WP-versjon.

en: Flexible
nb_NO: Fleksibel

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
nb_NO: Tar akkurat den tid som trengs for å lage en sikkerhetskopi og send den.

en: Fast
nb_NO: Rask

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
nb_NO: Én virtuell privat server (VPS) pr. klone, ikke delt med noen.

en: Secure
nb_NO: Sikker

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
nb_NO: Kjører på kapasitet fra en ledende nettsky-leverandør.

en: Reliable
nb_NO: Pålitelig

en: Press the buttons... UpdraftClone does the work.
nb_NO: Trykk på knappene... UpdraftClone gjør arbeidet.

en: Easy
nb_NO: Lett

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
nb_NO: Du kan kjøpe UpdraftClone-poeng fra vår butikk, her.

en: Read FAQs here.
nb_NO: Les FAQ-er her.

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers. Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
nb_NO: En midlertidig klone er en øyeblikkskopi av dette nettstedet og som kjører på våre servere. Heller enn å teste ting på ditt levende nettsted kan du klone det med UpdraftClone og så slette klonen når du er ferdig.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
nb_NO: Lag en midlertidig klone på våre servere (UpdraftClone)

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
nb_NO: Flytt (lag en kopi av et nettsted på en nettvert/webhotell du selv kontrollerer)

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Reset tour
nb_NO: Tilbakestill omvisningen

en: Press this button to take a tour of the plugin.
nb_NO: Trykk denne knappen for å starte en veiviser for utvidelsen

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
nb_NO: mislyktes i å laste opp fil til %s (se loggfil for mer)

en: error: %s (see log file for more)
nb_NO: feil: %s (se loggfilen for mer)

en: Closing 1st October 2018
nb_NO: Stenger 1. oktober 2018

en: Take Tour
nb_NO: Ta omvisning

en: Log in here to enable all the features you have access to.
nb_NO: Logg inn her for å aktivere alle funksjonene du har adgang til.

en: Connect to updraftplus.com
nb_NO: Koble til updraftplus.com

en: Thank you for taking the tour. You are now all set to use UpdraftPlus!
nb_NO: Takk for at du ble med på veiviseren. Du er nå klar til å bruke UpdraftPlus!

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
nb_NO: Velg et av alternativene nedenfor for å komme i gang:

en: Finish
nb_NO: Avslutt

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
nb_NO: UpdraftPlus Premium har mange flere spennende funksjoner!

en: UpdraftPlus Premium and addons
nb_NO: UpdraftPlus Premium og tillegg

en: Thank you for taking the tour.
nb_NO: Takk for at du tok omvisningen.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
nb_NO: Har du neon flere WordPress-nettsteder du ønsker å sikkerhetskopiere? Hvis ja, kan du spare timer ved å kontrollere alle dine sikkerhetskopier fra ett sted med UpdraftCentral.

en: Control all your backups in one place
nb_NO: Kontroller dine sikkerhetskopier på ett sted

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
nb_NO: Gratulerer. Dine innstillinger lagret.

en: Press here to save your settings.
nb_NO: Trykk her for å lagre innstillinger.

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
nb_NO: Se gjennom de andre innstillingene her og gjør de endringer du ønsker.

en: More settings
nb_NO: Flere innstillinger

en: Find out more here.
nb_NO: Finn ut mer her.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
nb_NO: UpdraftVault er vårt fjernlager som virker sømløst med UpdraftPlus.

en: Try UpdraftVault!
nb_NO: Prøv UpdraftVault!

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats. If not, your backups remain on the same server as your site.
nb_NO: Velg nå et fjernlager for å beskytte mot trusler som berører hele serveren. Hvis ikke vil dine sikkerhetskopier forbli på samme server som ditt nettsted.

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
nb_NO: Velg den plan du ønsker din sikkerhetskopier skal kjøres etter.

en: Choose your backup schedule
nb_NO: Velg din plan for sikkerhetskopiering

en: Congratulations! Your first backup is running.
nb_NO: Gratulerer! Din første sikkerhetskopi kjører.

en: Go to settings
nb_NO: Gå til innstillinger

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
nb_NO: Men, for å unngå trusler som berører hele serveren, sikkerhetskopier jevnlig til et fjernlager i nettskyen på %sInnstillinger%s

en: Press here to run a manual backup.
nb_NO: Trykk her for å kjøre manuell sikkerhetskopiering

en: Creating your first backup
nb_NO: Opprett din første sikkerhetskopi

en: Select what you want to backup
nb_NO: Velg hva du vil sikkerhetskopiere

en: Manual backup options
nb_NO: Alternativer for manuell sikkerhetskopiering

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
nb_NO: For å lage en enkelt sikerhetskopi på din server, trykk denne knappen. Eller sett opp jevnlige sikkerhetskopier og fjernlagring ved å gå til %sInnstilinger%s

en: Your first backup
nb_NO: Din første sikkerhetskopi

en: Press here to start!
nb_NO: Trykk her for å starte!

en: the world’s most trusted backup plugin!
nb_NO: verdens mest tiltrodde utvidelse for sikkerhetskopiering!

en: Welcome to UpdraftPlus
nb_NO: Velkommen til UpdraftPlus

en: UpdraftPlus settings
nb_NO: Innstillinger for UpdraftPlus

en: End tour
nb_NO: Avslutt omvisning

en: Skip this step
nb_NO: Hopp over dette trinnet

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Manage your clones
nb_NO: Behandle din kloner

en: Your clone will renew on:
nb_NO: Din klone er fornyes den:

en: Unable to get renew date
nb_NO: Ikke i stand til å få fornyelsesdato

en: Dashboard:
nb_NO: Kontrollpanel:

en: Front page:
nb_NO: Forside:

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
nb_NO: Din klone har startet og vil bli tilgjengelig på følgende URL så snart den er klar.

en: manage
nb_NO: behandle

en: Current clones
nb_NO: Nåværende kloner

en: You can buy more temporary clone tokens here.
nb_NO: Du kan kjøpe flere midlertidige klone-poeng her.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
nb_NO: Din klone vil nå utplassere disse data for å gjenskape ditt nettsted.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
nb_NO: Forhindre ikke-administratorer å logge inn på WordPress på din klone

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it. Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
nb_NO: Klonen er klargjort og dens data har blitt sendt til den. Straks klonen er ferdig med å utplassere dem vil du motta en e-post.

en: The backup was aborted
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ble avbrutt

en: WooCommerce plugins
nb_NO: WooCommerce-utvidelser

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported. See our documentation on how to carry out a normal migration here
nb_NO: Midlertidige kloner av sudomenebaserte nettverksinstallasjoner av WordPress er ikke støttet ennå. Se vår dokumentasjon om hvordan du kan utføre en vanlig migrasjon her

en: Premium / Find out more
nb_NO: Premium / Finn ut mer

en: Other great plugins
nb_NO: Andre flotte utvidelser

en: Remote storage: %s
nb_NO: Ekstern lagring: %s

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
nb_NO: Mislyktes: Vi er ikke i stand til å plassere en fil in den mappen - vennligst kontroller dine innloggingsopplysninger.

en: Failed to download
nb_NO: Nedlasting mislyktes

en: Failed to download %s
nb_NO: Mislykket nedlasting av %s

en: This storage method does not allow downloading
nb_NO: Denne lagringsmetoden tillater ikke nedlasting

en: failed to list files
nb_NO: mislyktes i å lage filoversikt

en: Failed to upload %s
nb_NO: Opplasting av %s mislyktes

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
nb_NO: Du kan finne din midlertidige klone-informasjon i din updraftplus.com-konto her.

en: Choose a default for each table
nb_NO: Velg en standard for hver tabell

en: Sending files to remote site
nb_NO: Sender filer til eksternt nettsted

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
nb_NO: Klone-serveren klargjøres og startes (kan ta flere minutter)

en: Backup / Restore
nb_NO: Sikkerhetskopiere / gjenopprette

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version. This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
nb_NO: Advarsel: Du har valgt en lavere versjon eller din nåværende installerte versjon. Dette kan feile om du har komponenter som ike er kompatible med tidligere versjoner.

en: Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi

en: More information here.
nb_NO: Mer informasjon her.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
nb_NO: Det forespurte tegnsettet (%s) er ikke tilstede - endrer til %s.

en: Allow only administrators to log in
nb_NO: Tillat bare administratorer å logge inn

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
nb_NO: Du kan forhindre innlogging fra ikke-administrator til dette klonede nettstedet ved å krysse av i boksen nedenfor

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
nb_NO: UpdraftPlus bruker midlertidig disse innstillingene for innlogging:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
nb_NO: Velkommen til din UpdraftClone (midlertidig klone)

en: Refresh connection
nb_NO: Oppfrisk tiloblingen

en: Existing keys
nb_NO: Eksisterende nøkler

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
nb_NO: Ingen nøkler for å tillate fjern-nettsteder å sende sikkerhetskopidata er opprettet ennå.

en: No receiving sites have yet been added.
nb_NO: Ingen mottakende nettsteder har blitt lagt til.

en: It is for sending backups to the following site:
nb_NO: Det er tid for å sende sikkerhetskopier til følgende nettsted:

en: The key was successfully added.
nb_NO: Nøkkelen ble lagt til.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
nb_NO: Den oppgitt nøkkelen tilhører ikke et fjern-nettsted (den tilhører dette).

en: The entered key was corrupt - please try again.
nb_NO: Den oppgitte nøkkel var ødelagt - vennligst prøv igjen.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
nb_NO: Den oppgitte nøkkelen hadde feil lengde - vennligst prøv igjen.

en: key
nb_NO: nøkkel

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
nb_NO: Du må kopiere og lime inn denne nøkkelen på avsender-nettstedet nå - den kan ikke vises igjen.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
nb_NO: En nøkkel med dette navnet finnes allerede. Du må bruke et unikt navn.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
nb_NO: Også send denne sikkerhetskopien til aktive fjernlagere

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
nb_NO: For lengre hjelp, inkludert skjermbilder, følg denne lenken.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
nb_NO: Hvis direkte sending fra nettsted til nettsted ikke virker for deg er det tre andre metoder - vennligst prøv én av disse i stedet.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website. If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
nb_NO: Nettsteds-URLen du sender til (%s) ser ut som et lokalt utviklingsnettsted. Hvis du sender fra et eksternt nettverk er det sannsynlig at brannmuren vil blokkere dette.

en: site not found
nb_NO: nettsted ikke funnet

en: Backup data will be sent to:
nb_NO: Sikkerhetskopi-data vil sendes til:

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
nb_NO: Opprettelsen av data for å lage klonen skal nå begynne.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
nb_NO: Bare tillat at denne sikkerhetskopien slettes manuelt (behold den selv om bevaringsbegrensninger er nådd).

en: Migrate / Clone
nb_NO: Flytte / klone

en: Every hour
nb_NO: Hver time

en: Processing
nb_NO: Behandler

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Koble til UpdraftCentral

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
nb_NO: Tjenestevilkår for UpdraftPlus.com-konto

en: I consent to %s
nb_NO: Jeg godtar %s

en: Login or register with this email address
nb_NO: Logg inn eller registrer med denne e-postadressen

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
nb_NO: Hvis ikke, velg dine detaljer og en ny konto vil bli registrert.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
nb_NO: Om du allerede har en UpdraftPlus.com-konto oppgi detaljene nedenfor.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
nb_NO: Legg til dette nettstedet på ditt kontrollpanel på UpdraftCentral Cloud på updraftplus.com.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Logg inn eller registrer deg på UpdraftCentral Cloud

en: Go here to connect it.
nb_NO: Gå hit for å koble det til.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
nb_NO: Eller, om du har planer om selv å være nettvert kan du få versjonen selv-nettverter her.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
nb_NO: Koble dette nettstedet til UpdraftCentral Cloud

en: If you have a few sites, it'll save hours. It's free to use or try up to 5 sites.
nb_NO: Om du har noen få nettsteder vil det spare deg for timer. Det er gratis å bruke eller prøv opp til 5 nettsteder.

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
nb_NO: Sikkerhetskopier, oppdater og behandle alle dine WordPress-nettsteder fra ett kongtrollpanel

en: this privacy policy
nb_NO: denne personvernerklæringen

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
nb_NO: Vennligst les %s for bruk av vår autorisasjons-app %s (ikke noen av dine sikkerhetskopi-data er sendt til oss).

en: An error has occurred while processing your request. The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request. Please try again later.
nb_NO: Det oppsto en feil ved behandlingen av din forespørsel. Serveren kan være opptatt eller du har mistet forbindelsen til Internett på tidspunktet for forespørselen. Vennligst prøv igjen senere.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
nb_NO: Uten den vil kryptering gå langt tregere.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
nb_NO: Din webserver har ikke modulen %s installert.

en: Create clone
nb_NO: Lag klone

en: Available temporary clone tokens:
nb_NO: Tilgjengelige midlertidige poeng:

en: A version of UpdraftPlus is already installed. WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one. That is safe - all your settings and backups will be retained. So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
nb_NO: En versjon av UpdraftPlus er allerede installert. WordPress vil bare la deg installere din nye versjon etter først å avinstallere den eksisterende. Det er trygt - alle dine innstillinger og sikkerhetskopier vil beholdes. Så, gå til siden "Utvidelser", deaktiver og avinstaller UpdraftPlus, og prøv så igjen.

en: (current version)
nb_NO: (nåværende versjon)

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
nb_NO[0]: Filen %s har et merke byte-rekkefølge (BOM) i starten.
nb_NO[1]: Filene %s har et merke for byte-rekkefølge (BOM) starten.

en: press here
nb_NO: trykk her

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
nb_NO: Engangspassord (se din OTP-app for å få dette passordet)

en: Forgotten your details?
nb_NO: Glemt dine detaljer?

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
nb_NO: Har du ennå ikke en konto (den er gratis)? Gå og skaff deg en!

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
nb_NO: Koble til med din UpdraftPlus.com-konto

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
nb_NO: For fremtidig kontroll av alle dine UpdraftCentral-tilkobliger, gå til fanen Avanserte verktøy.

en: You can also close this wizard.
nb_NO: Du kan også luke denne veiviseren.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
nb_NO: Du må lese og godta databeskyttelses- og personvernerklæringen for UpdraftCentral Cloud før du kan fortsette.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
nb_NO: Vennligst vent mens du blir omdirigert til UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
nb_NO: Vennligst vet mens systemet genererer og registrerer en krypteringsnøkkel for ditt nettsted hos UpdraftCentral Cloud.

en: Perhaps you would want to login instead.
nb_NO: Kanskje du ønsker å logge inn i stedet.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
nb_NO: Problemer med å koble til? Prøv å bruke en alternativ metode under avanserte sikkerhetsalternativer.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
nb_NO: En e-post er nødvendig og må være på et gyldig format.

en: Both email and password fields are required.
nb_NO: Både e-post og passordfelt er nødvendig.

en: Registration successful.
nb_NO: Registrering utført.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
nb_NO: Vennligst følg denne lenken for å åpne %s i en ny fane.

en: Login successful.
nb_NO: Innlogging utført.

en: UpdraftCentral Cloud
nb_NO: UpdraftCentral nettsky

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
nb_NO: Velg de fjernlagringsstedene du ønsker å laste opp dette sikkerhetskopisettet til

en: Upload backup
nb_NO: Last opp sikkerhetskopi

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
nb_NO: Etter å ha trykket denne knappen kan du velge hvor sikkerhetskopien skal lastes opp, fra en liste over dine, for tiden, lagrede eksterne lagringsplasser

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
nb_NO: Vennligst angi mappenavnet i Microsoft OneDrive, ikke URL-en.

en: (already uploaded)
nb_NO: (allerede lastet opp)

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
nb_NO: Du må velge minst én ekstern lagringsplass å laste opp dette sikkerhetskopi-settet til.

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
nb_NO: Lokal opplasting av sikkerhetskopi har startet. Vennligst sjekk loggfilen for å se fremdriften.

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
nb_NO: Er du sikker på at du for alltid vil avvise nyheter fra UpdraftPlus?

en: Dismiss all UpdraftPlus news
nb_NO: Avvis alle nyheter fra UpdraftPlus

en: UpdraftPlus News
nb_NO: Nyheter fra UpdraftPlus

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
nb_NO: Kommandoer til WP-CLIfor å ta, liste ut og slette sikkerhetskopier.

en: WP-CLI support
nb_NO: WP-CLI-støtte

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
nb_NO: Interessert i å vite mer om din passordsikkerhet på UpdraftPlus.com? Les om det her.

en: Only email the database backup
nb_NO: Send bare sikkerhetskopien av databasen på epost

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
nb_NO: er en svært effektiv måte å behandle, oppdatere og sikkerhetskopiere mange nettsteder fra ett sted.

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
nb_NO: Lad opp og sikre ditt WordPress-nettsted med våre andre topp-utvidelser:

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
nb_NO: Takk for at du installerte UpdraftPlus!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
nb_NO: Denne funksjonaliteten er deaktivert av nettstedsadministratoren.

en: Failed to read from the working directory.
nb_NO: Mislyktes i å lese fra fjern-mappen.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
nb_NO: Fant ingen manifest-fil i sikkerhetskopien.

en: Failed to read the manifest file from backup.
nb_NO: Kunne ikke lese manifest-filen fra sikkerhetskopien.

en: (Nothing has been logged yet)
nb_NO: (Intet er logget ennå)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
nb_NO: Pass på at du er logget på riktig konto før du fortsetter.

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
nb_NO: Fjernlager-metode og instans-ID er nødvendig for autensering.

en: authentication error
nb_NO: autenseringsfeil

en: Currently disabled
nb_NO: For øyeblikket deaktivert

en: Currently enabled
nb_NO: For øyeblikket aktivert

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
nb_NO: Hvis du har kjøpt fra UpdraftPlus.com, følg denne lenken til installasjonsveiledningen (spesielt trinn 1).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
nb_NO: Du bruker for øyeblikket den gratis versjonen av UpdraftPlus.

en: Get it here
nb_NO: Få den her

en: remote site
nb_NO: eksterne nettsteder

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
nb_NO[0]: Forespurt tabellkollering (%1$s) er ikke til stede - endring til %2$s.
nb_NO[1]: Forespurte tabellkollasjoner (%1$s) er ikke til stede - endring til %2$s.

en: Your chosen replacement collation
nb_NO: Din valgte erstatningskollasjon

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
nb_NO: Du kan velge en annen passende sortering i stedet og fortsette med restaureringen (på egen risiko).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
nb_NO[0]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke samlingen (%s) som brukes i databasen som du prøver å importere.
nb_NO[1]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke flere samlinger (%s) som brukes i databasen som du prøver å importere.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
nb_NO: URL for nettstedet til ditt UpdraftCentral dashboard

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
nb_NO: Skriv inn nettadressen der din egen installerte versjon av UpdraftCentral er plassert:

en: A website where you have installed %s
nb_NO: Et nettsted der du har installert %s

en: Self-hosted dashboard
nb_NO: Egen-hostet kontrollpanel

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
nb_NO: På ditt UpdraftCentral dashboard bør du trykke på "Add Site" -knappen og deretter lime inn nøkkelen.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
nb_NO: Forespurt tabellkaraktersett (%s) er ikke tilstede - endring til %s.

en: Your chosen character set to use instead:
nb_NO: Ditt valgte tegnsett som skal brukes i stedet:

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
nb_NO: Du kan velge et annet passende tegnsett i stedet og fortsette med restaureringen på egen risiko.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
nb_NO[0]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke tegnsettet (%s) som du prøver å importere.
nb_NO[1]: Databaseserveren som dette WordPress-nettstedet kjører på støtter ikke tegnsettene (%s) som du prøver å importere.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
nb_NO: Så lenge webverten din tillater http (dvs. ikke-SSL-tilgang) eller vil sende forespørsler til https (som nesten alltid er tilfelle), er dette ikke noe problem. Hvis det ikke er satt opp, bør du sette det opp, eller bruke %s slik at ikke-https-linkene automatisk skiftes ut.

en: the migrator add-on
nb_NO: migrator-tillegget

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
nb_NO: Denne restaureringen vil fungere hvis du fortsatt har et SSL-sertifikat (det vil si kan bruke https) for å få tilgang til nettstedet. Ellers vil du bruke %s til å søke / erstatte nettstedadressen, slik at nettstedet kan besøkes uten https.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
nb_NO: Dette sikkerhetskopien er fra dette nettstedet, men på tidspunktet for sikkerhetskopien brukte du %s, mens nettstedet nå bruker %s.

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s). This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
nb_NO: Nettstedadressen i sikkerhetskopisettet (%s) er litt annerledes enn den for nettstedet nå (%s). Dette forventes ikke å være et problem for å gjenopprette nettstedet, så lenge besøk til den tidligere adressen fortsatt kommer til nettstedet.

en: Create another key
nb_NO: Opprett en ny nøkkel

en: UpdraftCentral dashboard connection details
nb_NO: UpdraftCentral dashboard tilkoblingsdetaljer

en: Next
nb_NO: Neste

en: an account
nb_NO: en konto

en: i.e. if you have %s there
nb_NO: altså hvis du har %s der

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
nb_NO: Koble dette nettstedet til et UpdraftCentral dashbord funnet på ...

en: Manage existing keys (%d)...
nb_NO: Administrer eksisterende nøkler (%d) ...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
nb_NO: Det er ingen UpdraftCentral dashboard som for øyeblikket kan kontrollere dette nettstedet.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
nb_NO: Du kan nå kontrollere dette nettstedet via ditt UpdraftCentral dashbord på %s.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
nb_NO: Detaljert instruksjon for dette finner du på %s

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
nb_NO: Du må nå kopiere nøkkelen under og skrive den inn på din %s.

en: UpdraftCentral key created successfully
nb_NO: UpdraftCentral-nøkkel opprettet

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
nb_NO: Oppgi en gyldig URL, for eksempel http://example.com

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
nb_NO: Vennligst skriv inn URL der ditt UpdraftCentral dashboard er.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
nb_NO: Hvis du vil de-autorisere UpdraftPlus (alle områder) fra å få tilgang til Google Disk, følger du denne koblingen til innstillingene for Google-kontoen din.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
nb_NO: Følg denne lenken for å fjerne disse innstillingene for %s.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
nb_NO: PHP fatal error (%s) har oppstått: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
nb_NO: PHP exception (%s) har oppstått: %s

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
nb_NO: Feil: Den valgte filen er skadet. Vennligst velg en gyldig UpdraftPlus eksportfil.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
nb_NO: Dine innstillinger ble ikke lagret. Oppdater siden og prøv igjen

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
nb_NO: UpdraftPlus ser ut til å ha blitt oppdatert til versjon (%s), som er en annen enn versjonen som kjørte når denne innstillingssiden ble lastet. Vennligst oppfrisk innstillingssiden før du forsøker lagre innstillinger.

en: archive
nb_NO: arkiv

en: WordPress Core
nb_NO: WordPress-kjernen

en: Extra database
nb_NO: Ekstra database

en: Press here to download or browse
nb_NO: Trykk her for å laste ned eller bla gjennom

en: Error: invalid path
nb_NO: Feil: Ugyldig bane

en: An error occurred when fetching storage module options:
nb_NO: Det oppsto en feil ved henting av lagringsmodulen:

en: Loading log file
nb_NO: Laster loggfil

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
nb_NO: Kan ikke laste ned filen. Dette kan skyldes en timeout. Det er best å laste ned zip-filen til datamaskinen.

en: Search
nb_NO: Søk

en: Select a file to view information about it
nb_NO: Velg en fil for å vise informasjon om dette

en: Browsing zip file
nb_NO: Bla gjennom zip-filer

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
nb_NO: Med UpdraftPlus Premium kan du laste ned individuelle filer direkte herfra.

en: Browse contents
nb_NO: Bla gjennom innhold

en: Skipped tables:
nb_NO: Hoppet over følgende tabeller:

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
nb_NO: Denne database backupen har følgende WordPress-tabeller ekskludert: %s

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
nb_NO: Med UpdraftPlus Premium kan du velge å sikkerhetskopiere tabeller som ikke tilhører WordPress, sikkerhetskopiere bare spesifikke tabeller og sikkerhetskopiere også andre databaser.

en: All WordPress tables will be backed up.
nb_NO: Alle WordPress-tabellene vil bli sikkerhetskopiert.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
nb_NO: Mer informasjon kan finnes i nettleserens Javascript-konsoll og i serverens PHP-logger.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
nb_NO: At du prøver å laste opp en zip-fil som tidligere er laget av UpdraftPlus.

en: The available memory on the server.
nb_NO: Tilgjengelige minnet på serveren.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
nb_NO: Enhver innstilling i din .htacess eller web.config-fil som påvirker maksimal opplastings eller innsendingsstørrelse.

en: The file failed to upload. Please check the following:
nb_NO: Filen kunne ikke lastes opp. Vennligst sjekk følgende:

en: HTTP code:
nb_NO: HTTP-kode:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
nb_NO: Du har valgt å sikkerhetskopiere en database, men ingen tabeller er valgt

en: Find out more
nb_NO: Finn ut mer

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
nb_NO: UpdraftPlus har sitt eget innebygde lagringsalternativ, som tilbyr en problemfri måte å laste ned, lagre og behandle alle dine sikkerhetskopier fra ett sted.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
nb_NO: Lås ned tilgangen til UpdraftPlus med et passord slik at du kan velge hvilke administratorer som har tilgang til sikkerhetskopier.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
nb_NO: Enkelte sikkerhetskopieringsutvidelser kan ikke legge tilbake en sikkerhetskopi, så Premium lar deg gjenopprette sikkerhetskopier fra andre utvidelser.

en: Importer
nb_NO: Importør

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
nb_NO: Rydd opp for dine klienter og fjern all reklame for våre andre produkter.

en: No ads
nb_NO: Ingen reklame

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
nb_NO: Sofistikert rapportering av muligheter for sending av e-post.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
nb_NO: Krypter din sensitive database (f.eks kundeinformasjon og passord). Sikkerhetskopier også ekstern database.

en: More database options
nb_NO: Flere alternativer for database

en: Set exact times to create or delete backups.
nb_NO: Angi eksakt tid for å opprette eller slette sikkerhetskopier.

en: Backup time and scheduling
nb_NO: Tid for sikkerhetskopiering og planlegging

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
nb_NO: Sikkerhetskopier WordPress multisite (dvs. nettverk), sikkert.

en: Network / multisite
nb_NO: Nettverk / multisite

en: Network and multisite
nb_NO: Nettverk og multisite

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
nb_NO: Sikkerhetskopier WordPress-kjernen og ikke-WP filer og databaser.

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
nb_NO: Sikkerhetskopierer automatisk ditt nettsted like før enhver oppdatering av utvidelser, temaer og WordPress-kjernen.

en: Pre-update backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering rett før oppdateringer

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
nb_NO: Tilbyr eksperthjelp og kundestøtte fra utviklerne når du trenger det.

en: Fast, personal support
nb_NO: Rask, personlig brukerstøtte

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
nb_NO: UpdraftPlus Migrator kloner ditt WordPress-nettsted og flytter det til et nytt domene, direkte og enkelt.

en: Cloning and migration
nb_NO: Kloning og flytting

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
nb_NO: Få forbedrede versjoner av de gratis fjernlagringsalternativene (Dropbox, Google Drive og S3) og også flere fjernlagringsalternativer som OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV og flere med UpdraftPlus Premium.

en: Additional and enhanced remote storage locations
nb_NO: Ytterligere og forbedrede fjernlagrings-steder

en: Additional storage
nb_NO: Tilleggslagring

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
nb_NO: For å unngå trusler som rammer hele serveren bør du alltid sikkerhetskopiere til fjernlager i nettskyen. Gratisversjonen av UpdraftPlus inkluderer Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace og flere.

en: Backup to remote storage locations
nb_NO: Backup til eksterne lagringsplasser

en: Remote storage
nb_NO: Eksterne lagringsplasser

en: Upgrade now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Installed
nb_NO: Installert

en: UpdraftPlus Tour
nb_NO: Omvisning i UpdraftPlus

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
nb_NO: Anbefalt: optimaliser din databasen med WP-Optimize.

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
nb_NO: Eter at du har sikkerhetskopiert din database anbefaler vi at du installerer vår utvidelse WP-Optimize for å strømlinjeforme den for bedre nettstedsytelse.

en: Trash
nb_NO: Søppel

en: Hold or Unapprove
nb_NO: Behold eller opphev godkjenning

en: Approve
nb_NO: Godkjenn

en: Comments
nb_NO: kommentarer

en: notice image
nb_NO: merknadsbilde

en: Go there
nb_NO: Gå dit

en: Sign up
nb_NO: Registrer deg

en: Get Premium
nb_NO: Skaff Premium

en: Review UpdraftPlus
nb_NO: Vurder UpdraftPlus

en: Get UpdraftCentral
nb_NO: Skaff deg UpdraftCentral

en: To benefit, use this discount code:
nb_NO: For å dra nytte av dette, bruk denne rabattkoden:

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
nb_NO: UpdraftPlus-bloggen - hold deg oppdatert om nyheter og tilbud

en: UpdraftPlus Newsletter
nb_NO: UpdraftPlus Nyhetsbrev

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
nb_NO: Kontroller alle dine WordPress-installasjoner fra ett sted ved hjelp av UpdraftCentral sin fjernadministrasjon av nettsteder!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
nb_NO: Bruker du UpdraftPlus på flere nettsteder?

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
nb_NO: UpdraftCentral en et svært effektiv måte å behandle, oppdatere og sikkerhetskopiere flere nettsteder fra ett sted.

en: Introducing UpdraftCentral
nb_NO: Introduserer UpdraftCentral

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
nb_NO: Kopier øyeblikkelig ditt nettsted til et annet domene. Inkluderer verktøy for søk-og-erstatt i databaseoppføringer.

en: easily migrate or clone your site in minutes
nb_NO: flytt eller klon ditt nettsted på minutter

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
nb_NO: Legg til SFTP for å sende dine data sikkert, lås innstilinger og krypter dine sikkerhetskopier av databasen for ekstra sikkerhet.

en: secure your backups
nb_NO: sikre dine sikkerhetskopier

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
nb_NO: Sikre flernettstedsinstallasjoner, avansert rapportering av myre mer.

en: advanced options
nb_NO: avanserte alternativer

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
nb_NO: Utvidete lagringsalternativer for Dropbox, Google Drive og S3. Pluss mange flere alternativer.

en: enhanced remote storage options
nb_NO: utvidete fjernlagringsalternativer

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
nb_NO: Den sikreste og praktiske sted å å lagre dine sikkerhetskopier.

en: UpdraftVault storage
nb_NO: UpdraftVault lagring

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
nb_NO: Dra nytte av profesjonell, rask og vennlig hjelp når du trenger det med Premium.

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
nb_NO: Prøv så ut vårt tillegg "Migrator" som kan utføre flytting direkte nettsted-til-nettsted. Etter å ha brukt det én gang vil du ha spart inn innkjøpsprisen sammenliknet med tiden som trengs for å kopiere et nettsted for hånd.

en: Apache modules
nb_NO: Apache-moduler

en: Backup of: %s
nb_NO: Sikkerhetskopi av: %s

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
nb_NO: Din database-bruker har ikke tillatelse til å slette tabeller. Vi vil forsøke å gjenopprette ved ganske enkelt å tømme tabellene. Dette skulle virke så lenge du gjenoppretter fra samme WordPress-versjon med samme databasestruktur (%s)

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
nb_NO: Din database.bruker har ikke tillatelse til å oprete tabeller. Vi vilforsøke å gjenopprette ved ganske enkelt å tømme tabellene. Dette skulle virke så lenge du a) gjenoppretter fra samme WordPress-versjon med samme databasestruktur og b) Din importerte databse inneholder ikke tabeller som ikke allerede finnes på import-nettstedet.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
nb_NO: Hvis ikke vil du måtte enten fjerne data fra denne tabellen eller kontakte din nettvert eller ditt webhotell for å be om flere ressurser.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
nb_NO: Du har valgt et fjernlagringsalternativ som har et autoriseringstinn for å kunne fullføres:

en: Remote storage authentication
nb_NO: Autorisasjon for fjernlagring

en: Remote files deleted:
nb_NO: Eksterne filer slettet:

en: Local files deleted:
nb_NO: Lokale filer slettet:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
nb_NO: Følg denne lenken for å gi tilgang til din konto %s (du vil ikke kunne sikkerhetskopiere til %s uten det).

en: remote files deleted
nb_NO: eksterne filer slettet

en: template not found
nb_NO: mal ikke funnet

en: Processing table (%s)
nb_NO: Behandler tabell (%s)

en: %s de-authentication
nb_NO: %s av-autensering

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
nb_NO: Du må legge til følgende som den autoriserte redigerings-URLpå ditt Dropbox-kontrollpanel (under "API-innstillinger") når du blir bedt om det.

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
nb_NO: UpdraftCentral tillater deg kontroll over alle dine WordPress-nettsteder (inkludert behandling av sikkerhetskopier og oppdateringer) fra et sentralt kontrollpanel.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
nb_NO: Lås tilgangen til innstillingene for UpdraftPlus

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For muligheten til å flytte nettsteder, oppgrader til UpdraftPlus Premium.

en: Site size
nb_NO: Størrelse på nettsted

en: Search / replace database
nb_NO: Søk / erstatt database

en: Lock settings
nb_NO: Lås innstillinger

en: Site information
nb_NO: Informasjon om nettstedet

en: Complete
nb_NO: Komplett

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
nb_NO: Denne klienten har blitt slettet fra API-konsollet i Google Drive. Vennligst lag et nytt Google Drive-prosjekt og koble til på nytt med UpdraftPlus.

en: %s add-on not found
nb_NO: %s add-on ikke funnet

en: Import settings
nb_NO: Importer innstillinger

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
nb_NO: Du kan også importere tidligere eksporterte innstillinger. Dette verktøyet vil erstatte alle dine lagrede innstillinger.

en: Export settings
nb_NO: Eksporter innstillinger

en: including any passwords
nb_NO: inkludert eventuelle passord

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
nb_NO: Her kan du eksportere dine innstillinger for UpdraftPlus (%s), enten for å bruke dem på et annet nettsted eller for å ha som en sikkerhetskopi. Dete verktøyet vil eksportere det som er nåværende innstillinger i fanen for innstillinger.

en: Export / import settings
nb_NO: Eksporter / importer innstillinger

en: or to restore manually
nb_NO: eller å gjenopprette manuelt

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
nb_NO: Dette gjør tidsavbrudd mer sannsynlig. Du anbefales å skru av safe_mode eller å gjenopprette bareen ting av gangen.

en: To fix this problem go here.
nb_NO: Trykk her for å rette dette problemet

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
nb_NO: OptimizePress 2.0 koder sitt innhold slik at søk/erstatt ikke virker.

en: Do you want to carry out the import?
nb_NO: Ønsker du å fortsette med importen?

en: Which was exported on:
nb_NO: Som var eksportert den:

en: This will import data from:
nb_NO: Dette vil importere data fra:

en: Importing...
nb_NO: Importerer...

en: You have not yet selected a file to import.
nb_NO: Du har ikke valgt noen fil å importere.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
nb_NO: Din eksportfil vil bli laget ut fra dine nå viste innstillinger, ikke fra de lagrede.

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
nb_NO: AWS-adgangskoden ser ut til å være feil. (Riktig %s adgangsnøkkel starter med "AK")

en: Backup using %s?
nb_NO: Sikkerhetskopiere med %s?

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
nb_NO: Ingen innstillinger ble funnet - vennligst gå til Innstillinger-fanen og kontroller innstillingene dine.

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
nb_NO: Dette er nyttig hvis webserveren ikke kan kontaktes med innkommende trafikk av dette nettstedet (f.eks. er dette tilfellet dersom dette nettstedet ligger offentlig på Internett, men UpdraftCentral-kontrollpanelet er på localhost eller på et intranett, eller om dette nettstedet har en utgående brannmur), eller hvis kontrollpanel-nettstedet ikke har et SSL-sertifikat .

en: More information...
nb_NO: Mer informasjon...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
nb_NO: Bruk den alternative metoden for å opprette en kobling til kontrollpanelet.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
nb_NO: Kunne ikke åpne mappe (sjekk filrettighetene og eierskap): %s

en: slower, strongest
nb_NO: tregere, sterkest

en: recommended
nb_NO: anbefalt

en: faster (possibility for slow PHP installs)
nb_NO: raskere (mulighet for trege PHP-installasjoner)

en: easy to break, fastest
nb_NO: lett å bryte, raskest

en: Encryption key size:
nb_NO: Størrelse på krypteringsnøkkel:

en: Key size: %d bits
nb_NO: Nøkkelstørrelse: %d bits

en: Public key was sent to:
nb_NO: Offentlig nøkkel ble sendt til:

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
nb_NO: Dette er noen ganger forårsaket av en brannmur - prøv å slå av SSL i ekspertinnstillingene, og test på nytt.

en: login
nb_NO: Logg inn

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere typisk har en størrelsesgrense, vanligvis rundt %s MB. Sikkerhetskopier større enn slike grenser vil trolig ikke komme frem.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
nb_NO: UpdraftCentral (fjernkontroll)

en: View recent UpdraftCentral log events
nb_NO: Vis siste loggede hendelser på UpdraftCentral

en: Enter any description
nb_NO: Skriv inn en beskrivelse

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Delete...
nb_NO: Slett...

en: Created:
nb_NO: Opprettet:

en: Access this site as user:
nb_NO: Få tilgang til dette nettstedet som bruker:

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Key description
nb_NO: Nøkkelbeskrivelse

en: An invalid URL was entered
nb_NO: En ugyldig URL ble oppgitt

en: Close...
nb_NO: Lukk...

en: This connection appears to already have been made.
nb_NO: Denne tilkoblingen ser ut til allerede å ha vært laget.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne lenken i den samme nettleseren og innloggingssesjon som du laget nøkkelen i.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
nb_NO: Du må besøke denne URL-en i samme nettleser og innloggingssesjon du lagde nøkkelen i.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
nb_NO: Du er ikke logget inn på dette WordPress-nettstedet i din nettleser.

en: The key referred to was unknown.
nb_NO: Nøkkelen var ukjent.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
nb_NO: En ny UpdraftCentral-tilkobling har ikke blitt opprettet.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
nb_NO: En UpdraftCentral tilkobling har blitt vellykket opprettet

en: UpdraftCentral Connection
nb_NO: UpdraftCentral-tilkobling

en: Cloud Files
nb_NO: Sky-filer

en: (tap on an icon to select or unselect)
nb_NO: (trykk på et ikon for å velge eller fravelge)

en: The given file was not found, or could not be read.
nb_NO: Den angitte filen ble ikke funnet, eller kunne ikke leses.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
nb_NO: Du bør lagre dine endringer for å sikre at de blir brukt for å lage din sikkerhetskopi.

en: Please enter a valid URL
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig URL

en: Fetching...
nb_NO: Henter...

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Dine innstillinger er lagret.

en: Total backup size:
nb_NO: Total størrelse av sikkerhetskopi:

en: these backup sets
nb_NO: disse sikkerhetskopi-settene

en: this backup set
nb_NO: dette sikkerhetskopi-settet

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
nb_NO: Vi ba om å slette filen, men kunne ikke forstå serverens svar

en: Saving...
nb_NO: Lagrer …

en: %s per year
nb_NO: %s pr år

en: or (annual discount)
nb_NO: eller (årlig rabatt)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
nb_NO: Ingen Vault-tilkobling ble funnet for dette nettstedet (har den flyttet?). Vennligst koble fra og koble til igjen.

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
nb_NO: En nøkkel ble laget, men forsøket på å registrere den hos %s lyktes ikke - vennligst forsøk igjen senere.

en: The backup was aborted by the user
nb_NO: Sikkerhetskopieringen ble avbrutt av brukeren

en: stop
nb_NO: stoppe

en: The backup has finished running
nb_NO: Sikkerhetskopien er fullført

en: reset
nb_NO: Tilbakestill

en: calculate
nb_NO: beregne

en: Uploads URL:
nb_NO: URL for opplastinger:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
nb_NO: For å importere et vanlig WordPress-nettsted inn i en flernetstedsinstallasjon krever %s.

en: Please read this link for important information on this process.
nb_NO: Vennligst les denne lenken for viktig informasjon om denne prosessen.

en: It will be imported as a new site.
nb_NO: Det vil bli importert som et nytt nettsted.

en: Call WordPress action:
nb_NO: Kall WordPress-handling:

en: Dismiss
nb_NO: Avbryt

en: Please fill in the required information.
nb_NO: Vennligst fyll ut den nødvendige informasjonen.

en: (when decrypted)
nb_NO: (når dekryptert)

en: %s checksum: %s
nb_NO: %s sjekksum: %s

en: Size: %s MB
nb_NO: Størrelse: %s MB

en: External database (%s)
nb_NO: Ekstern database (%s)

en: files: %s
nb_NO: filer: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
nb_NO: Hopper over: Dette arkivet var allerede lagt tilbake.

en: Uploaded to:
nb_NO: Lastet opp til:

en: File Options
nb_NO: Filalternativer

en: Database backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopi av database

en: Files backup schedule
nb_NO: Tidsplan for sikkerhetskopi av filer

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
nb_NO: Du vil måtte gjøre alle dine innstillinger på nytt. Du kan også gjøre dette før du deaktiverer/avinstallerer UpdraftPlus, om du ønsker det.

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
nb_NO: Denne knappen vil slette alle innstillingene til UpdraftPlus og fremdrifts-informasjonen for sikkerhetskopier som alt er i gang (men ikke noen av dine eksisterende nettsky-lagrede sikkerhetskopier).

en: Check out UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Prøv UpdraftPlus Vault.

en: Not got any remote storage?
nb_NO: Har du ikke noen fjernlagringsmuligheter?

en: settings
nb_NO: innstillinger

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
nb_NO: Sikkerhetskopien vil ikke bli sendt til noe fjernlager - intet har blitt lagret i %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
nb_NO: Dine lagrede innstillinger vil også påvirke hva som sikkerhetskopieres - f.eks utelukkede filer.

en: Include your files in the backup
nb_NO: Inkluder dine filer i sikkerhetskopien

en: Continue restoration
nb_NO: Fortsett gjenoppretting

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
nb_NO: Du har en uferdig gjenopprettingsoperasjon som startet for %s siden.

en: Unfinished restoration
nb_NO: Uferdig gjenoppretting

en: %s minutes, %s seconds
nb_NO: %s minutter, %s sekunder

en: Backup Contents And Schedule
nb_NO: Sikkerhetskopier innhold og tidsplan

en: Premium / Extensions
nb_NO: Premium / Tillegg

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
nb_NO: Tilstrekkelig informasjon om den pågående gjenopprettingen ble ikke funnet.

[ctx: (verb)]
en: Download
nb_NO: Last ned

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
nb_NO: Du har valgt å sikkerhetskopiere filer, men ingen fil-grupper er valgt

en: Extensions
nb_NO: Tillegg

en: Advanced Tools
nb_NO: Avanserte verktøy

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
nb_NO: For å fullføre din flytting/kloning, bør du nå logge inn på det andre nettstedet og gjenopprette sikkerhetskopisettet.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
nb_NO: Du må kopiere og lime inn denne nøkkelen nå - den kan ikke vises igjen.

en: Key created successfully.
nb_NO: Nøkkel laget.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
nb_NO: Denne sikkerhetskopierigsmappen er ikke skrivbar (eller diskplassen er oppbrukt) - sikkerhetskopieringen av databasen forventes å feile snart.

en: required for some remote storage providers
nb_NO: nødvendig for noen fjernlager-tilbydere

en: Not installed
nb_NO: Ikke installert

en: the options table was not found
nb_NO: tabellen options ble ikke funnet

en: no options or sitemeta table was found
nb_NO: ingen tabell for options eller sitemeta ble funnet

en: The database backup appears to have failed
nb_NO: Sikkerhetskopien av databasen ser ut til å være mislykket

en: or to configure more complex schedules
nb_NO: eller å konfigurere mer komplekse planer

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å fjerne %s fra UpdraftPlus?

en: Deselect
nb_NO: Fravelg

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Actions upon selected backups
nb_NO: Handlinger på valgte sikkerhetskopier

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
nb_NO: Trykk her for å kikke inn i dine fjernlagringsmetoder etter eksisterende sikkerhetskopisett (fra ethvert nettsted, om de er lagret i den samme mappen).

en: Backup sets removed:
nb_NO: Sikkerhetskopi-sett fjernet:

en: Processing...
nb_NO: Behandler...

en: For backups older than
nb_NO: For sikkerhetskopier eldre enn

en: week(s)
nb_NO: uke(r)

en: hour(s)
nb_NO: time(r)

en: day(s)
nb_NO: dag(er)

en: in the month
nb_NO: i måneden

en: day
nb_NO: dag

note: Author of the plugin
en: UpdraftPlus.Com, DavidAnderson
nb_NO: UpdraftPlus.com, DavidAnderson

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
nb_NO: Sikkerhetskopier og gjenopprett: Ta sikkerhetskopier lokalt eller kopier til Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV og e-post etter automatiske planer.

note: Plugin Name of the plugin
en: UpdraftPlus - Backup/Restore
nb_NO: UpdraftPlus - Sikkerhetskopi/Gjenoppretting

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
nb_NO: Du har ikke fullstendig installert UpdraftPlus - vennligst avinstaller og installer den igjen. Mest trolig støtte WordPress på en feil under kopiering av filene til utvidelsen.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
nb_NO: Tabellprefikset har blitt forandret. Endrer %s felter tilsvarende:

en: Too many database errors have occurred - aborting
nb_NO: For mange databasefeil har forekommet - avbryter

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
nb_NO: For å benytte denne sikkerhetskopien må databaseserveren støtte tegnsettet %s.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
nb_NO: Denne databasen må utplasseres på MySQL-versjon %s eller nyere.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
nb_NO: Dette problemet er forårsaket av forsøk på å gjenopprette en database på en veldig gammel MySQL-versjon som ikke er kompatibel med kilde-databasen.

en: the database query being run was:
nb_NO: databasespørringen som ble kjørt var:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
nb_NO: En feil (%s) oppstod:

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
nb_NO: En SQL linje som er større en maksimal pakkestørrelse (og som samtidig ikke kan splittes) ble funnet. Denne linjen vil ikke bli prosessert og blir dermed utelatt: %s

en: will restore as:
nb_NO: vil gjenopprettes som:

en: Restoring table: %s
nb_NO: Gjenoppretter tabell: %s

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
nb_NO: Tabellmotoren %s er ikke tilgjengelig; bytter til MyISAM.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
nb_NO: Det oppstod en feil på den første %s kommandoen - avbryter kjøring

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
nb_NO: Linjen er splittet for å forhindre at maksimum pakkestørrelse overstiges.

en: Old table prefix:
nb_NO: Gammelt tabellprefiks:

en: Content URL:
nb_NO: Innholds-URL:

en: Site home:
nb_NO: Nettstedets hjemmeside:

en: Backup created by:
nb_NO: Sikkerhetskopi opprettet av:

en: Failed to open database file
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen

en: Failed to find database file
nb_NO: Klarte ikke finne databasefilen

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
nb_NO: «safe_mode» er aktivert i serverens PHP-installasjon. Det gjør at tidsavbrudd vil inntreffe oftere. Hvis det skjer, må du manuelt gjenopprette databasefilene med phpMyAdmin eller andre metoder.

en: Please supply the requested information, and then continue.
nb_NO: Vennligst oppgi informasjonen det spørres etter.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
nb_NO: Du må slå på %s for at de pene permalenkene dine – for eks. %s – skal fungere

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
nb_NO: Du bruker %s webserver, men det ser ikke ut som du har %s modulen lastet.

en: Files found:
nb_NO: Fant følgende filer:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
nb_NO: Fant ikke Wordpress-mappen wp-content i denne zip-filen.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
nb_NO: UpdraftPlus kan ikke håndtere denne typen sikkerhetskopi.

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
nb_NO: Mapper fra en tidligere gjenoppretting ble funnet (vennligst benytt "Slett gamle mapper" knapper for å slette de før du prøver på nytt): %s

en: file
nb_NO: fil

en: folder
nb_NO: mappe

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke å opprette en %s i innholdsmappen din. Vennligst se over filtillatelsene dine og aktivér skrivetilgang. (%s)

en: The directory does not exist
nb_NO: Biblioteket finnes ikke

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
nb_NO: Klarte ikke skrive ut den dekrypterte databasen til filsystemet.

en: Failed to create a temporary directory
nb_NO: Klarte ikke opprette en midlertidig mappe.

en: Failed to unpack the archive
nb_NO: Klarte ikke pakke ut arkivet

en: Failed to delete working directory after restoring.
nb_NO: Klarte ikke slette arbeidsmappen etter gjenopprettingen.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
nb_NO: Kan ikke flyttte filene på plass. Sjekk dine fil tillatelser.

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
nb_NO: Klarer ikke å flytte nye filer på plass. Sjekk wp-content/upgrade mappen.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
nb_NO: Du bør sjekke fil-tillatelsene i WordPress-installasjonen din.

en: Could not move old files out of the way.
nb_NO: Klarer ikke å flytte gamle data.

en: Cleaning up rubbish...
nb_NO: Rydder opp...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
nb_NO: Gjenoppretter databasen. På større nettsteder kan dette ta lang tid. Hvis gjenopprettingen får tidsavbrudd bør du benytte en annen metode, som for eksempel phpMyAdmin.

en: Moving unpacked backup into place...
nb_NO: Flytter oppakket sikkerhetskopi til riktig sted...

en: Moving old data out of the way...
nb_NO: Flytter gamle data...

en: Database successfully decrypted.
nb_NO: Databasen ble dekryptert.

en: Decrypting database (can take a while)...
nb_NO: Dekrypterer database. Dette kan ta en stund...

en: Unpacking backup...
nb_NO: Pakker opp sikkerhetskopi...

en: Copying this entity failed.
nb_NO: Klarte ikke kopiere enheten.

en: Backup file not available.
nb_NO: Sikkerhetskopien er ikke tilgjengelig.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
nb_NO: UpdraftPlus klarer ikke gjenopprette denne typen enhet direkte. Den må gjenopprettes manuelt.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
nb_NO: (Dette gjelder alle utvidelser for sikkerhetskopiering med mindre de eksplisitt har blitt kodet med kompatibilitet for nettverk).

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
nb_NO: Hvis du ikke oppgraderer UpdraftPlus, har <strong>enhver</strong> nettstedsadministrator som kan endre utvidelsens innstillinger for sikkherhetskopierng (og dermed tilgang til data, inkludert passord, fra) og gjenoppretting (inkludert de med tilpassetde endringer, f.eks endrede passord)  i <strong>hele nettverket</strong>.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
nb_NO: Dette er en flernettstedsinstallasjon (nettverk) av WordPress.

en: UpdraftPlus warning:
nb_NO: Advarsel:

en: UpdraftPlus Backups
nb_NO: Sikkerhetskopiering

en: follow this link to get it
nb_NO: følg denne linken for å kjøpe den

en: %s support is available as an add-on
nb_NO: Støtte for %s er tilgjengelig i en tillegsmodul

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
nb_NO: Du har ikke %s-utvidelsen installert. Hent den på %s.

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: Din e-postadressen og ditt passord ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus.com

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
nb_NO: Du skrev inn en epostadresse som ikke ble gjenkjent av UpdraftPlus.com.

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
nb_NO: Om du har glemt ditt passord går du du hit for å endre ditt passord på updraftplus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
nb_NO: E-postadressen er riktig, men passordet ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus.com.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
nb_NO: UpdraftPlus.com returnerte et svar, men det var ikke mulig å forstå det.

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
nb_NO: Du har for tiden ikke noe ledig plass på UpdraftPlus Vault

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
nb_NO: UpdraftPlus.com sendte tilbake et svar som vi ikke kunne forstå (data: %s)

en: To remove the block, please go here.
nb_NO: For å fjerne blokkeringen, gå hit.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
nb_NO: Det betyr sannsynligvis at du deler webserver med en hacket nettsted som har blitt benyttet i tidligere angrep.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
nb_NO: Det ser ut til at IP-adressen til webserveren din, %s, er blokkert.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
nb_NO: UpdraftPlus.com avbrøt tilkoblingsforsøket. Årsaken er «ingen tilgang».

en: You need to supply both an email address and a password
nb_NO: Du må oppgi både en epostadresse og et passord.

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
nb_NO: En ukjent feil oppstod ved forsøk på å koble til UpdraftPlus.com

en: Refresh current status
nb_NO: Oppfrisk nåværende status

en: Get more quota
nb_NO: Få mer plass

en: Current use:
nb_NO: Nåværende bruk:

en: You can get more quota here
nb_NO: Du kan få mer plass her

en: Quota:
nb_NO: Lagringsplass:

en: Vault owner
nb_NO: Eier av hvelvet

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
nb_NO: Godt gjort - det er ikke noe mer som trengs å sette opp.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Dette nettstedet er <strong>koblet</strong> til UpdraftPlus Vault.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
nb_NO: Du er <strong>ikke koblet</strong> til UpdraftPlus Vault.

en: Go here for help
nb_NO: Gå dit for hjelp

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
nb_NO: Kjenner du ikke din e-postadresse eller har glemt ditt passord?

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
nb_NO: Oppgi din e-post / passord for UpdraftPlus.com her for å koble til:

en: Back...
nb_NO: Tilbake...

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
nb_NO: Abonnementer kan avsluttes når som helst.

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
nb_NO: Betalinger kan gjøres i amerikanske dollar, euro eller britiske pund, via kort eller PayPal.

en: %s per quarter
nb_NO: %s pr. kvartal

en: Read the %s FAQs here.
nb_NO: Les %s-FAQ-ene her.

en: Read more about it here.
nb_NO: Les mer om det her.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
nb_NO: UpdraftPlus Hvelv er bygget på toppen av Amazons verdensledende datasentre, med redundant datalagring for å oppnå 99,999999999% pålitelighet.

en: Show the options
nb_NO: Vis alternativene

en: Press a button to get started.
nb_NO: Trykk en knapp for å komme i gang.

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
nb_NO: UpdraftPlus Hvelv bringer deg lagringsplass som er <strong>pålitelig, enkel å bruke og tiil en god pris</strong>.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
nb_NO: Du har et abonnement på UpdraftPlus Vault som ikke er fornyet og nådetiden er utløpt. Om få dager vil dine lagrede data bli permanent fjernet. Hvis du ikke ønsker at dette skal skje bør du fornye så snart som mulig.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
nb_NO: Betaling for ditt UpdraftPlus Hvelv-abonnement har forfalt. Du er innenfor de dagene av utsettelsesperioden før det vil bli suspendert, og du vil miste din kvote og tilgang til data som er lagret i den. Vennligst forny så snart som mulig!

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
nb_NO: Ditt UpdraftPlus Premium-kjøp er over et år gammelt. Du bør fornye umiddelbart for å unngå å miste de 12 månedene med gratis lagringsplass som du får for å være en aktiv UpdraftPlus Premium-kunde.

en: S3 (Compatible)
nb_NO: Kompatibel med S3

en: Delete failed:
nb_NO: Sletting feilet:

en: Please check your access credentials.
nb_NO: Se over brukernavnet og passordet ditt.

en: The communication with %s was not encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var ukryptert.

en: The communication with %s was encrypted.
nb_NO: Kommunikasjonen med %s var kryptert.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven og vi klarte å lage filer i den.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
nb_NO: Vi fikk tilgang til kurven, men vi klarte ikke lage en fil i den.

en: Failure
nb_NO: Feil

en: The error reported by %s was:
nb_NO: %s rapporterte følgende feil:

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
nb_NO: Klarte ikke få tilgang til eller opprette kurven. Se over brukerinformasjonen din. Hvis den er riktig, kan du prøve et annet kurvnavn. Det kan være en annen bruker av %s allerede bruker kurvnavnet du oppga.

en: Failure: No bucket details were given.
nb_NO: Feil: Ingen kurvdetaljer ble oppgitt.

en: API secret
nb_NO: API-hemmelighet

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
nb_NO: Fyll bare inn et kurvnavn eller en kurv og en bane. For eksempel: MinKurv, MinKurv/MinBane

en: %s location
nb_NO: Plassering for %s

en: %s secret key
nb_NO: Hemmelig nøkkel for %s

en: %s access key
nb_NO: Tilgangsnøkkel for %s

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
nb_NO: For å lage en ny IAM-underbruker og tilgangsnøkkel som bare har tilgang til denne kurven, oppgrader til Premium.

en: %s end-point
nb_NO: %s endepunkt

en: Other %s FAQs.
nb_NO: Andre ofte stilte spørsmål om %s.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
nb_NO: Hvis du får feil knyttet til SSL-sertifikater, kan du gå hit for å få hjelp.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Hent tilgangsnøkkelen og den hemmelige nøkkelen fra <a href="%s">konsollen for %s</a>. Velg deretter et (globalt unikt - alle %s brukere) kurvnavn (bokstaver og tall) (og eventuelt en bane). Denne kurven vil lages for deg om den ikke allerede finnes.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
nb_NO: PHP-installasjonen på webhotellet ditt mangler modulen %s. Kontakt leverandøren din og spør om de kan aktivere den.

en: ... and many more!
nb_NO: ...og mange flere!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
nb_NO: Eksempler på S3-kompatible lagringstjenester:

en: Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
nb_NO: Feil: Klarte ikke laste ned %s. Se over tillatelsene og brukerinformasjonen din.

en: Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
nb_NO: Feil: Klarte ikke opprette tilkobling til kurven %s. Se over tillatelsene og brukerinformasjonen din.

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
nb_NO: Gjenopprettingsfeil ved bruk av %s (%s). Se loggen for mer informasjon.

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
nb_NO: opplasting (%s): gjenoppretting feilet (se loggen for flere detaljer)

en: chunk %s: upload failed
nb_NO: del %s: opplastingen feilet

en: error: file %s was shortened unexpectedly
nb_NO: feil: filen %s ble forkortet på uventet vis

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
nb_NO: %s-opplasting: Fikk ikke tak i «uploadID» for flerdelersopplasting. Se loggen for mer informasjon.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
nb_NO: Den obligatoriske %s PHP modulen er ikke installert - be din web hosting leverandør om å gjøre den tilgjengelig

en: %s Error: Failed to initialise
nb_NO: %s-feil. Klarte ikke starte opp.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
nb_NO: klient

en: password
nb_NO: passord

en: username
nb_NO: brukernavn

en: Container
nb_NO: plassholder

en: Password
nb_NO: Passord

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
nb_NO: La dette stå tomt og en standard vil bli valgt.

en: Region
nb_NO: Område

en: Tenant
nb_NO: Leier

en: Follow this link for more information
nb_NO: Følg denne linken for mer informasjon

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
nb_NO: Det trengs v2-godkjenning (Keystone); v1 (Swauth) støttes ikke.

en: authentication URI
nb_NO: autentiserings URL

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Få påloggingsdetaljer fra din Openstack Swift leverandør, og deretter velger du beholder-navnet som skal brukes til lagring. Denne beholderen vil bli opprettet for deg hvis den ikke allerede finnes.

en: Region: %s
nb_NO: Område: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: %s feil - vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil i den

en: The %s object was not found
nb_NO: Det %s objektet ble ikke funnet

en: Could not access %s container
nb_NO: Klarte ikke få tilgang til %s beholder

en: %s error - failed to access the container
nb_NO: %s feil - fikk ikke tilgang til beholderen

en: Your %s version: %s.
nb_NO: Din %s versjon: %s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
nb_NO: Du må be din webhotell leverandør oppgradere.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
nb_NO: Denne metoden for fjernlagring (%s) behøver PHP %s eller senere.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
nb_NO: (<strong>Du ser ut til å allerede være autentisert, </strong> men du kan godt autentisere på nytt dersom det har oppstått et problem.)

en: Authenticate with Google
nb_NO: Logg inn i Google

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For å få tilgang til å sette et egendefinert mappenavn, bruk UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
nb_NO: Det er et ID nummer internt i Google Drive

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
nb_NO: <strong>Dette er IKKE et mappenavn</strong>.

en: Folder
nb_NO: Mappe

en: Client Secret
nb_NO: Klienthemmelighet

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
nb_NO: Hvis Google senere viser meldingen «invalid_client», så er årsaken at du har fylt inn gal klient-ID her.

en: Client ID
nb_NO: Klient-ID

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
nb_NO: N.B. Hvis du installerer UpdraftPlus på flere WordPress nettsteder, så kan du ikke gjenbruke prosjektet; du må opprette et nytt i Google-API-konsollen for hvert nettsted.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
nb_NO: Du må legge til den følgende adressen som tillatt videresendingsadresse under «Flere innstillinger» når du får spørsmål om det.

en: Select 'Web Application' as the application type.
nb_NO: Velg «Nettapplikasjon» som applikasjonstype.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
nb_NO: Følg denne linken til din Google API konsoll, og der aktiverer du Drive API og lager en klient-ID i API tilgangsdelen.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
nb_NO: For mer detaljert hjelp, følg denne linken.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
nb_NO: %s tillater ikke autorisering av nettsteder som ligger direkte på IP-adresser. Du må endre din nettstedsadresse (%s) før du kan bruke %s til lagring.

en: download: failed: file not found
nb_NO: nedlasting: feilet: fil ikke funnet

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
nb_NO: Du har ennå ikke hentet en tilgangstoken fra Google. Du må logge inn på nytt i Google Drive.

en: Account is not authorized.
nb_NO: Du har ikke logget inn.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
nb_NO: Kan ikke laste opp denne filen. %s-grensen for en enkeltfil er %s, mens denne filen er %s GB eller %d byte.

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
nb_NO: %s-kontoen din er full. Den har bare %d bytes igjen, mens filen du forsøkte å laste opp er på %d bytes.

en: failed to access parent folder
nb_NO: klarte å få tilgang til foreldremappen

en: Failed to upload to %s
nb_NO: Klarte ikke laste opp til %s

en: Name: %s.
nb_NO: Navn: %s.

en: you have authenticated your %s account.
nb_NO: Du har logget inn på %s.

en: However, subsequent access attempts failed:
nb_NO: Men etterfølgende forsøk feilet:

en: Authorization failed
nb_NO: Klarte ikke logge inn

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
nb_NO: Mottok ingen oppfriskningstoken fra Google. Det kan bety at du fylte inn feil klienthemmelighet eller at du ikke har logget inn på nytt etter at du korrigerte den. Se over den på nytt og følg deretter lenken for å logge inn igjen. Hvis heller ikke det fungerer, kan du bruke ekspertmodus for å fjerne alle innstillingene, generere en ny klient-ID eller klienthemmelighet og starte på nytt.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
nb_NO: Google Disk list filer: fikk ikke tilgang til overordnet mappe

en: Google Drive
nb_NO: Google Disk

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
nb_NO: Vi klarte å logge inn, men vi klarte ikke å lage en fil i den gitte mappen.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
nb_NO: Vi klarte å logge inn og fikk bekreftet at vi har tilgang til å lage filer i den gitte mappen. (Innloggingstype:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
nb_NO: Klarte ikke logge inn med den angitte brukerinformasjonen.

en: Failure: No server details were given.
nb_NO: Du har ikke oppgitt noen serverdetaljer.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
nb_NO: Nesten alle FTP-servere ønsker passivmodus, men hvis du trenger aktivmodus fjerner du haken her.

en: Passive mode
nb_NO: Passivmodus

en: Needs to already exist
nb_NO: Må allerede eksistere

en: Remote path
nb_NO: Ekstern bane

en: FTP password
nb_NO: FTP-passord

en: FTP login
nb_NO: FTP-brukernavn

en: FTP server
nb_NO: FTP-server

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
nb_NO: Bare ukryptert FTP er støttet av vanlig UpdraftPlus.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (eksplisitt kryptering)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
nb_NO: kryptert FTP (implisert kryptering)

en: regular non-encrypted FTP
nb_NO: vanlig ikke-kryptert FTP

en: Testing %s Settings...
nb_NO: Tester %s-innstillinger...

en: %s login failure
nb_NO: Innloggingsfeil: %s

en: No %s settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger for %s.

en: configure it here
nb_NO: tilpass den her

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
nb_NO: Din site admin´s epostadresse  (%s) vil benyttes.

en: Note:
nb_NO: Notat:

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
nb_NO: UpdraftPlus klarte ikke sende sikkerhetskopien med e-post. Sikkerhetskopien er sannsynligvis for stor.

en: Backup is of: %s.
nb_NO: Dette er en sikkerhetskopi av %s.

en: WordPress Backup
nb_NO: Sikkerhetskopi av WordPress

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien er %s MB. Det er sannsynligvis for stort til at den kan sendes med epost. Du bør benytte en annen ekstern lagringsmetode.

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
nb_NO: Kvotebenyttelse på %s: %s %% av %s.

en: Your %s account name: %s
nb_NO: Kontonavnet ditt på %s: %s

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
nb_NO: selv om deler av informasjonen som ble sendt tilbake ikke var som forventet, kan kjørelengden din variere

en: you have authenticated your %s account
nb_NO: du har autentisert %s-kontoen din

en: Success:
nb_NO: Velykket:

en: %s authentication
nb_NO: %s-autentisering

en: Account holder's name: %s.
nb_NO: Kontoeierens navn er %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
nb_NO: <strong>Etter</strong> at du har lagret innstillingene (ved å klikke på 'Lagre endringer' nedenfor), kom så tilbake hit en gang og klikk på denne lenken for å fullføre autenseringen med %s.

en: (You appear to be already authenticated).
nb_NO: (Det ser ut som du allerede er godkjent).

en: Authenticate with %s
nb_NO: Godkjenn med %s

en: Backups are saved in %s.
nb_NO: Sikkerhetskopier er lagret i %s.

en: Need to use sub-folders?
nb_NO: Trenger du å organisere sikkerhetskopiene i undermapper?

en: You do not appear to be authenticated with %s
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn i %s.

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
nb_NO: Fikk ikke tilgang til %s mens sletting foregikk. Se loggfilen for mer informasjon.

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn med %s. Sletting feilet.

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
nb_NO: %s returnerte en uventet HTTP-respons: %s

en: did not return the expected response - check your log file for more details
nb_NO: returnerte ikke den forventede responsen. Se loggfilen din for flere detaljer.

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
nb_NO: Feil: Klarte ikke laste opp filen til %s. Se loggen for mer informasjon.

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
nb_NO: Du ser ikke ut til å være logget inn i Dropbox.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
nb_NO: Vi fikk tilgang til beholderen og fikk opprettet filer der.

en: Success
nb_NO: Lyktes

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
nb_NO: Det oppstod en feil med Cloud Files. Vi fikk tilgang til beholderen, men klarte ikke opprette en fil der.

en: Cloud Files authentication failed
nb_NO: Innlogging i Cloud Files feilet

en: Failure: No container details were given.
nb_NO: Det ble ikke oppgitt noen detaljer om beholderen.

en: Cloud Files username
nb_NO: Brukernavn hos Cloud Files

en: US or UK Cloud
nb_NO: Skylagringstjeneste i USA eller Storbritannia

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
nb_NO: UpdraftPlus' modul %s krever %s.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din mangler den obligatoriske modulen %s. Ta kontakt med leverandøren av webhotellet ditt.

en: %s settings test result:
nb_NO: Resultat etter testing av innstillingen %s:

en: Test %s Settings
nb_NO: Test %s-innstillinger

en: Error - no such file exists.
nb_NO: Feil - ingen slik fil eksisterer.

en: Error downloading remote file: Failed to download
nb_NO: Feil ved nedlasting av ekstern fil: Klarte ikke å laste ned

en: %s Error
nb_NO: %s-feil

en: No settings were found
nb_NO: Fant ingen innstillinger.

en: %s error - failed to upload file
nb_NO: Klarte ikke laste opp filen til %s.

en: %s Error: Failed to upload
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke laste opp

en: %s authentication failed
nb_NO: Klarte ikke logge inn i %s.

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: API key
nb_NO: API-nøkkel

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
nb_NO: For å opprette en ny underbruker for Rackspace-API og en API-nøkkel som har tilgang til bare dette Rackspace-beholderen, oppgrader til Premium.

en: Cloud Files Username
nb_NO: Cloud Files brukernavn

en: Dallas (DFW) (default)
nb_NO: Dallas (DFW) (standard)

en: UK
nb_NO: Storbritannia

en: US (default)
nb_NO: USA (standard)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer

en: US or UK-based Rackspace Account
nb_NO: US eller UK-basert Rackspace konto

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
nb_NO: Kontoer opprettet på rackspacecloud.com er US-kontoer; kontoer opprettet på rackspace.co.uk er UK-kontoer.

en: Also, you should read this important FAQ.
nb_NO: Du burde også lese denne seksjonen med ofte stilte spørsmål.

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
nb_NO: Hent en API-nøkkel fra <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">konsollen i Rackspace Cloud</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">les instruksjonene her</a>), og velg så et beholdernavn for lagring. Denne beholderen vil bli opprettet for deg om den ikke allerede eksisterer.

en: Authorisation failed (check your credentials)
nb_NO: Autorisasjon feilet (sjekk dine tillatelser)

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
nb_NO: Oppkoblingen til %s fikk et tidsavbrudd. Dersom du har oppgitt server korrekt skyldes dette normalt at det er en brannmur som sperrer for oppkoblingen. Sjekk med din web hosting leverandør.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
nb_NO: Du må logge inn på nytt med %s. Brukerinformasjonen din er feil.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
nb_NO: Autentiseringen mot %s feilet. Årsaken er sannsynligvis noe annet i Wordpress-installasjonen din. Prøv å deaktivere andre utvidelser og bytt til et av standardtemaene. Se spesielt etter komponenter som sender PHP-advarsler og -feil på toppen av koden. Det kan også hjelpe å deaktivere feilsøking.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
nb_NO: Dobbelkomprimeringen ble opphevet.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
nb_NO: Forsøket på å oppheve dobbelkomprimeringen mislyktes.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
nb_NO: Det ser ut som om databasefilen har blitt dobbeltkomprimert. Det kan være nettstedet du lastet den ned fra hadde en feilkonfigurert webserver.

en: restoration
nb_NO: gjenoppretting

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
nb_NO: Webhotelleverandøren din må aktivere disse funksjonene for at %s skal fungere.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
nb_NO: PHP-installasjonen på webserveren din har disse funksjonene deaktivert: %s

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
nb_NO: Fant ikke tabellprefikset for Wordpress-installasjonen din i sikkerhetskopien av databasen.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
nb_NO: Denne databasekopien mangler følgende tabeller: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
nb_NO: Du må oppgradere MySQL for å kunne bruke denne databasen.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
nb_NO: Sikkerhetskopien av databasen bruker funksjoner i MySQL som ikke er tilgjengelige i den gamle MYSQL-versjonen (%s) dette nettstedet kjører på.

en: Site information:
nb_NO: Informasjon om nettstedet:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
nb_NO: Hvis du ønsker å gjenopprette en sikkerhetskopi fra en flernettstedsinstallasjon må du først sette opp din WordPress-installasjon som flernettsted (Multisite).

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
nb_NO: Sikkerhetskopien din inneholder en WordPress-installasjon med flere nettsteder, men ikke dette. Kun det første nettstedet i nettverket vil bli tilgjengelig.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
nb_NO: Du kjører en flernettstedsinstallasjon, men sikkerhetskopien din er ikke fra en flernettstedsinstallasjon (Mulitiste).

en: Backup label:
nb_NO: Gjenopprettingsmerkelapp:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
nb_NO: Eventuelle forespørsler om støtte vedrørende %s bør tas opp med din webhotell leverandør.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
nb_NO: Du bør kun fortsette hvis du ikke kan oppdatere gjeldende server og er sikker (eller villig til å risikere) at plugins / themes / etc. er kompatible med den eldre %s versjonen.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
nb_NO: Dette er betydelig nyere enn den serveren der du nå gjenoppretter til (versjon %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
nb_NO: Nettstedet i denne sikkerhetskopien ble kjørt på en webserver med versjon %s av %s.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
nb_NO: Du importerer nå fra en nyere versjon av WordPress - %s - til en eldre en - %s. Det er ikke sikkert at WordPress klarer å håndtere det.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien er fra et annet nettsted (%s). Du trenger utvidelsen "Migrator" for å importere den.

en: (version: %s)
nb_NO: (versjon: %s)

en: Failed to open database file.
nb_NO: Klarte ikke åpne databasefilen.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
nb_NO: Denne databasen er %s KB. Det er for lite til å være en gyldig WordPress-database.

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
nb_NO: Dekryptering mislyktes. Database filen er kryptert.

en: RSS link
nb_NO: RSS-adresse

en: Blog link
nb_NO: Bloggadresse

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
nb_NO: Følg denne linken for å abonnere på nyhetsbrev fra UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
nb_NO: UpdraftPlus er på sosiale medier - sjekk oss ut!

en: File not found
nb_NO: Fant ikke filen

en: The decryption key used:
nb_NO: Dette er dekrypteringsnøkkelen som ble brukt:

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
nb_NO: Dekryptering feilet. Du har sannsynligvis gal krypteringsnøkkel.

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
nb_NO: Dekryptering feilet. Databasefilen er kryptert, men du har ingen krypteringsnøkkel.

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
nb_NO: Klarte ikke lagre kopieringshistorie fordi vi har ingen array. Sikkerhetskopieringen feilet sannsynligvis.

en: Could not read the directory
nb_NO: Klarte ikke lese mappe

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
nb_NO: Sikkerhetskopien ble ikke fullført. En gjenopptakelse har blitt planlagt.

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
nb_NO: Sikkerhetskopieringen feilet.

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
nb_NO: Sikkerhetskopieringen er ferdig, men det dukket opp noen advarsler underveis.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
nb_NO: En eller flere sikkerhetskopier har blitt hentet etter gjennomsøking av fjernlagringen. Disse sikkerhetskopiene vil ikke slettes selv om periodisk sletting er aktivert. Hvis du vil slette dem, må du gjøre det manuelt.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
nb_NO: Klarte ikke å opprette filer i backup folderen. Backup avbrutt - sjekk dine UpdraftPlus innstillinger

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
nb_NO: Nettstedet ditt besøkes sjelden og UpdraftPlus får ikke de ressursene den håpet på. Vennligst les denne siden:

en: Others
nb_NO: Andre

en: Uploads
nb_NO: Opplastinger

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

en: Error - failed to download the file
nb_NO: Feil - klarte ikke å laste ned filen

en: Error opening local file: Failed to download
nb_NO: Klarte ikke laste ned filen

en: %s error - failed to re-assemble chunks
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke sette sammen delene.

en: %s Error: Failed to open local file
nb_NO: %s-feil: Klarte ikke åpne den lokale filen

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har bare %s MB igjen på webhotellet ditt.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
nb_NO: Minnet som er tillatt for PHP-prosesser på webserveren din er %s Mb. Det er veldig lavt. Du burde øke mengden for å unngå at UpdraftPlus går i feil. Ta kontakt med webhotelleverandøren din for hjelp.

en: No log files were found.
nb_NO: Fant ingen loggfiler.

en: %s error: %s
nb_NO: %s feil: %s

en: check your log for more details.
nb_NO: Sjekk loggen dersom du ønsker mer informasjon.

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
nb_NO: Skylagringskontoen din ser ut til å være full. Se følgende link for mer informasjon: %s

en: A zip error occurred
nb_NO: Det oppstod en zip-feil

en: The zip engine returned the message: %s.
nb_NO: Zip-prosessen returnerte meldingen: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
nb_NO: Du har veldig lite plass igjen i fjernlagringskontoen din. Du har bare %s Mb igjen.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
nb_NO: %s er en veldig stor fil på %s MB.

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
nb_NO: Klarte ikke åpne zip-filen (%s) - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
nb_NO: %s er ikke lesbar og kan derfor ikke sikkerhetskopieres.

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
nb_NO: Filen %s er ikke lesbar og kunne derfor ikke sikkerhetskopieres. Vennligst se over fil-tillatelsene dine.

en: Infinite recursion: consult your log for more information
nb_NO: Uendelig løkke. Se loggen for mer informasjon.

en: Could not open the backup file for writing
nb_NO: Klarte ikke åpne sikkerhetskopien for skriving.

en: An error occurred whilst closing the final database file
nb_NO: En feil oppstod under lukkingen av den siste databasefilen.

en: Failed to open database file for reading:
nb_NO: Klarte ikke lese databasefilen:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
nb_NO: Tabellen %s har veldig mange rader (%s). Det er veldig mange. Vi håper webhotellet ditt har nok ressurser til at hele tabellen kan eksporteres til sikkerhetskopien.

en: No database tables found
nb_NO: Ingen tabeller ble funnet i databasen

en: please wait for the rescheduled attempt
nb_NO: vennligst vent på det nye planlagte forsøket

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
nb_NO: Tilkobling mislyktes: sjekk dine påloggings detaljer, at databasetjeneren er oppe, og at nettverksforbindelsen ikke har brannmur.

en: database connection attempt failed.
nb_NO: database tilkoblingsforsøk mislyktes.

en: Latest status:
nb_NO: Siste status:

en: Backup contains:
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder:

en: WordPress backup is complete
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

en: Backup of:
nb_NO: Sikkerhetskopi av:

en: read more at %s
nb_NO: les mer på %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
nb_NO: E-post rapporter som er opprettet av UpdraftPlus (gratis utgave) bringer deg de siste UpdraftPlus.com nyhetene

en: Backed up: %s
nb_NO: Dette har blitt sikkerhetskopiert: %s

en: The log file has been attached to this email.
nb_NO: Loggfilen har blitt lagt ved denne e-posten.

en: Warnings encountered:
nb_NO: Advarsler:

en: Errors encountered:
nb_NO: Følgende feil oppstod:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
nb_NO: Det oppstod en ukjent eller uventet feil. Send en henvendelse til kundestøtten vår.

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
nb_NO: Det har kun blitt tatt sikkerhetskopi av databasen, så det er ingen filer her.

en: Database (files backup has not completed)
nb_NO: Database (sikkerhetskopiering av filer er ikke ferdig ennå)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
nb_NO: Bare filer (database var ikke en del av denne planlagte sikkerhetskopieringen)

en: Files (database backup has not completed)
nb_NO: Filer (sikkerhetskopiering av databasen er ennå ikke ferdig)

en: Files and database
nb_NO: Filer og database

en: Incremental
nb_NO: Inkrementell

en: Full backup
nb_NO: Fullstendig sikkerhetskopi

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
nb_NO: Klarte ikke opprette zip-filen %s. Se loggen for mer informasjon.

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
nb_NO: Klarte ikke ta sikkerhetskopi av %s; den korresponderende mappen %s finnes ikke.

en: Error message
nb_NO: Feilmelding

en: Could not read one of the files for restoration
nb_NO: Klarte ikke lese én av filene som skulle gjenopprettes

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
nb_NO: Sikkerhetskopien inneholder ikke informasjon om filens virkelige størrelse.

en: file is size:
nb_NO: filen har denne størrelsen:

en: Archive is expected to be size:
nb_NO: Forventer at arkivet har størrelsen:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
nb_NO: Filen finnes ikke lokalt. Den må hentes fra fjernlagringen.

en: Looking for %s archive: file name: %s
nb_NO: Leter etter arkivet %s: filnavn: %s

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
nb_NO: Hopper over gjenoppretting av WordPress-kjernen når det importeres fra et enkeltnettsted til en flernettstedsinstallasjon. Hvis du hadde noen nødvendige filer i WordPress-mappen må du hente dem manuelt fra zip-filen.

en: Final checks
nb_NO: Avsluttende kontroller

en: If making a request for support, please include this information:
nb_NO: Vennligst legg ved denne informasjonen hvis du kontakter kundestøtte:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
nb_NO: Klarte ikke finne informasjon om hvilke enheter som skal gjenopprettes.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
nb_NO: Følg denen linken for å laste ned loggfilen for gjenskaping (nødvendig for support henvendelser).

en: Why am I seeing this?
nb_NO: Hvorfor ser jeg dette?

en: Backup does not exist in the backup history
nb_NO: Backup finnes ikke i backup historien

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
nb_NO: Denne sikkerhetskopien eksisterer ikke i loggen. Gjenopprettingen ble derfor avbrutt. Tidsstempel:

en: View Log
nb_NO: Vis logg

en: Delete this backup set
nb_NO: Slett denne sikkerhetskopien

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
nb_NO: Etter at du har trykket på denne knappen vil du kunne velge hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette.

en: (backup set imported from remote location)
nb_NO: (backupsettet ble importert fra den eksterne plasseringen)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
nb_NO: Hvis du ser flere sikkerhetskopier enn du forventet, er det sannsynligvis fordi sletting av gamle sikkerhetskopier ikke skjer før en ny sikkerhetskopiering er fullført.

en: (Not finished)
nb_NO: (Ikke fullført)

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
nb_NO: Det ser ut som det mangler en eller flere arkiver i dette flerarkivsettet.

en: Files backup (created by %s)
nb_NO: Fil Sikkerhetskopi (generert av %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
nb_NO: Fil og database WordPress sikkerhetskopi (generert av %s)

en: Backup created by: %s.
nb_NO: Sikkerhetskopi generert av: %s.

en: External database
nb_NO: Ekstern database

en: Database (created by %s)
nb_NO: Database (generert av %s)

en: unknown source
nb_NO: ukjent kilde

en: Site
nb_NO: Nettsted

en: Backup sent to remote site - not available for download.
nb_NO: Sikkerhetskopien ble sendt til det andre nettstedet. Den er ikke tilgjengelig for nedlasting.

en: Backup data (click to download)
nb_NO: Innhold (klikk for å laste ned)

en: Backup date
nb_NO: Kopieringsdato

en: You have not yet made any backups.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen sikkerhetskopier ennå.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
nb_NO: Overføringer til %s kan krypteres. Hvis du ser noen krypteringsfeil, kan du se under «Ekspertinnstillinger» for flere alternativer.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
nb_NO: cURL-modulen i PHP-installasjonen på webserveren din støtter ikke https-tilgang. Vi får ikke tilgang til %s uten denne støtten. Ta kontakt med webhotelleverandøren din.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
nb_NO: cURL-modulen i PHP-installasjonen på webserveren din godtar ikke https-tilgang. Tilkoblinger til %s vil være ukryptert. Spør leverandøren din om å installere modulen for å få muligheten til kryptering.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
nb_NO: PHP-installasjonen din mangler den påkrevde modulen %s. Vennligst kontakt webhotelleverandøren din og be dem aktivere den.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
nb_NO: Separér flere filer eller mapper med komma. For instanser på toppnivå kan du bruke «*» som jokertegn på begynnelsen eller slutten av banen.

en: Any other directories found inside wp-content
nb_NO: Alle andre mapper funnet inne i wp-content

en: Your wp-content directory server path: %s
nb_NO: Banen til «wp-content» er %s.

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: See this FAQ also.
nb_NO: Se også denne FAQ,

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
nb_NO: Dette valget vil senke sikkerhetsnivået i UpdraftPlus. All kryptering vil deaktiveres. Valget vil imidlertid ikke ha noen effekt for lagringstjenester - for eksempel Dropbox - som kun kan brukes med krypterte forbindelser.

en: Disable SSL entirely where possible
nb_NO: Deaktivér SSL der det er mulig.

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
nb_NO: Legg imidlertid merke til at ikke alle skylagringstjenester bruker SSL.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
nb_NO: Velger du dette alternativet vil sikkerheten bli dårligere. Da kan ikke UpdraftPlus bekrefte identiteten til skylagringstjenester den kobler til (f.eks Dropbox, Google Drive). Det betyr at UpdraftPlus kun vil bruke SSL til kryptering av trafikk og ikke for autentisering.

en: Do not verify SSL certificates
nb_NO: Ikke bekreft SSL-sertifikater

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
nb_NO: Som standard bruker UpdraftPlus sitt eget lager med SSL-sertifikater for å verifisere eksterne nettsteder (f.eks for å være sikker på at det snakker til den virkelige Dropbox, Amazon S3 osv. og ikke an angriper). Vi holder dette lageret oppdatert. Hvis du likevel får en SSL-feil kan det hjelpe å velge dette alternativet (som får UpdraftPlus til å velge din webservers samling i stedet).

en: Use the server's SSL certificates
nb_NO: Bruk serverens SSL-sertifikater

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
nb_NO: <b>Ikke</b> plassér den inne i mappene uploads eller plugins fordi det vil forårsake rekursjon (sikkerhetskopier av sikkerhetskopier av ...).

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
nb_NO: Zip-filene opprettes her til å begynne med. Mappen må kunne skrives til på webserveren. Banen er relativ i forhold til innholdsmappen. Den heter «wp-content» som standard.

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
nb_NO: Hvis det ikke går, kan du bytte tillatelsene på serveren din eller forandre den til en annen mappe som er skrivbar på webhotellet ditt.

en: or, to reset this option
nb_NO: eller for å nullstille dette valget

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
nb_NO: Trykk her for å opprette en mappe og sette dens tillatelser.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
nb_NO: Sikkerhetskopieringsmappen finnes, men den er ikke skrivbar.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopiering finnes ikke.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopier er skrivbar. Det er en god ting!

en: Backup directory
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
nb_NO: Huk av her for å slette alle overflødige filer etter sikkerhetskopieringen er ferdig. Det innebærer blant annet at filer som sendes til fjernlagring slettes etter avsending.

en: Delete local backup
nb_NO: Slett lokal sikkerhetskopi

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
nb_NO: UpdraftPlus vil dele opp sikkerhetskopiene når de overstiger denne filstørrelsen. Standardverdien er %s megabyte. Sørg for å legge inn litt margin hvis ditt webhotell har en maks størrelsesgrense (f.eks 2 GB / 2048 MB-grense på noen 32-bits servere/filsystemer).

en: Split archives every:
nb_NO: Del opp arkiver hvert

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
nb_NO: Dette vil også føre til at feilmeldinger fra alle andre utvidelser vil bli vist på denne siden - du bør da ikke bli overrasket over å se disse.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
nb_NO: Motta eposter med mer informasjon om sikkerhetskopieringene. Nyttig hvis noe går galt.

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
nb_NO: åpne dette for å se flere alternativer, men ikke bry deg med det om du ikke har et problem eller er nysgjerrig.

en: Show expert settings
nb_NO: Vis ekspertinnstillinger

en: Expert settings
nb_NO: Ekspertinnstillinger

en: Advanced / Debugging Settings
nb_NO: Avanserte og feilsøkings-innstillinger

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
nb_NO: Hvis du velger ingen fjernlagring så vil sikkerhetskopiene forbli på webserveren. Dette anbefales ikke (om du ikke planlegger å kopiere dem manuelt til din datamaskin), fordi det å miste webserveren da vil bety at du mister både nettstedet og sikkerhetskopiene i samme hendelse.

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
nb_NO: Du kan sende en sikkerhetskopi til mer enn ett mål med Premium.

en: None
nb_NO: Ingen

en: Choose your remote storage
nb_NO: Velg ekstern lagring

en: Sending Your Backup To Remote Storage
nb_NO: Sender sikkerhetskopien din til ekstern lagring

en: your site's admin address
nb_NO: Adressen til kontrollpanelet

en: Check this box to have a basic report sent to
nb_NO: Huk av her for å sende en enkel rapport til

en: Email
nb_NO: E-post

en: Reporting
nb_NO: Rapportering

en: Backup more databases
nb_NO: Sikkerhetskopier flere databaser

en: First, enter the decryption key
nb_NO: Først, skriv inn dekrypteringsnøkkelen

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
nb_NO: Slipp krypterte databasefiler her for å dekryptere dem. De har filendelsen db.gz.crypt.

en: Manually decrypt a database backup file
nb_NO: Dekryptér en sikkerhetskopi av databasen manuelt

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
nb_NO: Du kan manuelt dekryptere en kryptert database her.

en: It can also backup external databases.
nb_NO: Den kan også sikkerhetskopiere eksterne databaser.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
nb_NO: Ønsker du å ikke bli spionert på? UpdraftPlus Premium kan kryptere sikkerhetskopien av databasen.

en: Database encryption phrase
nb_NO: Krypteringsfrase for databasen

en: Database Options
nb_NO: Database

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
nb_NO: Mappene du ser over er hele installasjonen din, med unntak av Wordpress-kjernen. Den kan du laste ned fra wordpress.org.

en: Include in files backup
nb_NO: Ta med i filkopien

en: use UpdraftPlus Premium
nb_NO: bruk UpdraftPlus Premium

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
nb_NO: for eksempel om serveren din er opptatt på dagtid og du vil at den skal tas om natten

en: To fix the time at which a backup should take place,
nb_NO: For å bestemme tidspunktet for når en sikkerhetskopiering skal skje,

en: Database backup interval
nb_NO: Koperingsintervall for databasen

en: and retain this many scheduled backups
nb_NO: og behold så mange planlagte sikkerhetskopier

en: Files backup interval
nb_NO: Kopieringsintervall for filer

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Fortnightly
nb_NO: Annenhver uke

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Every %s hours
nb_NO: Hver %s time

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
nb_NO: Manuell

en: No backup has been completed
nb_NO: Ingen sikkerhetskopiering er fullført

en: incremental backup; base backup: %s
nb_NO: Inkrementell sikkerhetskopiering; Grunnleggende sikkerhetskopi: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
nb_NO: Du må gi UpdraftPlus skrivetillatelse til mappen. Dersom du ikke vet hvordan du gjør det, kan du ta kontakt med ISP-en som leverer webhotellet ditt.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
nb_NO: Mappen eksisterer, men webserveren din har ikke tillatelse til å skrive til den.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
nb_NO: Mappen ble opprettet, men vi måtte endre filtillatelsene dens til 777 (globalt skrivbar) for å kunne skrive til den. Du burde ta kontakt med internettleverandøren din for å forsikre deg om at det ikke skaper problemer.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
nb_NO: Klarte ikke lage mappe.

en: Failed
nb_NO: Feilet

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
nb_NO: Klarte ikke fjerne gamle mapper. Du kan gjøre dette manuelt.

en: Old directories successfully removed.
nb_NO: Fjernet gamle mapper.

en: Remove old directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: Warning: %s
nb_NO: Advarsel: %s

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
nb_NO: Indikatoren nedenfor viser bare hvilket steg i prosessen sikkerhetskopieringen er på - ikke hvor mye tid som gjenstår. Ikke stopp sikkerhetskopieringen bare fordi indikatoren ser ut til å stå stille. Det er helt normalt.

en: show log
nb_NO: vis logg

en: Job ID: %s
nb_NO: Kopierings-ID: %s

en: last activity: %ss ago
nb_NO: siste aktivitet: %s sekunder siden

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Encrypted database
nb_NO: Kryptert database

en: Encrypting database
nb_NO: Krypterer database

en: table: %s
nb_NO: tabell: %s

en: Creating database backup
nb_NO: Oppretter sikkerhetskopi av database

en: Created database backup
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopi av databasen

en: Backup finished
nb_NO: Sikkerhetskopiering fullført

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
nb_NO: Feil oppstod. Venter med å prøve på nytt til neste planlagte tidspunkt.

en: Pruning old backup sets
nb_NO: Fjern deler av eldre sikkerhetskopier.

en: Uploading files to remote storage
nb_NO: Laster opp filer til fjernlagring

en: Created file backup zips
nb_NO: Opprettet sikkerhetskopier av filer

en: Creating file backup zips
nb_NO: Lager sikkerhetskopier av filer

en: Backup begun
nb_NO: Sikkerhetskopieringen har begynt

en: The backup apparently succeeded and is now complete
nb_NO: Sikkerhetskopieringen er fullført.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
nb_NO: Din WordPress installasjon har gamle kataloger fra tilstanden før du gjenopprettet/flyttet (teknisk informasjon: disse er merket med -old). Trykk denne knappen for å slette disse så snart du har verifisert at gjenopprettingen er fullført.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
nb_NO: Dette valget vil fjerne dine innstillinger i UpdraftPlus - er du sikker på at du vil gjøre dette?

en: Wipe settings
nb_NO: Fjern innstillinger

en: count
nb_NO: tell

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
nb_NO: NB! Dette tallet er basert på det som ble eller ikke ble ekskludert sist gang du lagret innstillingene.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
nb_NO: Total, ukomprimert datamengde:

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
nb_NO: For å kunne låse tilgangen til UpdraftPlus-innstillingene med et passord, må du oppgradere til Premium.

en: Show raw backup and file list
nb_NO: Vis ubehandlet sikkerhetskopi og liste over filer.

en: Call
nb_NO: Kall

en: Fetch
nb_NO: Hent

en: %s (%s used)
nb_NO: %s (%s brukt)

en: Free disk space in account:
nb_NO: Ledig lagringsplass på kontoen:

en: zip executable found:
nb_NO: Fant selvkjørende zip-arkiv:

en: No
nb_NO: Nei

en: Yes
nb_NO: Ja

en: show PHP information (phpinfo)
nb_NO: Vis PHP-informasjon fra funksjonen «phpinfo()».

en: %s version:
nb_NO: %s-versjon:

en: Memory limit
nb_NO: Minnegrense

en: Current memory usage
nb_NO: Gjeldende minnebruk

en: Peak memory usage
nb_NO: Høyeste minnebruk

en: Web server:
nb_NO: Webserver:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
nb_NO: Med mindre det har oppstått et problem, kan du se bort ifra det som står her.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
nb_NO: Les denne artikkelen for å lære om nyttige ting du kan gjøre ved gjenoppretting.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
nb_NO: Migrator-tillegget kan søke og erstatte i databasen din (om du ønsker å flytte nettstedet din til et nytt sted eller en ny adresse). Følg denne lenken for mer informasjon

en: %s restoration options:
nb_NO: %s gjenopprettingsalternativer:

en: You will need to restore it manually.
nb_NO: Du må gjenopprette den manuelt.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
nb_NO: Følgende enhet kan ikke gjenopprettes automatisk: %s

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
nb_NO: Webserveren din har PHPs «safe_mode» aktivert.

en: Choose the components to restore
nb_NO: Velg hvilke komponenter du ønsker å gjenopprette

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
nb_NO: Gjenoppretting vil erstatte netstedets temaer, utvidelser, opplastinger, database og  andre innholdsmapper. Hva som inkluderes, er avhengig av hva du velger å gjenopprette, og hva som er i sikkerhetskopien.

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
nb_NO: Henter (hvis nødvendig) og forbereder backup filene...

en: Restore backup
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
nb_NO: Vennligst beregn tid for å la kommunikasjonen med fjernlageret fullføres.

en: Also delete from remote storage
nb_NO: Slett også fra fjernlagring

en: Delete backup set
nb_NO: Slett sikkerhetskopi.

en: Select Files
nb_NO: Velg filer

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
nb_NO: eller

en: Drop backup files here
nb_NO: Slipp sikkerhetskopier her.

en: This feature requires %s version %s or later
nb_NO: Denne funksjonen krever %s versjon %s eller senere

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
nb_NO: Eller så kan du plassere dem manuelt i UpdraftPlus-mappen. Det er vanligvis «wp-content/updraft». Deretter bruker du linken merket «Skann på nytt» over.

en: Upload files into UpdraftPlus.
nb_NO: Last opp filer til UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
nb_NO: UpdraftPlus - Last opp sikkerhetskopier

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
nb_NO: Skru av turbo- eller off-road-modus hvis du bruker Opera.

en: Opera web browser
nb_NO: Nettleseren Opera

en: Rescan remote storage
nb_NO: Nytt søk i fjernlager

en: Rescan local folder for new backup sets
nb_NO: Nytt søk i lokal mappe etter nye sikkerhetskopier

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
nb_NO: Plasseringen til denne mappen er satt i ekspertinnstillinger i kategorien Innstillinger.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
nb_NO: Trykk her for å se i UpdraftPlus-mappen (på ditt webhotell) etter eventuelle nye sikkerhetskopisett som du har lastet opp.

en: Upload backup files
nb_NO: Last opp sikkerhetskopifiler

en: More tasks:
nb_NO: Flere oppgaver:

en: refresh
nb_NO: oppdatér

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
nb_NO: Diskplass i bruk av UpdraftPlus

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
nb_NO: Dette er en opptelling av innholdet i Updraft-mappen din.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
nb_NO: WordPress-installasjonen din har problemer med å produsere ekstra mellomrom. Det kan føre til ødelagte sikkerhetskopier.

en: Latest UpdraftPlus.com news:
nb_NO: Nyheter fra UpdraftPlus.com:

en: Download most recently modified log file
nb_NO: Last ned den siste loggfilen

en: (Nothing yet logged)
nb_NO: Loggen er tom.

en: Last log message
nb_NO: Siste loggoppføring

en: Send this backup to remote storage
nb_NO: Send denne sikkerhetskopien til fjernlagring

en: Include your database in the backup
nb_NO: Inkludér databasen i sikkerhetskopien

en: Backup non-WordPress files and databases
nb_NO: Sikkerhetskopiér filer og database som ikke tilhører WordPress

en: Ask a pre-sales question
nb_NO: Still et spørsmål før salg

en: Pre-sales FAQs
nb_NO: Ofte stilte spørsmål før salg

en: Full feature list
nb_NO: Fullstendig funksjonsliste

en: Do you need WordPress Multisite support?
nb_NO: Trenger du støtte til nettverksinstallasjon av WordPress?

en: Multisite
nb_NO: Flernettsted (Multisite)

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
nb_NO: Ønsker du å flytte eller klone et nettsted?

en: Time now
nb_NO: Klokka akkurat nå

en: Files
nb_NO: Filer

en: Next scheduled backups
nb_NO: Planlagte sikkerhetskopieringer

en: At the same time as the files backup
nb_NO: På samme tidspunkt som filkopieringen

en: Nothing currently scheduled
nb_NO: Ingenting er planlagt for øyeblikket

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
nb_NO: Denne knappen er deaktivert fordi sikkerhetskopi mappen er skrivebeskyttet (se innstillingene).

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
nb_NO: Du kan ikke lage gjenopprettingskopier. Gjenopprettingsmappen din er ikke skrivbar. Gå til innstillingsfanen og finn den aktuelle innstillingen.

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
nb_NO: Dette administrasjonspanelet bruker mye JavaScript. Enten må du aktivere det i nettleseren din, eller så må du bytte til en annen nettleser som har det aktivert.

en: JavaScript warning
nb_NO: Advarsel fra JavaScript

en: Current limit is:
nb_NO: Gjeldende grense er:

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
nb_NO: Minnegrensen for PHP er veldig lav. UpdraftPlus forsøkte å heve grensen uten hell. Denne utvidelsen kan få problemer om minnegrensen er lavere enn 64 MB, spesielt hvis du har lastet opp veldig store filer. Noen nettsteder kan imidlertid klare seg med en grense på 32 MB - dine erfaringer vil variere.

en: Your backup has been restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien din har blitt gjenopprettet.

en: For even more features and personal support, check out
nb_NO: For flere funksjoner og personlig kundestøtte, besøk

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
nb_NO: Om du fremdeles kan lese dette etter at siden er ferdig lastet er det et JavaScript- eller jQuery-problem på nettstedet.

en: Warning:
nb_NO: Advarsel:

en: Your settings have been wiped.
nb_NO: Innstillingene dine har blitt fjernet.

en: Backup directory successfully created.
nb_NO: Mappe for sikkerhetskopier ble opprettet.

en: Backup directory could not be created
nb_NO: Klarte ikke opprette mappe for sikkerhetskopier.

en: Return to UpdraftPlus configuration
nb_NO: Gå tilbake til konfigurasjon av UpdraftPlus

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Version
nb_NO: Versjon

en: More plugins
nb_NO: Flere utvidelser

en: Lead developer's homepage
nb_NO: Hovedutviklerens hjemmeside

en: Newsletter sign-up
nb_NO: Abonnér på nyhetsbrev

en: Support
nb_NO: Kundestøtte

en: News
nb_NO: Nyheter

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat. Dette ser ikke ut som en kryptert databasefil laget av UpdraftPlus.

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
nb_NO: Dette ser ut som en fil laget av UpdraftPlus, men installasjonen kjenner ikke til objekttypen - %s. Kanskje du trenger å installere en utvidelse?

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
nb_NO: Ukjent filformat; dette ser ikke ut som en fil laget av UpdraftPlus.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ble generert av %s, og kan bli importert.

en: This file could not be uploaded
nb_NO: Denne filen kunne ikke lastes opp

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
nb_NO: Du finner mer informasjon om dette i innstillingsseksjonen.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
nb_NO: Mappen for sikkerhetskopier - %s - er enten ikke mulig å skrive til, eller så finnes den ikke.

en: No local copy present.
nb_NO: Det eksisterer ingen lokal kopi.

en: Download in progress
nb_NO: Nedlastningen er i gang

en: Download failed
nb_NO: Nedlastning feilet

en: The log file could not be read.
nb_NO: Loggfilen kunne ikke leses.

en: Error: unexpected file read fail
nb_NO: Uventet feil ved lesing av fil

en: Messages:
nb_NO: Meldinger:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
nb_NO: Klarte ikke finne noen planlagt sikkerhetskopiering. Kanskje har den allerede fullført?

en: Job deleted
nb_NO: Slettet jobb

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
nb_NO: OK. Du kommer snart til å se aktivitet i «Siste loggoppføring»-feltet under.

en: Start backup
nb_NO: Start sikkerhetskopiering

en: Constants
nb_NO: Konstanter

en: Options (raw)
nb_NO: Innstillinger (ufiltrert)

en: Known backups (raw)
nb_NO: Kjente sikkerhetskopier (ufiltrert)

en: Backup set not found
nb_NO: Fant ikke sikkerhetskopien

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
nb_NO: Sikkerhetskopien har blitt prosessert, men med noen feil. Du må kansellere og rette opp eventuelle problemer før du prøver på nytt.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then press Restore to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
nb_NO: Sikkerhetskopi-filen har blitt prosessert, men med noen advarsler. Hvis alt er i orden kan du trykke "Gjenopprett" igjen for å fortsette. Ellers bør du avbryte og rette opp alle problemer først.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore to proceed.
nb_NO: Sikkerhetskopifilene har blitt behandlet. Trykk nå Gjenopprett for å fortsette.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
nb_NO: Denne sikkerhetskopien ser ut til å mangle følgende pakkefiler: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
nb_NO: Fant filen %s, men den er %s når vi ventet at den skulle være %s. Den er muligens ødelagt.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
nb_NO: Fant filen %s, men den er tom. Du må laste den opp på nytt.

en: File not found (you need to upload it): %s
nb_NO: Fant ikke filen med navnet %s. Du må laste den opp.

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
nb_NO: Sikkerhetskopien er laget av den ukjente kilden %s. Den kan ikke gjenopprettes.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
nb_NO: Bare WordPress databasen kan bli gjenopprettet; du må behandle den eksterne databasen manuelt.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
nb_NO: Du bør forsikre deg om at dette settet med sikkerhetskopier virkelig tilhører denne nettstedet før du gjenoppretter. Ikke bruk et sikkerhetskopisett fra et ikke relatert nettsted.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
nb_NO: Dette settet med sikkerhetskopier ble ikke gjenkjent av UpdraftPlus som tilhørende denne WordPress-installasjonen. Den ser heller ut til å ha blitt hentet fra ekstern lagring eller sendt fra et annet nettsted.

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
nb_NO: PHP instillingene på denne web tjeneren tillater bare %s sekunder kjøretid for PHP, og tillater samtidig ikke at denne begrensningen økes. Dersom du har store mengder data som skal importeres og gjenopprettingen får et tidsavbrudd må du be din web hosting leverandør om å øke denne begrensningen eller forsøke gjenoppretting i deler.

en: No such backup set exists
nb_NO: Det finnes ingen sikkerhetskopi av den typen

en: Nothing yet logged
nb_NO: Ingen loggoppføringer ennå

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
nb_NO: Fant ikke sikkerhetskopien av filen. Fjernlagringsmetoden som brukes (%s) tillater ikke at vi henter filer derfra. For å gjenopprette sikkerhetskopier med UpdraftPlus, må du manuelt hente en kopi av filen og plassere den i arbeidsmappen til UpdraftPlus

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
nb_NO: Gå til innstillingene for fjernlagring for å koble til.

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
nb_NO: %s er valgt som fjernlagringsplass, men du er for tiden ikke koblet til.

en: UpdraftPlus notice:
nb_NO: Varsel:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
nb_NO: Dette er en veiledning til mulige årsaker og hvordan man kan løse problemet.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
nb_NO: WordPress har en rekke (%d) forfalte, planlagte oppgaver. Med mindre dette er et nettsted under utvikling, betyr det sannsynligvis at planleggeren i WordPress-installasjonen din ikke fungerer.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
nb_NO: Feilsøkingsmodus er aktivert. Det kan være du ser feilsøkingsmeldinger fra både UpdraftPlus og andre installerte utvidelser. Sørg for at meldingen du ser er fra UpdraftPlus før du sender en henvendelse til kundestøtten vår.

en: Notice
nb_NO: Varsel

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
nb_NO: Se Ofte stilte spørsmål hvis du har problemer med å sikkerhetskopiere.

en: Your website is hosted using the %s web server.
nb_NO: Nettstedet ditt benytter %s som serverprogramvare.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
nb_NO: UpdraftPlus støtter ikke WordPress-versjoner lavere enn %s. Det kan være det fungerer allikevel, men kundestøtte er ikke tilgjengelig før du oppdaterer.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
nb_NO: Du har mindre enn %s ledig plass på disken UpdraftPlus bruker til å lagre sikkerhetskopier. Det kan hende vi går tom for plass. Ta kontakt med internettleverandøren din for å løse problemet.

en: Go here for more information.
nb_NO: Trykk her for mer informasjon.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
nb_NO: Planleggeren er deaktivert gjennom innstillingen «DISABLE_WP_CRON» i Wordpress-installasjonen din. Det kan ikke tas sikkerhetskopier - heller ikke manuelle - med mindre du enten setter opp en prosess som henter planleggeren manuelt eller aktiverer planleggeren igjen.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
nb_NO: Tidsbegrensningen for WordPress plugins er veldig lav (%s sekunder) - du anbefales å øke denne for å for å hindre feil forsårsaket av tidsavbrudd. Ta kontakt med din web hosting leverandør for mer hjelp. Anbefalt verdi for max_execution_time PHP er %s sekunder eller høyere.

en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
nb_NO: Konfigurér sikkerhetskopieringen i innstillingene.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
nb_NO: Trykk på knappen «Kopiér nå» for å ta en sikkerhetskopi.

en: Welcome to UpdraftPlus!
nb_NO: Velkommen til UpdraftPlus!

en: Update Theme
nb_NO: Oppdatér tema

en: Update Plugin
nb_NO: Oppdatér utvidelse

en: Allowed Files
nb_NO: Tillatte filer

en: Testing connection...
nb_NO: Tester tilkobling...

en: Deleting...
nb_NO: Sletter...

en: key name
nb_NO: nøkkelnavn

en: Failure: No %s was given.
nb_NO: Feil: Ingen %s ble gitt.

en: Key
nb_NO: Nøkkel

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
nb_NO: Vennligst gi denne nøkkelen et navn. Du kan for eksempel bruke navnet på nettstedet nøkkelen tilhører.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
nb_NO: Du bør sjekke at det andre nettstedet er online, ikke bak en brannmur, ikke har sikkerhetsmoduler som kan blokkere tilgang, har UpdraftPlus-versjon %s eller nyere aktiv og at nøklene har blitt lagt inn korrekt.

en: Send to site:
nb_NO: Send til nettsted:

en: Creating...
nb_NO: Oppretter...

en: Add site
nb_NO: Legg til nettsted

en: Adding...
nb_NO: Legger til...

en: Update quota count
nb_NO: Oppdater lagringsplass-teller

en: Counting...
nb_NO: Teller opp...

en: Disconnecting...
nb_NO: Kobler fra...

en: Disconnect
nb_NO: Koble fra

en: Connecting...
nb_NO: Kobler til...

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: You have made changes to your settings, and not saved.
nb_NO: Du har foretatt endringer uten å lagre.

en: Automatic backup before update
nb_NO: Automatisk sikkerhetskopi før oppdatering

en: Download log file
nb_NO: Last ned logg

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Proceed with update
nb_NO: Fortsett med oppdateringen

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
nb_NO: Du valgte ingen komponenter for gjenoppretting. Velg minst én og prøv igjen.

en: Create
nb_NO: Opprett

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: The file was uploaded.
nb_NO: Filen ble lastet opp.

en: Unknown server response status:
nb_NO: Ukjent responsstatus fra serveren:

en: Unknown server response:
nb_NO: Ukjent svar fra serveren:

en: This decryption key will be attempted:
nb_NO: Forsøker med denne dekrypteringsnøkkelen:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
nb_NO: Følg denne linken for å dekryptere og laste ned databasen.

en: Upload error
nb_NO: Opplastingsfeil

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
nb_NO: Dene filen ser ikke ut til å være et databasearkiv kryptert av UpdraftPlus. De har endelsen .gz.crypt og har filnavn som følger mønsteret backup_[tidspunkt]_[nettstedsnavn]_[kode]_db.crypt.gz.

en: Upload error:
nb_NO: Opplastingsfeil:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
nb_NO: (forsikre deg om at zip-filen du forsøker å laste opp er opprettet med UpdraftPlus)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
nb_NO: Hvis denne sikkerhetskopien er laget av en annen Wordpress-utvidelse, kan det være du kan importere den med UpdraftPlus Premium.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
nb_NO: UpdraftPlus er imidlertid vanlige zip- og SQL-filer, så hvis du er sikker på at filen din har det riktige formatet, kan du gi den et navn som følger det mønsteret.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
nb_NO: Denne filen ser ikke ut til å være en sikkerhetskopi laget av UpdraftPlus. Sikkerhetskopiene er zip- eller gz-filer og har navn som følger mønsteret backup_[tidspunkt]_[nettstedsnavn]_[kode]_[type].[zip eller gz].

en: Raw backup history
nb_NO: Ufiltrert kopieringslogg

en: Delete Old Directories
nb_NO: Slett gamle mapper

en: PHP information
nb_NO: PHP-informasjon

en: Requesting start of backup...
nb_NO: Sender forespørsel om å begynne sikkerhetskopiering...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Nedlastningsfeil: serveren sendte en respons som vi ikke forstod.

en: Download to your computer
nb_NO: Last ned til datamaskinen din

en: Delete from your web server
nb_NO: Slett fra webserveren

en: File ready.
nb_NO: Filen er klar.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Error data:
nb_NO: Feil data:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
nb_NO: Serveren sendte en JSON-respons som vi ikke klarte å tolke.

en: Errors:
nb_NO: Feil:

en: Warnings:
nb_NO: Advarsler:

en: Error: the server sent an empty response.
nb_NO: Serveren sendte et tomt svar.

en: Processing files - please wait...
nb_NO: Prosesserer filer. Vennligst vent...

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
nb_NO: Noen filer lastes fremdeles ned eller prosesseres. Vennligst vent.

en: Begun looking for this entity
nb_NO: Leter etter enhet...

en: calculating...
nb_NO: regner ut...

en: Trying...
nb_NO: Prøver...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
nb_NO: Den nye brukerens RackSpace konsoll passord er (dette vil ikke synes igjen):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
nb_NO: Webserveren returnerte en feilkode. Prøv igjen eller se over loggen på serveren.

en: Unexpected response:
nb_NO: Uventet svar:

en: The restore operation has begun. Do not close your browser until it reports itself as having finished.
nb_NO: Gjenopprettingen har begynt. Ikke lukk nettleseren før den rapporterer at den er ferdig.

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
nb_NO: Hvis du ekskluderer både database og filer blir det ingenting igjen!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
nb_NO: Separér hver adresse med et komma dersom du ønsker å sende sikkerhetskopien til flere adresser.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
nb_NO: Skanner på nytt etter sikkerhetskopier i lokal- og fjernlagring...

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
nb_NO: Søker på nytt. Ser etter sikkerhetskopier som du manuelt har lastet opp til den interne lagringsplassen...

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
nb_NO: Vær oppmerksom på at e-postservere som regel har størrelsesbegrensninger - typisk rundt %s Mb. Sikkerhetskopier større enn dét vil sannsynligvis ikke komme frem.

en: Send a report only when there are warnings/errors
nb_NO: Bare send en rapport når det er advarsler eller feil

en: Premium WooCommerce plugins
nb_NO: Premium-versjoner av WooCommerce-utvidelsene

en: Free two-factor security plugin
nb_NO: Utvidelse for to-stegs-autentisering.

en: More quality plugins
nb_NO: Flere kvalitetsutvidelser.

en: Go to the shop.
nb_NO: Gå til nettbuttiken.

en: Compare with the free version
nb_NO: Sammenligne med gratisversjonen.

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
nb_NO: For personlig kundestøtte, muligheten til å kopiere nettsteder, flere lagringsmål, krypterte sikkerhetskopier for sikkerhet, flere sikkerhetskopieringsmål, bedre rapporter, ingen reklame og mye mer, ta en kikk på premium-versjonen av UpdraftPlus - verdens mest populære utvidelse for sikkerhetskopiering.

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
nb_NO: Nyheter om UpdraftPlus, treningsmateriale av høy kvalitet for WordPress-utviklere og nettredaktører, og generelle WordPress-nyheter. Du kan kansellere nyhetsbrevet når som helst.

en: Free Newsletter
nb_NO: Nyhetsbrev

en: Dismiss (for %s months)
nb_NO: Skjul beskjeden de neste %s månedene.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Backup Now
nb_NO: Kopiér nå
